DZIŚ JEST:   03   KWIETNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Ryszarda, biskupa
Św. Sykstusa, papieża
 
 
 
 

Halloween niewinną zabawą? Diabeł nie żartuje! – egzorcyści ostrzegają przed opętaniami dzieci

Halloween niewinną zabawą? Diabeł nie żartuje! – egzorcyści ostrzegają przed opętaniami dzieci
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów. Pamiętajmy, że diabeł nie żartuje! – przestrzegają egzorcyści diecezji płockiej w apelu dotyczącym obchodzenia inicjatywy pod nazwą Halloween.

 

W swym apelu egzorcyści podkreślają zagrożenia związane z Halloween: „Zwracamy się z apelem do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców dzieci i młodzieży, aby nie organizować i nie uczestniczyć w inicjatywie zwanej Halloween. Jest ona obca kulturze polskiej i chrześcijańskiej” – stwierdzają egzorcyści.

 

Zaznaczają, że często „zabawa” ta wiąże się ze wzrostem liczby opętań wśród dzieci. Trafiają do nich rodzice z prośbą o pomoc, z powodu pojawiających się problemów u dzieci, które brały udział w tego typu spotkaniach, odbywających się około 31 października.

 

„Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów. Osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt czy profanować cmentarzy bądź Najświętszego Sakramentu. Już samo wejście w przestrzeń demonów, choćby dla zabawy, jest niebezpieczne” – przestrzegają duchowni.

 

Zachęcają też, aby zastąpić te niebezpieczne praktyki świętem Holyween, czyli korowodami świętych, podczas których dzieci i młodzież, przebrani za świętych, na przykład swoich patronów, uczestniczą w balach świętych i czuwaniach modlitewnych.

 

„Kościół zawsze potępiał praktyki okultystyczne i satanistyczne. Przeciwko Halloween w 2009 roku wypowiedział się papież Benedykt XVI, określając je jako święto antychrześcijańskie i niebezpieczne, które promuje kulturę śmierci i popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej, magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych” – cytują egzorcyści.

 

Apelują, aby unikać tych duchowych zagrożeń. „Pamiętajmy, że diabeł nie żartuje!” – napisali duszpasterze, którzy pomagają w diecezji osobom z różnymi problemami duchowymi.

 

W diecezji płockiej obecnie posługuje ośmiu księży egzorcystów. Świadczą pomoc duchową wiernym diecezji płockiej, które borykają się z różnymi problemami, związanymi z oddziaływaniem złego ducha. Egzorcyści uczestniczą w cyklicznych spotkaniach, pod przewodnictwem bp. Piotra Libery, aby omówić najważniejsze problemy pojawiające się w ich posłudze.

 

 

KAI
MWł

 

 


DATA: 2017-10-30 13:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Jest też dobra strona moich doświadczeń.Zrozumialam sedno swoich kłopotów,a żyjąc mogę innych ostrzegać.Ja już zapłaciłam słono,ale przynajmniej wiem,za co.A co z tymi, którzy w takich czy innych działaniach okultystycznych uczestniczą i nie będą mieli szansy na refleksję,albo konsekwencje zobaczą dopiero po tamtej stronie i będzie za późno?Ilu ludziom ja byłam młoda i naiwna wróży cyganka,tarocista ilu nie zacznie dnia bez horoskopu?Nawet jeśli my potraktujmy tą wróżbę jako ciekawostkę i nie widać rzadnych skutków,to i tak one będą,tylko 100%bolesniejsze od moich.I proszę wierzyć-to co napisałam jest prawdziwe,w 21 wieku,gdzie tyle osób nie wierzy w diabełki i celebruje Helloween ????????.biedni,nie wiedzą,co prowokują
5 miesięcy temu / Gość
 
Chcę wszystkich przestrzec przed działaniami okultystycznymi.Gdy miałam 14-15 lat, wróżyła mi cyganka z kart.Zastosowala jakieś zaklęcie,by chłopak,o którego znajomości tylko marzyłam, kiedyś był mój.Na dodatek kazała już nie pamiętam dokładnie po co i z czym pójść do kościoła.Jak strasznie się wszystko na mnie zemściło....Gdy miałam już dwadzieścia kilka lat i oczywiście chłopak z wróżby nigdy nie został moim np mężem lub przyjacielem,chłopak,na którym mi zależało, powiesił się... Zewnętrznie mam wiernego męża,udane dzieci,ale tyle latjestem pod50jestem wewnętrznym wrakiem,nie mam spokoju,mam kłopoty z czynnościami religijnymi! Błagam, co te moje zwierzenia przeczytacie: żaden halloween, żadne karty czy wywoływanie duchów!!!W tej chwili,po tylu latach doświadczeń, ostrzegam swoim świadectwem...nie chciałabym być w skórze tych, którzy w tej chwili świadczą usługi ezoteryczne.ostrzegam poważnie!!nie wiecie z czym igracie.Ja się przekonałam.....
5 miesięcy temu / Gość
 
Wszystko, co na Zachodzie jest dobra zabawa i radością dla rodzin ze wspólnie spędzonego czasu, w Polsce jest postrzegane za diabelsko złe!
ponad 1 rok temu / Mieszkalam w Polsce
 
Mieszkam w uk i tu dzieci przebieraja sie chodza po domach zbierajac cukierki i na tym sie konczy zabawa. Ale wszyscy zapomnieli jak to w POLSKICH szkolach namietnie organizowano Andrzejkowe wróżby!!! Czary mary....chyba juz lepsze zbieranie cukierkow
ponad 2 lata temu / Agnes
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.