DZIŚ JEST:   23   KWIETNIA   2019 r.

Św. Wojciecha, patrona Polski
Św. Wojciecha, męczennika
Św. Gerarda,biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Prawdziwi katolicy to ci, którzy wyznają doktrynę Kościoła Katolickiego, opartą na poleceniach Pana Jezusa by ewangelizować i ostrzegać bliźnich przed realnym zagrożeniem ze strony szatana. Nie napisałem w tym zakresie niczego co by było niezgodne z doktryną Kościoła Katolickiego, czyli zachowałem się jak prawdziwy katolik. Dlatego przyjmuję pozdrowienia od tej która gardzi nami, co widać po jej bezpodstawnych wyzwiskach od chorych psychicznie. Czy jestem zdziwiony twoim nienawistnym atakiem? Oczywiście że nie, bo tak nam zapowiedział Pan Jezus: "Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony". Dlatego po śmierci przekonasz się, że to my mieliśmy rację ostrzegając cię przed złem któremu uległaś. No chyba że zdążysz zmądrzeć przed śmiercią i nawrócić się do prawdziwego Boga, a nie głosić fałszywą ideologię pochodzącą od ojca kłamstwa szatana.
ponad 1 rok temu / do Domi
 
Jeszcze raz: Pozdrawiam PRAWDZIWYCH katolików a nie tych co gardzą innymi, mają siebie i swoją wiarę za lepszą oraz kipią nienawiścią. Bóg z Wami! i jeszcze kilka słów do Pani/Pana bez nicku, który odpisuje DOMI: Proszę czytać ze zrozumieniem, bez nadinterpretacji, bez manipulacji. O sugestii konsultacji z lekarzem psychiatrą było napisane w liczbie pojedynczej, tylko do Pani/Pana a nie jak próbujesz zmanipulować i wmieszać w to wszystkich katolików. Prawda - warto przypomnieć sobie definicję tego słowa.
ponad 1 rok temu / Domi
 
Nie należy tracić czasu na zwalczanie święta Halloween. Lepiej jest pogłębiać tradycje chrześcijańskie. Zwalczanie Halloween przez Kościół, atakowanie dzieci, ich rodziców za to, że w tym dniu chodzą i mówią: cukierek albo psikus, jest niepotrzebne i niepedagogiczne. - Trzeba mieć do tego dystans. Nikt nikomu maski na łeb nie kładzie, niech też nikt nikomu jej nie zdejmuje i od szatanów nie wyzywa bo to tylko zwyczaj. Najgorsze jest jak pseudokatolicy próbują mówić innym jak mają żyć albo co gorsza oceniają albo podważają wiarę innych, tylko dlatego, że mają inne zdanie, inny pogląd na jakiś temat. Są gorsze rzeczy które trzeba potępiać i głośno o nich m mówić. Tyle krzywd się dzieje i mało kto zwróci uwagę ale już na przebrane dziecko i jego rodziców wiadro pomyj można wylać. Zajmijcie się przemocą w domu i innymi prawdziwymi dramatami, które katolików bardziej mierzić powinny. I przede wszystkim MYŚLMY a nie tylko bezmyślnie powtarzajmy to co ktoś mówi, bo tak wypada.
ponad 1 rok temu / Pr
 
Popieram, pozdrowienia dla prawdziwych katolików, a nie dla sługusów szatana mających siebie i swoje poglądy za lepsze oraz kipiących nienawiścią i pogardą do katolików, czego objawem jest wyzywanie nas od chorych psychicznie dlatego, bo jesteśmy wierni Panu Jezusowi i Kościołowi.
ponad 1 rok temu / do /
 
Pozdrawiam PRAWDZIWYCH katolików a nie tych co gardzą innymi, mają siebie i swoją wiarę za lepszą oraz kipią nienawiścią. Bóg z Wami!
ponad 1 rok temu /
 
Skoro tobie lekarska rodzinka nie pomogła wyleczyć się z paranoicznej katofobii, to po co polecasz innym możliwości, które jak widać nie są skuteczne? I do kogo będziesz się modlić, skoro wyzywasz katolików wierzących Panu Jezusowi i Jego Kościołowi od chorych psychicznie? Do Lucyfera? To dziękuję, nie potrzebuję takich modlitw.
ponad 1 rok temu / do Domi
 
Ale daje możliwości pomocy takim osobom jak Ty. Chorób psychicznych nie trzeba się wstydzić tylko trzeba je leczyć. Wierzę że znajdziesz dobrego lekarza. Będę się za Ciebie modlić. '
ponad 1 rok temu / Domi
 
Jak widać, posiadanie w rodzinie kilku lekarzy nie daje żadnej gwarancji zabezpieczenia przed nienawiścią do katolików i przed bezmyślnym lekceważeniem faktów :-D
ponad 1 rok temu / do DOMI
 
DO OSOBY, KTORA NAPISALA PONIZSZY TEKST: "Skoro nie możesz słuchać prawdy, to nie słuchaj. Przymusu nie ma. Owszem, wykorzystując Halloween ktoś próbuje zrobić coś strasznego, niewybaczalnego i grzesznego - odciągnąć ludzi od Boga. Tym kimś jest szatan i jego ziemskie sługusy, które nawet czasami absurdalnie nazywają siebie "wierzącymi"... A chrześcijanie o zdrowych zmysłach i mający swoje rozumy nie zamykają się na fakty, takie jak wzmożona aktywność satanistów oraz ilość opętań związana z Halloween. Owszem, przez zabawę można zostać opętanym przez szatana.." - OPETANIE PRZEZ SZATANA??!! DZIECKO MOJEJ KOLEZANKI W ZESZLYM ROKU NA ZABAWIE KARNAWALOWEJ BYLO PRZEBRANE ZA DUSZKA, INNE ZA CZAROWNICE - I NIE ZOSTALY OPETANE! :D PROSZE PANI/PANA - MAM W RODZINIE KILKU LEKARZY, CHETNIE POMOGE W POSZUKANIU DOBREGO PSYCHIATRY. NA PEWNO POMOZE. POZDRAWIAM SZCZERZE
ponad 1 rok temu / DOMI
 
Uwaga! Wkrótce Święta Bożego Narodzenia a co za tym idzie również prezenty na które czekają dzieci od Świętego Mikołaja! I co wtedy?? Żeby być konsekwentnym trzeba by było potępić również postać św.Mikołaja, przecież jego postać "przyszła" do nas z kultury anglosaskiej!! "Święty Mikołaj ? postać starszego mężczyzny z białą brodą ubranego w czerwony strój, który wedle różnych legend i baśni w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty (...) Dzięki SPRAWNEJ PROMOCJI praktycznie zastąpił on w powszechnej świadomości tradycyjny wizerunek świętego Mikołaja, biskupa Miry. Obecnie powszechna forma tej postaci wywodzi się z kultury brytyjskiej i amerykańskiej, gdzie jest jedną z atrakcji bożonarodzeniowych(...) Na skutek przenikania do europejskiej tradycji elementów kultury anglosaskiej (w szczególności amerykańskiej) także w Europie święty Mikołaj utożsamiany jest coraz częściej z Bożym Narodzeniem i świątecznymi prezentami."
ponad 1 rok temu / Mia
 
Uwaga!Wkrótce Święta Bożego Narodzenia a co za tym idzie również prezenty na które czekają dzieci odŚwiętego Mikołaja!I co wtedy?Żeby być konsekwentnym trzeba by było potępić również postać św.Mikołaja,przecież jego postać "przyszła"do nas z kultury anglosaskiej! "Święty Mikołaj? postać starszego mężczyzny z białą brodą ubranego w czerwony strój,który wedle różnych legend i baśni w okresie świąt Bożego Narodzenia rozwozi dzieciom prezenty(...) Dzięki SPRAWNEJ PROMOCJI praktycznie zastąpił on w powszechnej świadomości tradycyjny wizerunek świętego Mikołaja,biskupa Miry.Obecnie powszechna forma tej postaci wywodzi się z kultury brytyjskiej i amerykańskiej,gdzie jest jedną z atrakcji bożonarodzeniowych(...)Na skutek przenikania do europejskiej tradycji elementów kultury anglosaskiej(w szczególności amerykańskiej)także w Europie święty Mikołaj utożsamiany jest coraz częściej z Bożym Narodzeniem i świątecznymi prezentami" -Podsumowując:zdrowy rozsądek jest najważniejsz
ponad 1 rok temu / Mia
 
Skoro nie możesz słuchać prawdy, to nie słuchaj. Przymusu nie ma. Owszem, wykorzystując Halloween ktoś próbuje zrobić coś strasznego, niewybaczalnego i grzesznego - odciągnąć ludzi od Boga. Tym kimś jest szatan i jego ziemskie sługusy, które nawet czasami absurdalnie nazywają siebie "wierzącymi", ale jeśli są wierzącymi, to na zasadzie opisanej w Jk2,19: "Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą". A chrześcijanie o zdrowych zmysłach i mający swoje rozumy nie zamykają się na fakty, takie jak wzmożona aktywność satanistów oraz ilość opętań związana z Halloween. Owszem, przez zabawę można zostać opętanym przez szatana, np. miało miejsce wiele przypadków opętania gdy ludzie "tylko dla zabawy" wywoływali złe duchy. My, chrześcijanie, zachowujemy się roztropnie i dlatego ostrzegamy przed owocami demonicznego zła. I na dodatek: 1.XI to dla katolików Wszystkich Świętych. "Święto Zmarłych" obchodzą w tym dniu poganie.
ponad 1 rok temu / do Wiara15
 
c.d. A co powiecie na bale karnawałowe? Czy wtedy dzieci też gdy przebiorą się za czarownicę czy wampira zostaną opentane?? - Ludzie, nie pozwólmy by robiono z nas ludzi niemyślących, tylko jak kalka powtarzających co powinniśmy! Miejmy swoje zdanie i szanujmy zdanie innych. I nie róbmy wielkiego problemu z czegoś co tym problemem nie jest (przynajmniej nie powinien być). Skupmy się naprawdę ważnych rzeczach i sprawach dla nas Chrześcijan.
ponad 1 rok temu / Wiara15
 
Drodzy Państwo,nie mogę tego słuchać,czytając tekst oraz niektóre komentarze mam wrażenie,że ktoś na siłę próbuje zrobić z Helloween coś strasznego,niewybaczalnego,grzesznego...To jest robienie i igły widły!Drodzy Państwo,miejmy swoje rozumy, nie dajmy się manipulować!Tekst sugeruje,że poprzez zabawę możemy zostać opętani przez szatana!!To jest jakiś ABSURD!!Czy ktoś o zdrowych zmysłach jest w stanie w to uwierzyć??Pominę już to,że dorośli,którzy nie tępią tego tak jak by chciał autor,są obśmiewani i zniżani do poziomu idioty.Trochę szacunku.Bóg nie gardzi ludźmi (którzy mają inne zdanie na jakiś temat)a Kościół -niestety coraz częściej miesza ich z błotem.Jestem wierzącą osobą i strasznie przeszkadza mi ostatnio,że Księża próbują nam narzucać jak żyć!Nigdy "nie świętowałam" jakoś wielce tego dnia Halloween,ale nie mam nic przeciwko,żeby dzieci przebierały się za dynie,wiedźmy,duchy i bawiły się! Przypominam,że Halloween jest 31.X a Święto Zmarłych 1.XI,Zadusz
ponad 1 rok temu / Wiara15
 
Czyli jesteś poganką? Bo piszesz, że dla was chodzenie po grobach jest tym samym co pozostałość po pogańskich czasach. A dla nas, katolików, "chodzenie po grobach", przyozdabianie i zapalanie zniczy to tylko zewnętrzna forma czegoś dużo ważniejszego - wewnętrznej modlitwy za dusze pokutujące w czyśćcu.
ponad 1 rok temu / do Kasai
 
@Tanielka - to dla nich halloween jest tym samym co nasze chodzenie po grobach i zapalanie zniczy i przyozdabianie ich. Czyli jest to pozostałość po pogańskich czasach, która przetrwała w lekko zmienionej formie.
ponad 1 rok temu / Kasai
 
Chyba nie rozumiem...wydaje mi się,że nie przebranie się za diabelka /rownież na Boże Narodzenie,kolędnicy itp./ jest złe,przecież to zabawa. Wierzymy,że diabeł jest na świecie i robi podchody,ale czy akurat wtedy,gdy ktoś się za niego przebierze na zabawie? Czy to nie są gusła? Dla mnie Jezus jest Przyjacielem,z Nim kontaktuję się w ciągu dnia,jest moim Szefem,mam nieco wiedzy o religii,mam 2 stopnie Oazy...kompletnie NIE ROZUMIEM podejścia,które jest wyżej przedstawione.Przecież zabawa nie wyklucza pójscia na cmentarz,modlitwy. Przecież nie robi się czarnych mszy, nie przywołuje demonów...to zwykły bal przebierańców.Chyba,że na Zachodzie jest inaczej...? Widocznie jestem za głupia by to pojąć..?
ponad 1 rok temu / Wierząca
 
Irlandia krajem katolickim? Jak widać nie, skoro w szkołach organizowane jest Halloween, a "księża" w tym uczestniczą zamiast ewangelizować, czyli ostrzegać przed piekłem. I nikt was nie przekonuje na siłę. My, katolicy, ostrzegamy was przed piekłem, ale nie zmuszamy was do nawrócenia. Jeśli chcecie, możecie iść do piekła. Ważne byście potem mieli pretensje wyłącznie do samych siebie, a nie do katolików, że was nie ostrzegaliśmy.
ponad 1 rok temu / do Tanielka
 
A niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest, że w kraju katolickim jakim niewątpliwie jest Irlandia, gdzie szkoły są katolickie jest organizowana zabawa Halloweenowa i barwne korowody w przebraniach... i księża idą... tam nikt nikogo piekłem nie straszy... niech każdy robi jak uważa, ale nie w naszym kraju jak zwykle trzeba kogoś na siłę przekonywać do swoich racji. Gdzieś indziej Kościół i wiara mogą i są postrzegane weselej radośniej, a w Polsce tylko piekło, siarka i smutek
ponad 1 rok temu / Tanielka
 
Św. Paweł radzi: "Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła" (1Tes5,22). Skoro w Halloween są wyraźne pierwiastki zła (wykorzystywanie elementów pogańskich a w niektórych kręgach satanistycznych, wzmożona ilość dewastacji obiektów poświęconych Bogu właśnie w czasie Halloween), to już choćby dlatego katolicy, dla własnego dobra, nie powinni brać udziału w tych gusłach. Argument z datami świąt katolickich nietrafiony, gdyż błędnie mniemasz że chodziło o dostosowanie się do świąt pogańskich. Nie, chodziło o zagłuszenie świąt pogańskich, czyli zwalczenie zła dobrem. To tak jak wyplewienie chwastu i posianie w jego miejscu pożytecznej rośliny, by chwast nie odrósł. Wiadomo że wszelkie zło jest niezgodne z Doktryną Katolicką, więc jeśli czasami (a nie zawsze, jak kłamliwie wpierasz) ktoś to zło zamiata pod dywan, to sam zamiatający popełnia zło.
ponad 1 rok temu / do Kruk51
 
Z tego Halloween nie robiłbym rozprawy teologicznej ! Przyjmuję to jako zabawę a nie jako rytuał związany z kultywowaniem zła. Co jest takiego zagrażającego w wydrążonej dyni i świeczce w środku ? Nie tak dawno jeszcze maluchy z przedszkola wiosną topiły Marzannę ! Stary słowiański zwyczaj i kupa zabawy dla maluchów ! Też nie wolno ! Bo to pogaństwo ! A co My za nie właściwości popełniamy dziś zupełnie legalnie ? Szereg świąt starosłowiań skich przeinaczono na chrześcijańskie, choćby święto Matki Boski zielnej, Boże narodzenie nie miało miejsca 24 gru dnia, święto zmarłych pierwszego listopada to w istocie pogaństwo ! Są w naszym kościele bardziej diabelskie sztuczki nie traktowane tak surowo. Blichtr, bogactwo, zamożne plebanie, kosztowne samochody i wszelkie ludzkie słabości; " kobiety, wino i śpiew " hazard, kradzieże i oszustwa. Wszystko to zamiatane pod dywan ! Nie oskarżam ! Tylko widzimy źdźbło w oku przeciwnika, nie widzimy belki w swoim oku !
ponad 1 rok temu / kruk51
 
O tak, bezczelne kłamstwa, wyzwiska i zero argumentów to twoja specjalność od dawna widoczna na tym forum. Wiadomo że inaczej nie umiesz, błaznujący hipokryto :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
Jeśli trywializujesz zagadnienie Halloween analizując je tylko z poziomu bajki o Czerwonym Kapturku, to twój problem a nie mój. Ja ostrzegłem, ty rób co chcesz.
ponad 1 rok temu / do Aśka
 
@do Stormer: bezczelne kłamstwa, wyzwiska i zero argumentów. Inaczej nie umiesz rzekomy katoliku? :-D
ponad 1 rok temu / Stormer
 
@Aśka: myślę, że przebranie się za postacie z dziecięcych bajek zamiast potworów tylko częściowo zakrywa problem. Maluch póki co nie zdaje sobie sprawy z sensu zabawy - jeśli nie ma wśród towarzyszących mu dzieci strojów hołubiących śmierć, jego wzorce nie są wypaczane. ALE dziecko dorośnie i po kilku latach pozna sens tego "święta". Przyjmie standard wpajany mu od dziecka: zabawy w czczenie śmierci. Tłumaczenie uczestnictwa w Halloween jedynie chęcią zabawy w przebieranki i rozrywki nasuwa mi sytuację, w której uczestnik pochodu pierwszomajowego mówi, że on tylko akurat wyszedł sobie na spacer (bo lubi spacery); a uczestnik wiecu wychwalającego dyktatora podkreśla, że on nie wołał tego co inni tylko Hola-hola machając ręką. Po prostu niech rodzice się zastanowią nad sensem i korzyściami takiej zabawy dla swoich pociech, bo to na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za wykreślenie wzorców i autorytetów. Dorośli swój rozum mają, sami decydują co jest warte ich uwagi.
ponad 1 rok temu / mk
 
@ do Aśka - jeśli wg. ciebie za przebranie się za Czerwonego Kapturka dla śmiechu w dniu 31.10 pójdę do piekła bo to igraszki z szatanem to twój problem, nie mój. Wg. mnie, tak jak jedzenie jajek w Wielkanoc, nie ma w tym nic złego.
ponad 1 rok temu / Aśka
 
Z wielkim smutkiem czytam wypowiedzi osób lekceważących zło, które - jak widać - doskonale umie się maskować aby pociągnąć do zguby jak najwięcej ludzi (dusz). A oni, jak dzieci, po prostu NABIERAJĄ SIĘ, bo zło UDAJE coś innego niż jest w rzeczywistości. Musi być atrakcyjne - żeby było skuteczne! Biedni ci ochrzczeni poganie...
ponad 1 rok temu / Beata J.
 
Ależ to typowe że skrzywione mentalnie błazny nie rozróżniają czasu modlitwy i zadumy przed Wszystkich Świętych, od prymitywnych wydurnień podczas "Halloween przed Świętem Zmarłych". A co do błazeńskiej hipokryzji, to jak, dalej twierdzisz że jesteś katolikiem zachwalającym bluźnierstwa wobec Pana Jezusa, popierającym prawo kobiet do mordowania własnych dzieci i określającym bredniami Katechizm Kościoła Katolickiego? Może dorzuciłeś coś nowego do kolekcji, tak specjalnie na Halloween, np. skakanie po grobach z dynią na głowie? :-D :-D :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
@do Stormer: a jaka to różnica czy na następny dzień będzie Wszystkich Świętych lub Środa Popielcowa i Wielki Post hipokryto? No i kto jest mentalnym skrzywionym błaznem? :-D :-D :-D
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Czym innym jest nasze, katolików, świętowanie, a czym innym wasze - pogan. Dla nas igraszki z szatanem są złem. Ty też kiedyś przekonasz się że mamy rację.
ponad 1 rok temu / do Aśka
 
@ do Aśka - nie wiem czemu upierasz się, że nasze świętowanie 1.11 to wyłącznie kwestia religijna. Nie jest. Świętujemy to tak a nie inaczej ponieważ nasi przodkowie świętowali to tak a nie inaczej i to się przeniknęło oz wiara katolicka i nabrało nowych znaczeń. I dobrze! Nie ma w tym nic złego. Ale po co udawać? Świętowanie 1.11 wynika z pogańskich korzeni, tak jak Boże Narodzenie i choinki czy Wielkanoc i jajka. Istnieją pomysł na "schrystianizowanie" halloween (poczytaj o twz. "Marsz Świętych") i czy to się przyjmie czy nie - kwestia czasu.
ponad 1 rok temu / Aśka
 
Każdy pretekst, czyli zarówno dobry pretekst (karnawał), jak i zły pretekst (Halloween). Właśnie tym charakteryzują się skrzywione mentalnie błazny. A ludzie normalni wykorzystują nie każdy, lecz tylko dobre preteksty. Tak, wiem, dalej nie rozumiesz różnicy :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
@do Stormer: uważasz, że wszyscy, którzy umieją się bawić w Halloween lub w karnawale to mentalne błazny? To jak trzeba być mentalnie skrzywionym, żeby tak uważać, skoro większość ludzi na świecie woli imprezować w czasie tego komercyjnego eventu? :-D
ponad 1 rok temu / Stormer
 
Spora dawka ignorancji. 2 listopada to Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapoczątkował je w 998 św Odyllon. Kościół wspomina zmarłych pokutujących za grzechy w czyśćcu - czyli osoby, które odeszły w stanie Łaski Uświęcającej, ale mają przed Bogiem pewne długi do spłacenia. Kościół w tym dniu modli się nie do nich, a w ich intencji i to dla nich można od 1 do 8 listopada uzyskać odpusty. Tak spełniamy uczynek miłosierny co do duszy. A jeżeli udomowianie śmierci, demonów etc. jest dla ciebie zabawą na wesoło, to cóż... Najwyższy czas na refleksję.
ponad 1 rok temu / @@do Aśka
 
@do Aśka - katolicy nie obchodzą święta zmarłych? A to ciekawe. Co w takim razie robią na cmentarzach ZMARŁYCH (nie wszyscy są święci, ba, zdecydowana większość z nich nie jest ogłoszona świętymi przez KK)? Czemu wspominają o ZMARŁYCH a nie proszą ŚWIĘTYCH ogłoszonych przez KK o wstawiennictwo? Proszę cię. Gdyby W naszej kulturze to obchodzi się na poważnie i zadumą, na Zachodzie - na wesoło. Taka jest różnica. Korzenie pogańskie są takie same.
ponad 1 rok temu / Aśka
 
@mk ale wiesz, że na halloween to dzieci przebierają się nie tylko za demony czy czarownice, tylko właśnie za księżniczki, baletnice, strażaków, policjantów, superbohaterów itd? Ten artykuł twierdzi, że to wszystko jest satanizm.
ponad 1 rok temu / AśKA
 
"Dobra zabawa"? To już rodzice naprawdę nie umieją znaleźć innej rozrywki dla swoich pociech niż przebieranie się za wampiry, straszydła czy czarownice? Niech się zastanowią co to postacie uosabiają! Moja córka lubi przebierać się za księżniczki, królewny, baletnice, itp. Przez to chce się czuć piękna, podziwiana, kochana. Syn odgrywając rolę żołnierza czy supermana wyraża chęć stania się silnym i walecznym - przynajmniej ja to tak rozumiem. Jak rodzice tłumaczą dzieciom sens tej "zabawy w Halloween"? Ze niby czemu ma to służyć? A może wcale nie tłumaczą tylko stwierdzają: "a niech się bawi jak chce, nic mnie nie obchodzi co to dobrego wniesie do jego życia".
ponad 1 rok temu / mk
 
No tak, dla mentalnych błaznów każdy pretekst do zabawy jest dobry :-D
ponad 1 rok temu / do Stormer
 
Wiadomość dla tych co uważają, że takie niewinne przebieranki to tylko "dobra zabawa i żart": DIABEŁ NIE ZNA SIĘ NA ŻARTACH - kto nie wierzy niech posłucha wypowiedzi egzorcystów, np. ks. Piotra Glasa czy ks. Michała Olszewskiego. Portki się zatrzęsą ze strachu...
ponad 1 rok temu / Beata J.
 
Bez przesady. To tylko pretekst do zabawy. Nikt przecież takiego "święta" nie obchodzi.
ponad 1 rok temu / Stormer
 
@XYZ: Czyli inaczej rozumiemy znaczenie słowa "świętować". Dla katolików to nie tylko forma, lecz także treść. Ty uczestniczysz tylko w formie.
ponad 1 rok temu / r
 
Do r.ja jako ateista mam wybór, święta gwiazdkowe i Wielkanocne obchodzę według tradycji katolickiej,nawet w tedy idę do kościoła.Co roku mniej ludzi w kościele,to tak z obserwacji.Ale też jako wolny człowiek uczęszczam też na takie inne świętowania na które katolik chodzić nie powinien,ale chodzą.Może dla rozrywki lub z ciekawości.Przed śmiercią warto spróbować różnych różności.
ponad 1 rok temu / XYZ
 
Czyli chodzenie po grobach i palenie zniczy przez satanistów podczas "czarnych mszy" też uważasz tylko za śmieszną zabawę? Poza tym, informuję cię że katolicy nie obchodzą jakiegoś "Święta Zmarłych", tylko Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.
ponad 1 rok temu / do Aśka
 
@XYZ: a co to znaczy "świętować Halloween" z punktu widzenia ateisty? Czy to nie byłby absurd?
ponad 1 rok temu / r
 
Przesada. To, że przebiorę się za Czerwonego Kaptura aby było śmiesznie nie powoduje, że staje się satanistą. To tylko zabawa. Polskie Święto Zmarłych tez ma korzenie pogańskie (dziady) a nikt nie krzyczy, że chodzenie na groby i palenie zniczy to satanizm.
ponad 1 rok temu / Aśka
 
@XYZ - zabawa z demonami jest zawsze czymś złym, a to, że ateista nie wierzy nie oznacza, że nie jest pod wpływem demona : logiczne : jeśli masz wybór zanurzyć się w gnojówce lub wykąpać się w górskim potoku, chyba wybierzesz to drugie.
ponad 1 rok temu / ed
 
Czy ateista świętując Halloween robi coś złego?
ponad 1 rok temu / XYZ
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.