DZIŚ JEST:   25   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

XXX Niedziela zwykła
Św. Antoniego od św. Anny Galvao
Św. Amona z Toul
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Ale przed tym w roku 1444 wydarzyła się Bitwa pod Warną. Armia krzyżowców składała się głównie z sił polskich i węgierskich. Dodatkowo były tam posiłki czeskie, papieskie, bośniackie, chorwackie, serbskie, bułgarskie, wołoskie, mołdawskie i ruskie. Obiecana pomoc ze strony Konstantynopola Jan VIII Paleolog i Albanii nie nadeszła. Wenecjanie i flota papieska miały stać w cieśninach Bosfor i Dardanele, aby nie dopuścić do przedostania się sił tureckich na kontynent europejski. Zamiast tego dopuścili się zdrady, przewożąc armię turecką na kontynent europejski za odpowiednią opłatą od jednego żołnierza. Armia węgierska była słabo uzbrojona i źle zorganizowana. Nie było tam prawie wcale piechoty, nie licząc 100 do 300 czeskich najemnych strzelców. W skład armii wchodziło prawdopodobnie również około stu wozów z załogą. Pozostałą część stanowiła ciężka jazda, głównie siły królewskie i zagraniczni najemnicy, jak również pewna liczba szlacheckich i biskupich chorągwi.
2 miesiące temu / Czesław
 
Muezzin z Hagia Sophia umiera nagle po zmianie świątyni w meczet.\\ Osman Aslan, który został mianowany muezinem prowadzącym islamskie modlitwy w Hagia Sophia, nagle zmarł na atak serca w Dniu Pańskim 2 sierpnia.\\ Aslan służył jako wolontariusz w Hagia Sophia od pierwszego dnia jej rekonwersji na meczet i był odpowiedzialny za bezpieczeństwo koronawirusowe. Zmarł podczas wolontariatu w Hagia Sophia.\\ Kościół Hagia Sophia został zamieniony na meczet 24 lipca.
2 miesiące temu / Ryś
 
Pierwsza rzecz aby nabrać rycerskości to pokazać twarz = przyłbice zamiast masek...to jest w ramach obowiązującego prawa państwowego = kościelnego...tylko komu by się chciało robić przyłbice, gdy ma już komplet maseczek na każdy dzień tygodnia, prawda? Lenistwo nas pogrzebie szybciej, niż wroga propaganda...
2 miesiące temu / kwiatek77
 
Dopóki nie zaczniemy bronić siłą naszych norm, definicji i dogmatów, nie mamy szans na zachowanie dziedzictwa naszych przodków i na wolną przyszłość kolejnych pokoleń. Niewolnik lub martwy = taka przyszłość Europy. Obchodzi Was to w ogóle?
2 miesiące temu / kwiatek77
 
Życie fikcją nigdy nie prowadzi do rozwoju kraju ani do zachowania dziedzictwa przodków. "Zły to ptak co własne gniazdo kala" poprzez zmianę norm, definicji i dogmatów oraz przez brak ich obrony. Niestety nie mamy hermetycznego języka, który mógłby się obronić sam przed zmianą - jak mają go Chińczycy. Arabowie o tym wiedzą i dlatego nie przebierają w środkach broniąc swych zasad, kultury, religii. A Europa gnije na własne życzenie - bo pozwala każdemu zmieniać swoje podstawy i wsączać ten jad w głowy młodych. Skoro nikt nie broni swej własności to dlaczego inni mają jej nie niszczyć, nie przejmować? Ich zasadą jest podbój, najpierw terytorium, później skarbów technologicznych, socjalu itd. Zniszczą to, co będzie niezgodne z ich kulturą i pójdą dalej. Bo nie będzie komu bronić tego, co zostało obronione przez naszych przodków. Oni mieli prawidłowe normy, definicje i dogmaty, a nam został płacz i zgrzytanie zębów. Polacy, co po Was zostanie?
2 miesiące temu / kwiatek77
 
Np. w narodzie chińskim zawsze naród słuchał powiedzmy cesarza i tylko cesarz mógł być dobry lub zły, poprowadzić naród w taki lub inny system. Lecz samego narodu nie dało się zniszczyć - gdyż nikt z zewnątrz nie mógł zmienić języka pojęć, który ten naród od wieków używa. U muzułmanów już są wyrazy i definicje - których oni bronią jak dogmatów i za najmniejsze odstępstwo stosują zamordyzm i karę śmierci. Europejczycy sami się podkładają pod nóż, bo nie bronią swoich dogmatów i pozwalają zmieniać swoje naukowe definicje, które zamiast prawdy o rzeczywistości odzwierciedlają propagandę ich wrogów. Gdy pod definicją - normalny - może być ujęte to, co należy do normy i to, co od niej odbiega = naród, który pozwala zniszczyć podstawy swego trwania, czyli język. Nie wiem czy to jasno wytłumaczyłam, pewnie nie, ale takie mam przemyślenia. Europejczycy sami sobie są winni, że wyginą, gdyż nie chcą bronić norm, ukrytych w definicjach - odzwierciedlających rzeczywistość.
2 miesiące temu / kwiatek77
 
Gdyby ktoś chciał zepsuć dany naród, to jedyne co by osiągnął to sprawiłby, że dany znak zostałby wykasowany...przestałby istnieć jeśli przestałoby istnieć coś co go oznaczało np. że ten pan, do którego podbiegł pies był w meloniku...gdyby przestano używać melonika, to znak też by nie był potrzebny...lecz jeśli coś by istniało to nie możnaby zmienić lub zniszczyć znaku, który tę rzeczywistość nam odtwarza jak w filmie, jak w pojęciu, w obrazie...Dlatego propaganda by w takim kraju nie zadziałała. Gdyż propaganda działa tylko w krajach, które posługują się wyrazami i definicjami, a nie pojęciami. W krajach, które tworzą wyrazy, za którymi ukrywają się definicje to kraje podatne na propagandę, zmianę i zniszczenie. Jedyną bronią przeciwko zniszczeniu jest wtedy siła - gdy ktoś poświęca swe życie w obronie danej definicji. Natomiast jeśli pod wyraz normalny ktoś wstawia inną definicję, niż definicja naukowa - odzwierciedlająca rzeczywistość to początek końca.
2 miesiące temu / kwiatek77
 
Mam taką teorią. Nie wiem na ile prawdziwą, bo nie mam wiedzy na temat języka chińskiego ale tak sobie to wyobrażam. Narody, które posługują się pismem, gdzie za każdym znakiem graficznym kryje się jakieś pojęcie np. widząc dany znak widzę psa biegnącego przez łąkę, widząc kolejny znak - że ten pies podbiega do swojego opiekuna i merda ogonem na jego widok itd. Czyli za każdym znakiem jest obraz, a system znaków jest jak odtwarzany film, który jest odzwierciedleniem znanej czytelnikowi rzeczywistości. Jeśli jakieś 3 tys. znaków jest stałych i niezmiennych - czyli pod każdym znakiem zawsze kryje się ten sam obraz, pojęcie. A zmieniająca się rzeczywistość skłania do tworzenia nowych znaków, a stare znaki są niezmienne - bo nie można zmienić rzeczywistości widzianej w przeszłości, w poprzednich wiekach, przez przodków. To jest to naród, który przetrwa długo - gdyż nikt z zewnątrz nie będzie mógł wejść do tego narodu i propagandą go zepsuć.
2 miesiące temu / kwiatek77
 
A inni słyszeli że Justynian wykrzyknął: Salomonie, zwyciężyłem cię!
2 miesiące temu / ena
 
26 stycznie "dzien islamu" w kosciele katolickim..................niedorzecznosc,no i mamy "osla na dachu" jak mowi stara lacinska sentencja.
2 miesiące temu / acha
 
Dziękuję. Piękny artykuł.
2 miesiące temu / Jan
 
Miernoty bez tożsamości, bez honoru i kręgosłupa moralnego, wciągają znanipulowanych Polaków w otchłań hańby rodu człowieczego, na zgubę i totalne wyniszczenie. Najwyższy już czas, aby DEKALOG stał się uniwersalną KONSTYTUCJĄ każdego narodu na Ziemi, nade wszystko "tej Ziemi"- Piastunki Polaków,Lachów, Lechitów, Wenedów, Sarmatów, Słowian.
2 miesiące temu / JarKasz
 
nooo! "ekumeniczny dialog" leci w najlepsze!
2 miesiące temu / antydialogant
 
Ile kościołów ewangelickich, prawosławnych cerkwi przekształcono w Polsce w kościoły Rzymsko-katolickie?
2 miesiące temu / ewenement
 
@ Ryś: Nigdy nie mogłem pojąć, jak Polacy mogli wspierać w XIX wieku Turcję, Rzeźnika Bałkanów. Argument, że była ona skonfliktowana z Rosją do mnie zupełnie nie przemawia. Nawet w walce o najbardziej słuszne prawa nie godzi się zawierać pewnych sojuszy. Tysiąckroć wolałbym, by Rosja zwyciężyła w wojnie krymskiej. I tak by jej to nie wyszło na zdrowie, w dłuższej perspektywie, bo naruszyłoby drastycznie europejską równowagę sił. Ale trwałym efektem tego zwycięstwa mogło być wypchnięcie Turków z Europy. Byli, są i pozostaną w niej nieproszonymi GOŚĆMI.
2 miesiące temu / Jan
 
@ Voivod Tak naprawdę, to ich kraj jest w Turkmenii.
2 miesiące temu / Ryś
 
Przepraszam ale ciągle tu słyszę. Nasz kraj. No to Turcja to ich kraj
2 miesiące temu / Voivod
 
Piękny przykład na upadek podzielonej Polski- wyznawcy Jednego Chrystusa walczyli ze sobą jak obecnie dwa plemiona Polaków .A wrogowie zacierają łapki- jurgeltnicy napychają kieszenie w eurokołchozie- każdej opcji- od komuchów po liberałów i " patryjotów"
2 miesiące temu / Darius
 
W wojnie krymskiej między Imperium Rosyjskim a Imperium Osmańskim i jego sprzymierzeńcami, tj. Wielką Brytanią, Francją i Królestwem Sardynii, toczonej w latach 1853-1856, mocarstwa zachodnie zapobiegły upadkowi Imperium Osmańskiego, który nastąpił dopiero w następnym stuleciu. Uniemożliwiły też przez to chrześcijaństwu odzyskanie bazyliki Hagia Sophia.
2 miesiące temu / Ryś
 
Bóg z nami, któż przeciwko nam?... A jeśli już nie, bośmy naszymi grzechami wzniecili gniew Boży? Co widać na każdym kroku? Czy Bóg likwiduje swoje świątynie dając je na pohańbienie, bośmy pohańbienie sami siebie i niegodni świątyń Bożych jesteśmy? Biada nam, bo czeka nas los podobny do mieszkańców Konstantynopola, czytam ze znaków. Minęło ponad sto lat od Fatimy, gdzie wzywano po trzykroć do pokuty. Od 1917 roku straszne rzeczy przydarzają się Kościołowi i światu chrześcijańskiemu, a my ślepi i głusi na wszystko.
2 miesiące temu / Jeśli ....
 
u Arabów krąży taka mądrość ludowa o Turkach: jak oni przyjdą - to po nich pozostaje tylko koza i piach! Całe Morze Śródziemne było pokryte zielonymi winnicami i do VII wieku KATOLICKIE! A co tam jest teraz???!
2 miesiące temu / AndrzejBR
 
Która religia poza katolicką stworzyła przepiękne dzieła kościoły, katedry, bazyliki ? Jako hołd i wdzięczność Panu Bogu za piękno jakie nosili w sercu i in. wynikające z danego prawa DEKALOGU
2 miesiące temu / Mateusz
 
Dziękuję, Panie Doktorze. Piękny, poruszający tekst. W Bogu nadzieja, że zechce skruszyć turecką pychę. Ciągle wierzę, że na kopule bazyliki zalśni jeszcze złoty krzyż, a minarety zostaną obrócone w perzynę!
2 miesiące temu / Jan
 
Erdo?an nie "odbudowuje imperium tureckigo" jego ruch jest jedynie populistycznym wyskokiem mającym jednoczyć wokół siebie wyborców. Całe jego odciąganie Turcji od sekularyzmu ma na celu tak jak w wielu innych państwach osobiście powiedziałbym, że też w Polsce zwiększenie własnej popularności politycznej.
2 miesiące temu / Ja
 
architektura tego miejsca bardziej pasuje do obecnych rezydentów
2 miesiące temu / ale
 
Widzicie, ze juz dawno temu Islam zostal nazwany 4 Bestią. Ale powinno byc Daniela a nie Apokalipsy. W Apokalipsie Kalifat Islamski to 7 Krol, a na 8 czekamy.
2 miesiące temu / Second
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.