DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Gwiazdor NFL: wolę być zapamiętany z ratowania dzieci niż z wygrania Super Bowl

Gwiazdor NFL: wolę być zapamiętany z ratowania dzieci niż z wygrania Super Bowl
Timothy Tebow fot. Tim Shaffer / Reuters

Gwiazda futbolu amerykańskiego i długoletni promotor prawnej ochrony życia, Timothy Tebow stwierdził, że ratowanie życia nienarodzonych jest dla niego zdecydowanie ważniejsze niż wygranie Super Bowl – najbardziej prestiżowego trofeum w tym sporcie.

 

Tebow zapytany przez fana podczas uroczystego bankietu w Kansas City, z czego chciałby być zapamiętany, odpowiedział bez namysłu: „znaczy to [ratowanie dzieci – red.] dla mnie dużo więcej niż wygranie Super Bowl”.

 

Zwracając się do tegorocznego zwycięzcy prestiżowych rozgrywek, drużyny Kansas City Chiefs stwierdził, że to wspaniałe osiągnięcie, ale „najlepszą jego częścią jest otrzymanie jeszcze większej platformy” do czynienia dobra.

 

Mało brakowało, a sam Tebow nigdy nie pojawiłby się nie tylko na amerykańskich stadionach, ale w ogóle na świecie. „32 lata temu lekarze mówili mojej mamie, że musi mnie abortować, gdyż tylko w ten sposób uratuje swoje życie. Nawet nie uznali mnie za człowieka, myśleli, że to guz” – wspominał.

 

„Nie rozwlekając; kiedy się urodziłem, odkryli, że łożysko nie było przytwierdzone. Lekarz popatrzył na moją mamę po 37 latach praktyki zawodowej i powiedział: to największy cud jak widziałem, ponieważ nie wiem nawet, jak ono przeżyło” – podzielił się historią swojego życia.

 

Długoletni zwolennik prawnej ochrony życia od poczęcia oraz praktykujący chrześcijanin nie wstydzi się publicznie przyznawać do wyznawanej wiary. W wywiadach przyznał się do abstynencji od używek oraz podkreślił, że zachował czystość aż do małżeństwa. Założył Drużynę Chrześcijańskich Sportowców (Fellowship of Christian Athletes), gdzie zrzesza zawodników o podobnych poglądach. Członkowie Drużyny składają „Deklarację Czystości”, w której uznają seks pozamałżeński oraz stosunki homoseksualne za gorszące w oczach Boga. Prowadzi liczne dzieła charytatywne.

 

Jako pierwszy na amerykańskich boiskach zainicjował gest znany od jego nazwiska jako „tebowing”. Jest to klęknięcie przed meczem na jedno kolano i zmówienie cichej modlitwy.

 

Źródło: washingtonexaminer.com

PR


DATA: 2020-02-25 14:19
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
13
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oby wiecej gwiazd dawało taki przykład. Daj nam Boże.
1 miesiąc temu / HumbleSoul
 
Warto też wspomnieć o interesującym epizodzie z historii amerykańskiego futbolu. Najwybitniejszym ternerem w histori ligi NFL był Vince Lombardi : traner który nie tylko ukształtował historię tego sportu i wygrał pierwsze Super Bowlale również był duchowo bogaty. Codziennie przyjmował Eucharystię i dawał swoim podwałdanym świadectwo słowem i działaniem a w młodości słuąac do Mszy św. rozważał zostanie księdzem. Trofeum dla zwycieskiego zespoły własnie jest nazwane jego imieniem Lombardi Trophy. Co ciekawe w drużynie Kansas City Chiefs występuje : Harrison Butker - zawodnik , który również służy do Mszy Trydenckiej ;
1 miesiąc temu / Tomasz Żbikowa
 
Jak już jesteśmy przy NFL to warto też wspomnieć ciekawy epizod z historii futbolu zza oceanu : gdyż najwybitniejszym trenerem w historii amerykańskiego futbolu był Vincve Lombardi - wygrął pierwsze Super Bowl prowadząc do finału i zwycięstwa zespół który był wówczas jednym ze słabszych w lidze. Vince był również duchowo bogaty i codziennie przyjmnował Eucharystię.Trofeum dla zywcięskiego zespołu na wielkim finale Super Bowl jest właśnie nazwane jego imieniem ; A w drużynie Kansas City Chiefs jest także zawodnik Harrison Butker który służy do Mszy Trydenckiej ; Tutaj jest film z jego świadectwem dla znających angielski
1 miesiąc temu / Tomasz Żbikowa
 
Daj Boże aby więcej prawdziwych celebrytów dawało takie świadectwo
1 miesiąc temu / Klasyk
 
"Sport to degeneracja" SI Witkiewicz, "Pożegnanie jesieni" /powieść/... cha cha No chyba że sporty walki, F1 i moto gp cha cha
1 miesiąc temu / PI Grembowicz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.