DZIŚ JEST:   23   LISTOPADA   2020 r.


Św. Kolumbana Młodszego
Św. Klemensa I, papieża
 
 
 
 

Gwardia Szwajcarska: jesteśmy gotowi bronić papieża przed ISIS

Gwardia Szwajcarska: jesteśmy gotowi bronić papieża przed ISIS
fot. Annesov / commons.wikimedia.org, licencja cc

„Jesteśmy gotowi do interwencji i dobrze zorganizowani. Naszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa. Jeśli coś się wydarzy, będziemy przygotowani” – deklaruje komendant Gwardii Szwajcarskiej, pytany o zagrożenie płynące ze strony terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego.

 

Pytania o grożące ze strony islamskich bojowników zagrożenie są bardzo zasadne w kontekście pojawiąjących się w sieci nagrań z wyraźnymi groźbami skierowanymi w stronę mieszkańców Rzymu. Na jednym z filmów fanatycy spod znaku tzw. Państwa Islamkiego zmontowali sceny bitewne z filmu „300” z podpisem skierowanym do Europejczyków: „Wy, którzy zaczęliście wojnę przeciwko nam. To wasza wina i zapłacicie za to wysoką cenę. Nawet w swojej sypialni nie będziecie czuli się bezpiecznie”. Na nagraniu widać rzymskie Koloseum...

 

„Nakazaliśmy strażnikom wzmożenie czujności. Uważnie obserwujemy ludzi i ich zachowanie” – mówi Christoph Graf. Na pytanie czy papież się boi, Graf odpowiedział: „Nie sądzę, by papież się bał czegokolwiek… Wszystko może się zdarzyć, ale nie dostrzeżesz u papieża strachu”.

 

W opinii dowódcy straży mogą się pojawić w przyszłości problemy z rekrutacją nowych gwardzistów. „Będzie to zależało od położenia Kościoła i wiary a także od przyrostu naturalnego”.

 

Na możliwość zaatakowania Rzymu przez islamskich fanatyków zwraca także uwagę prof. Roberto de Mattei w opublikowanym na PCh24.pl artykule „Cel dżihadu – Rzym”.

 

„Ostatecznym celem islamu jest zdobycie stolicy chrześcijaństwa. Jak przypomina Nicoletta Tiliacos, podczas kazania na początek Ramadanu w meczecie w Mosulu, w piątek 4 lipca, kazania, którego treść rozpowszechniono na całym świecie, Abu Bakr al Bagdadi al Qurashi al Husseini – obecnie samozwańczy kalif Ibrahim – wzywając wszystkich muzułmanów, by doń dołączyli, obiecał, że islam wtargnie do Rzymu i zdominuje cały ziemski glob („Il Foglio”, 21 lipca 2014).


Podobne słowa wypowiedział kilka lat wcześniej szejk Yusuf al‑Qaradawi, duchowy przywódca Bractwa Muzułmańskiego, w fatwie ogłoszonej 27 lutego 2005: Mimo pesymizmu zasianego w naszych szeregach, w ostateczności islam zawładnie światem i będzie jego panem. Oznaką zwycięstwa będzie zdobycie Rzymu, Europa zostanie opanowana, chrześcijanie – pokonani, a islam wzrośnie i stanie się siłą kontrolującą cały kontynent europejski.
[...]

Rzym wciąż jest sercem świata i wciąż pozostaje ostatecznym celem tych, którzy nienawidzą cywilizacji chrześcijańskiej. Jest też jedynym źródłem ewentualnego odrodzenia” – pisze włoski historyk.

 


Źródło: catholicnewsagency.com

luk

 

 

 

 

 


DATA: 2015-02-25 07:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Misiu, czy Ty czasem nie dreptasz dróżką w stronę schizmy?
ponad 5 lat temu / Venatrix
 
Franciszek swym heretyckim postępowaniem prowokuje i daje siłę złu. Niestety, taka jest prawda, chcemy, czy nie chcemy.
ponad 5 lat temu / Miś
 
Molon labe, barbarzyńcy...
ponad 5 lat temu / Venatrix
 
Pisma świętych mistyków, Apokalipsa rozdz. 17. i 18. jak również słowa Matki Bożej z La Salette nie napawają optymizmem i autor artykułu zapewne doskonale się w tym orientuje.
ponad 5 lat temu / [email protected]
 
Dzielność Gwardii jest niezaprzeczalna ale w razie wojny nie mają szans jest ich zaledwie 110, i pełnią raczej funkcję reprezentacyjną. Poza tym cóż poradzą jeśli np. Franciszek będzie chciał znów umyć nogi muzułmance w Wielki Czwartek, a ta mu się akurat wysadzi w powietrze? Już nie wspomnę o tym, że Franciszek w swoim pędzie do odzierania z wszelkiego splendoru urząd papieski może wkrótce zlikwidować Gwardię jako przejaw bizantyjskiego przepychu.
ponad 5 lat temu / Iw
 
A ostatnio Franciszek chciał ja likwidować i grać pacyfistę wąchającego zapachy slumsów jako hobby. No niech się wreszcie na coś zdecyduje.
ponad 5 lat temu / Leo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.