DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Gwałtowny wzrost rozwodów na Białorusi. Rozpada się więcej niż połowa małżeństw

Gwałtowny wzrost rozwodów na Białorusi. Rozpada się więcej niż połowa małżeństw
Zdjęcie ilustracyjne Fot. Pixabay.com

Więcej niż co drugie małżeństwo białoruskie ulega rozpadowi, mimo że obywatele tego państwa żenią się coraz później. Między 2017 a 2018 rokiem liczba rozwodów na Białorusi wzrosła o 13 procent.

 

Stabilności rodzin u naszego wschodniego sąsiada nie sprzyjają coraz liczniejsze migracje zarobkowe i liberalizacja obyczajowa, nasilona po ułatwieniu kontaktów Białorusinów ze światem zachodnim. Według opublikowanych przez Biełstat danych za 2018 rok na 1000 małżeństw odnotowano aż 546 rozwodów. W 2017 roku wskaźnik rozwodów na 1000 małżeństw wyniósł 483, w 2016 – 506, w 2015 – 402, w 2014 – 415 a w 2013 – 414. Pokazuje to znaczący wzrost rozwodów w krótkim okresie kilku lat.   

Szczególne przyspieszenie rozkładu rodziny widać w miastach – tutaj wskaźnik rozwodów jest jeszcze większy i wyniósł w 2018 roku 570 rozwodów na 1000 małżeństw. Jednak na wsi nie jest o wiele lepiej. Odnotowuje się tam 416 rozwodów na 1000 małżeństw. To tyle, ile wynosiła średnia krajowa przed kilkoma laty. 

 

Jak wynika z danych statystycznych białoruskiego urzędu Biełstat, największa liczba rozwodów występuje we wschodniej części kraju – w regionach witebskim i mohylewskim. Najmniejsza zaś w graniczącym z Polską regionie brzeskim.

 

Jednocześnie młodzi Białorusini coraz później decydują się na zawarcie związku małżeńskiego. W 2018 roku średni wiek kobiety stającej na ślubnym kobiercu wyniósł 26 lat, a mężczyzny 28 lat.

 

Źródła: Belta.by / Krynica.info

JB


DATA: 2019-08-14 13:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Aberracja: Geopolityka i historia to twój bardzo słaby punkt.
9 miesięcy temu / cóż
 
?Przez wzgląd na zatwardziałość waszych serc pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony, lecz od początku tak nie było? Mt 19,8. -W Polsce też od początku tak nie było. Zanim członek Zakonu Iluminatów Napoleon przyniósł do Polski na bagnetach prawo rozwodowe, przedłużone następnie dobrowolnie przez naród Polski w II RP i obecnie w III/IV RP w Polsce nie były dozwolone rozwody. Naprawdę nie tylko na Białorusi i Zachodzie ale i w Polsce antyrodzinna mentalność ma już tak głębokie korzenie, że nawet nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo odeszliśmy od wzorców cywilizacji chrześcijańskiej.
9 miesięcy temu / krisbac
 
Czy to nie we wschodnich sąsiadach Konfederacja widzi naszych sojuszników w przeciwstawieniu się zachodniej ekspansji??
9 miesięcy temu / Abberacja
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.