DZIŚ JEST:   10   SIERPNIA   2020 r.

Św. Wawrzyńca, męczennika
Św. Amadeusza Portugalskiego
 
 
 
 

GUS: Wzrasta liczba urodzeń oraz zawieranych małżeństw. Spada liczba rozwodów

GUS: Wzrasta liczba urodzeń oraz zawieranych małżeństw. Spada liczba rozwodów
fot. theswedish / sxc.hu

Najnowsze statystyki opublikowane przez Główny Urząd Statystyczny wskazują na pozytywne zjawiska. Jak się okazuje, w pierwszym półroczu 2016 roku, nastąpił wzrost liczby urodzeń, a także zawieranych małżeństw. Spada za to liczba orzeczonych rozwodów. Wiele wskazuje na to, że może to być początek trwałej, pozytywnej tendencji.


Z badań Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w pierwszej połowie 2016 roku, na świat przyszło 191 tysięcy dzieci, co oznacza wzrost, aż o 10 tysięcy w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Cieszyć mogą także statystyki dotyczące liczby zawieranych małżeństw. Wzrost także jest znaczący, ponieważ jeszcze w pierwszej połowie 2015 roku, liczba świeżo zawartych małżeństw wynosiła 68,8 tys. W bieżącym roku statystyki wzrosły o 5,2 tys. i dały łącznie wynik 74 tys. małżeństw, które zawarto w pierwszej połowie 2016 r.


Dobrym sygnałem dla społeczeństwa jest także spadek liczby orzeczonych rozwodów, który wynosi obecnie 32,5 tys. Przed rokiem, w analogicznym okresie wyniósł on 35,9 tys.


Eksperci informują, że na pozytywne zmiany w statystkach może mieć wpływ program „Rodzina 500 plus”, a także poprawiająca się nieco sytuacja na rynku pracy. Warto przypomnieć, że w czerwcu odnotowano poziom bezrobocia na wysokości 8,8%, co stanowi najniższy wynik od 8 lat.

 


Źródło: wPolityce.pl, GUS

POz

 


DATA: 2016-07-30 15:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wzrost liczby urodzin jest wynikiem aktywności reprodukcyjnej u ludzi z wyżu demograficznego z lat 80-tych, a nie 500+... Oczywiście PiS będzie sobie przypisywał błędne zasługi, a "ciemna masa to kupi". 500 plus spowodowało wzrost sprzedaży TV i używanych samochodów w grupie ludzi których na nie nie było stać, ale na pewno NIE SPOWODOWAŁO wzrostu urodzin. Co za bzdury
ponad 3 lata temu / MP
 
PODANO ZE URODZILO SIE 5000 DZIECI WIECEJ A WSZYSTKICH MIEJSCOWOSCI TJ MIAST I WSI MAMY OKOLO 440000 JAKI EFEKT NAWET NIE PRZYBYLO PO JEDNYM DZIECKU BIORAC POD UWAGE ILOSC MIEJSCOWOSCI ZAKLADAJAC PO JEDNYM URODZONYM W KAZDEJ TO POWINNO BYC 44OOO NOWO URODZONYCH I TO WARTO TAK OGLUPIAC
ponad 3 lata temu / bucek
 
Jak 500+ mogło poprawić dzietność w pierwszej połowie 2016, jeżeli ciąża trwa 9 miesięcy? Np. tak, że kobiety będące już w ciąży zrezygnowały aborcji, którą mogłyby planować bez 500+. 500+ sposobem na ograniczanie podziemia aborcyjnego? Wygląda na to, że tak. Ale nie należy popadać w euforię - prawdziwe efekty te na + i na - ujawnią się po wielu latach, a nie po 8 miesiącach.
ponad 3 lata temu / Kubeł wody
 
Dla wszystkich wolniej myślących. Tak 500+ już może przynosić wymierne korzyści, ponieważ ludzie wierząc, że PiS spełni obietnice wyborcze, zabrali się za robienie dzieci, jeszcze na jesieni 2015. W październiku 2015 było już prawie pewne, że PiS wygra. Dodatkowo 500+ daje pewną osłonę rodzinom wielodzietnym przed ubóstwem, a tym samym zdejmuje presję z tych rodzin, która często prowadziła do konfliktów w rodzinach.
ponad 3 lata temu / cottonfield
 
Na demografię trzeba patrzeć w czasie, pokolenie urodzone w pierwszej połowie lat 80\' dochodzi do wieku 30-36 lat, a wtedy mieliśmy wyż demograficzny.
ponad 3 lata temu / Adam
 
antycypacja wyborców PiS ;)
ponad 4 lata temu / do pk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.