DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Gubernator Teksasu wstrzymał finansowanie Planned Parenthood. To już szósty stan na Południu!

Gubernator Teksasu wstrzymał finansowanie Planned Parenthood. To już szósty stan na Południu!
fot. Bob Smith / Wikimedia Commons

Gubernator stanu Teksas, Gregory Abbott, oznajmił, iż dotacja rządowa dla filii Planned Parenthood zostaje wstrzymana z racji ciężkiego naruszenia programu zdrowotnego. „Texas uczynił krok do przodu, by pokazać swą bezkompromisową postawę w dziedzinie ochrony życia i zapewnienia służby zdrowia dla kobiet” – zadeklarował gubernator.

 

Teksas podążył w ślady innych południowych stanów, wstrzymując rządowe finansowanie dla zbrodniczej aborcyjnej organizacji Planned Parenthood na mocy decyzji gubernatora Gregory Abbott’a. Stuart Bowen, inspektor Komisji Zdrowia stanu Teksas skierował pismo do Planned Parenthood informując, iż „finansowanie wstrzymuje się, ponieważ instytucja nie jest zdolna do zapewnienia służby medycznej w sposób profesjonalny, kompetentny, legalny i etyczny”.

 

- Teksas uczynił krok do przodu, by pokazać swą bezkompromisową postawę w dziedzinie ochrony życia i zapewnienia służby zdrowia dla kobiet ­– powiedział gubernator. – Brutalne praktyki Planned Parenthood muszą się skończyć – dodał.

 

Teksas jest szóstym stanem w USA, który wstrzymał publiczne subwencje dla aborcyjnego giganta. Należą do nich: Arkansas, Alabama, New Hampshire, Utah i Luizjana. Każdego roku Planned Parenthood otrzymuje 500 milionów dolarów od rządu federalnego.

 


FLC
DATA: 2015-10-21 19:39
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ciekawe! Południowe stany położone koło siebie i do tego malutki NH na dalekiej północy. Następne będą Nowy Meksyk, Arizona, Georgia. Tak bym obstawiał ...
ponad 5 lat temu / Sweet Dreams
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.