DZIŚ JEST:   14   SIERPNIA   2020 r.

Św. Maksymiliana Marii Kolbego
Św. Elżbiety Renzi
 
 
 
 

Gubernator Luizjany pościł w intencji zakażonych koronawirusem

Gubernator Luizjany pościł w intencji zakażonych koronawirusem
John Bell Edwards fot. YouTube / NBC News
#KORONAWIRUS    #USA    #LUIZJANA    #MODLITW

Gubernator Luizjany, John Bel Edwards wraz z małżonką pościli i modlili się w intencji zakażonych koronawirusem. Katolicka para zachęcała też wszystkich mieszkańców stanu do włączenia się we wspólną modlitwę.

 

„W tym szczególnym czasie Wielkiego Postu, podczas którego skupiamy się poście i modlitwie, chciałbym oznajmić mieszkańcom Luizjany, że będę pościł jutro, w dniu 24 marca” – Edwards oznajmił w poniedziałek. Jednocześnie zachęcił do wspólnej modlitwy „o pocieszenie dla tych, którzy stracili bliskich w wyniku choroby COVID -19, o wyzdrowienie tych z wynikiem pozytywnym oraz, jeżeli jest taka Wola Boża – jak już widzieliśmy w przeszłości – o uzdrowienie Jego ludu i naszego kraju”.

 

Edward, katolik został wybrany na swoje stanowisko w październiku 2019 r. Mimo przynależności do obozu Demokratów, wprowadził zakaz aborcji w momencie wykrycia bicia serca dziecka (ok. 6-8 tydzień ciąży).

 

„Pierwsza Dama i ja wierzymy w moc modlitwy i wiem, bazując na naszej chrześcijańskiej wierze, że w połączeniu z postem jest miła Bogu” – napisał na Twitterze. Luizjana jest trzecim największym stanem z ilością zakażonych wirusem SARS - CoV – 2. Stwierdzono tam ponad 1100 przypadków zakażenia, a 35 osób zmarło. Tamtejszy metropolita, arcybiskup Gregory Aymond również został zakażony. Na terenie całego stanu obowiązuje bezwzględny zakaz wychodzenia z domu, wyłączając niezbędne zakupy, wyjście do lekarza czy konieczną pracę.

 

Źródło: catholicherald.co.uk

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 


DATA: 2020-03-25 18:18
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak, bo wg mnie chodzi o dawanie dobrego przykładu. W przypadku osób publicznych świadectwo takich czynów jest jak najbardziej właściwe. Jak inaczej zachęcić innych do tego?
4 miesiące temu / do_Nick
 
W swych ocenach jesteś niepoprawnym racjonalistą. Oni słyną z pychy. Uznaj wyższość Wszechmogącego Boga, a zaczniesz dostrzegać w porę Jego znaki. Ci spóźnieni zazwyczaj mówią: "Zaiste ten był Synem Bożym".
4 miesiące temu / @Michu
 
Nasz chodzi na Chanukowe przyjęcia, więc nie liczmy że da przykład. A zresztą może i lepiej, niech nie będzie, Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek. Dziś czas wyborów, bynajmniej nie tylko politycznych.
4 miesiące temu / ot co
 
Czy musza wszyscy wiedziecze posci i kiedy?
4 miesiące temu / Nick
 
@maria to nie są żadne znaki, tylko straszna zaraza. W wiele klasztorów też uderzyła. Choroba nie wybiera.
4 miesiące temu / Michu.
 
Sza po ba dla Gubernatora Luozjany. Google: Ustawa ograniczająca prawo do aborcji w Luizjanie podpisana. A co z Nowym Jorkiem gdzie szaleje pandemia, gdzie umierają ludzie? Dlaczego? Ano dlatego: W stanie Nowy Jork aborcja możliwa do końca trwania ciąży..." Ludzie, zacznijcie rozeznawać ZNAKI.
4 miesiące temu / maria
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.