DZIŚ JEST:   22   LIPCA   2019 r.

Św. Marii Magdaleny
Bł. Nicefora
 
 
 
 

Gubernator Kentucky podpisał zakaz aborcji dzieci z zespołem Downa. Nowe prawo przedmiotem sądowego sporu

Gubernator Kentucky podpisał zakaz aborcji dzieci z zespołem Downa. Nowe prawo przedmiotem sądowego sporu
fot. pixabay.com
#ABORCJA    #USA    #SYNDROM DOWNA    #KENTUCKY    #SĄD    #ACLU    #WALKA SĄDOWA    #MATT BEVIN

Gubernator Matt Bevin podpisał prawo uniemożliwiające przeprowadzenie aborcji na dziecku ze względu na jego płeć, rasę i niepełnosprawność; w tym syndrom Downa. Organizacje pro-choice momentalnie zaskarżyły nowe prawo.

 

Nowe prawo zostało uchwalone zdecydowaną większością głosów zarówno w stanowej Izbie Reprezentantów jak i w Senacie (32 do 4). Ustawę podpisał Matt Bevin z Partii Republikańskiej pełniący urząd gubernatora Kentucky. House Bill 5 wprowadza całkowity zakaz aborcji „jeżeli kobieta chce dokonać zabiegu ze względu na płeć, rasę, pochodzenie czy niepełnosprawność dziecka”. Wyłączone z zakazu są przypadki poważnego zagrożenia dla zdrowia i życia matki.  

 

Decyzję stanowych władz momentalnie zaskarżyły proaborcyjne organizacje American Civil Liberties Union (ACLU) oraz EMW Women’s Center. „Przyjęcie House Bill 5 jest niczym innym jak zawoalowaną próbą Zgromadzenia Generalnego Kentucky do przepchnięcia swojej antyaborcyjnej agendy pod pozorem wprowadzenia antydyskryminacyjnego prawa. Ustawa w żadnym stopniu nie przysłuży się poprawie jakości życia niepełnosprawnych mieszkańców Kentucky” – oznajmił szef ACLU, Heather Gatnarek.

 

„Widzimy, że aborcjoniści z ACLU wyszli z absolutnie nowatorskim pomysłem: według nich kobiety mają konstytucyjne prawo dokonać aborcji ze względu na płeć, rasę i niepełnosprawność dziecka” – argumentuje środowisko gubernatora. „Ludzie, którzy są odpowiedzialni w naszym stanie za ochronę praw człowieka jednocześnie uważają, że właściwe jest zabicie własnego dziecka ze względu na rasę czy płeć dziecka (…) na szczęście mieszkańcy Kentucky w zdecydowanej większości się z tym nie zgadzają” – podkreślił na Twitterze sam gubernator.

 

W zeszłym miesiącu Matt Bevin podpisał ustawę chroniącą dziecko przed aborcją w memencie wykrycia bicia serca. Sędziowie przychylili się do postulatów ACLU i zablokowali wprowadzenie ustawy w życie.

 

Źródło: lifenews.com

PR    


DATA: 2019-03-21 09:53
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

~Maria - przykro mi...
4 miesiące temu / matkaPolka
 
Wielka polityka zaczyna się w naszych sercach.Moja mama lat 73 ,babcia dla 6 wnucząt,mająca się za pobożną kobiete, przyszła dziś do mnie i mówi,że to głupota mieć dużo dzieci.Patrz na tych naszych sąsiadów,tak się źle prowadzą bo ich ośmioro było.Nie da się dobrze wychować tyle dzieci.W jej sercu już dokonała się aborcja.
4 miesiące temu / Maria
 
Typy z morderczymi zapędami nie odpuszczają. Jeśli ktoś tylko spróbuje ratować życie innych, to zawsze znajdzie się człowiek lub organizacja, która broni zbrodni. Czy takie organizacje nie powinny zostać zdelegalizowane, a ich zarząd i członkowie postawieni przed sądem i oskarżeni za okłamywanie ludzi na temat aborcji oraz nakłanianie do zbrodni. Może wtedy udałoby się ich spacyfikować. Potrzeba na nich jakiś bat wymyślić i chłostać.
4 miesiące temu / taki 1
 
Duża ilość decydentów feruje różne idiotyczne wyroki w stosunku do niewinnych. Nie mają wyrzutów sumienia. Czasami można sądzić, że te dzieci, które sme potrzebują opieki są bardziej normalne od tych, którzy nie pozwalają im żyć. A dla sędziego gratulacje odwagi męstwa w walce z nienawiścią do życia.
4 miesiące temu / Krakusik
 
porządny człowiek i polityk - to rzadkość
4 miesiące temu / Samanta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.