DZIŚ JEST:   08   SIERPNIA   2020 r.

Św. Dominika Guzmana
Św. Emiliana, biskupa
Św. Zefiryna z Malii
 
 
 
 

Gubernator Arizony po raz drugi zawetowała antyhomoseksualną ustawę

Gubernator Arizony po raz drugi zawetowała antyhomoseksualną ustawę

Gubernator Jan Brewer z Arizony zawetowała w minioną środę ustawę przyjętą przez lokalny kongres. Zdaniem Brewer, nowe prawo mogło stworzyć wiele problemów.

 

Ustawa przyjęta w zeszłym tygodniu, głównie dzięki Republikanom, pozwalała przedsiębiorcom powołującym się na przekonania religijne na odmowę świadczenia usług dla pederastów i lesbijek.

 

Brewer była naciskana przez organizacje homoseksualne i kongresmenów z Waszyngtonu, by nie podpisywać ustawy. Gubernator jako uzasadnienie swojej decyzji podała, że osobiście nie zna żadnego przykładu w Arizonie, który wskazywałby na naruszenie wolności religijnej właściciela firmy. Dodała także, że ustawa „mogłaby spowodować niezamierzone i negatywne konsekwencje”.

 

Jej zapowiedź weta pojawiła się godzinę po tym, jak Major League Baseball i National Football League dołączyły do rosnącego chóru organizacji potępiających ustawę. Zagroziły one, że  finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi NFL, będący najważniejszym wydarzeniem sportowym roku w USA nie odbędzie się w stanie.

 

Zawetowanie prawa w Arizonie zbiegło się także z innym głośnym wydarzeniem. Sąd federalny w Teksasie właśnie uznał, że zakaz „małżeństw homoseksualnych” jest niezgodny z konstytucją. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny. Skarżący mogą się odwołać do SN.

 

 

Źródło: newsmax.com, AS.


DATA: 2014-02-28 07:32
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.