DZIŚ JEST:   12   LISTOPADA   2019 r.

Św. Jozafata Kuncewicza, męczennika
 
 
 
 

Grzegorz Strzemecki: gender to nieludzka ideologia wymierzona w tożsamość człowieka

Grzegorz Strzemecki: gender to nieludzka ideologia wymierzona w tożsamość człowieka

„Tożsamość jest dla człowieka czymś, co obok życia jest rzeczą najcenniejszą. Obalenie tożsamości jest atakiem na człowieczeństwo. To jednoznacznie wskazuje, jak nieludzki jest charakter tej ideologii” – mówił na antenie telewizji Trwam Grzegorz Strzemecki, opisując charakter ideologii gender.

 

Wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych podkreślił jak wielkim zagrożeniem dla człowieka jest ideologia gender. W programie „Rozmowy niedokończone” opisał jej podstawy i fundamenty. - Źródłem dyskryminacji kobiet, jak i osób nieheteronormatywnych – jak to środowiska gender i LGBT nazywają – jest samo istnienie płci (…) ponieważ przyczyną jest samo istnienie płci i dipolarność, czyli zróżnicowanie na dwa bieguny, to odpowiedzią na pojawiającą się dyskryminację jest likwidacja płci – zaznaczał.

 

Strzemecki zwrócił uwagę na konsekwencje przyjęcia takiego światopoglądu. Jego zdaniem, jeżeli celem jest likwidacja pojęcia płci, to jest to bezpośrednio uderzenie w ludzką tożsamość. - Obalenie tożsamości jest atakiem na człowieczeństwo. To jednoznacznie wskazuje, jak nieludzki jest charakter tej ideologii – wyraźnie zaznaczał.

 

- Teraz mamy sytuację, w której mówi się, że istnieje ponad 70 tzw. genderów, w związku z tym mamy określać swoją tożsamość w jakiejś przestrzeni między tymi genderami. Niezależnie od tego, jak absurdalnie to dla nas brzmi. To jest chore – podkreślał wiceprezes Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych.

 

Dodatkowo zaznaczył, że celem propagatorów tej ideologii jest stworzenie „świata szczęśliwego społecznie, w którym i kobiety, i mężczyźni określają się w płynny sposób co do swej tożsamości”.

 

Źródło: radiomaryja.pl

PR

 

***

Postulaty ideologii gender znalazły swoje odzwierciedlenie w podpisanej w 2015 roku przez Bronisława Komorowskego Konwencji Stambulskiej. Dlaczego jest to niezwykle niebezpieczny dokument? Tłumaczy to nasz film.

 


DATA: 2019-04-01 08:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.