DZIŚ JEST:   24   CZERWCA   2018 r.

Narodzenie św. Jana Chrzciciela|
XII Niedziela zwykła
Św. Symplicjusza
 
 
 
 

Grzegorz Schetyna został szefem Platformy Obywatelskiej. Niska frekwencja w głosowaniu

Grzegorz Schetyna został szefem Platformy Obywatelskiej. Niska frekwencja w głosowaniu
fot. Grazyna Myslinska/FORUM

We wtorek, 26 stycznia, Grzegorz Schetyna został oficjalnie szefem Platformy Obywatelskiej. Nie jest to zaskoczeniem, gdyż były marszałek Sejmu RP był jedynym kandydatem. Zaskakująco niska była jednak frekwencja. W głosowaniu udział wzięło jedynie 52 proc. członków partii. Niewykluczone, że jest to dowód na upadek niegdyś potężnej i wszechwładnej formacji.

 

Na jedynego kandydata na szefa PO głos oddało 91 proc. biorących udział w elekcji członków PO. Pozostali skorzystali ze swojego prawa i zagłosowali przeciw niemu. Aktywiści formacji mogli wyrażać swoje zdanie w drodze internetowej oraz listownie.

 

Sam wybór Schetyny nie jest zaskoczeniem, gdyż był on jedynym kandydatem. Swego rodzaju polityczny szok kilka tygodni temu wywołał Tomasz Siemoniak, którego uważano za poważnego kontrkandydata. Dawny szef resortu obrony wycofał się jednak z walki politycznej i poparł dolnośląskiego działacza PO.

 

Schetyna podziękował byłej pełniącej obowiązki szefa partii – Ewie Kopacz. Zapowiedział chęć walki o władzę i odnowy Platformy Obywatelskiej. Działanie to ma być podjęte wspólnie z byłą premier oraz kontrkandydatami o fotel szefa PO (oprócz Siemoniaka był niż Borys Budka, dawny minister sprawiedliwości).

 

Partia, która jeszcze rok temu miała swojego prezydenta oraz rząd, dzisiaj jest w opozycji, a wiele osób zwraca uwagę na utratę przez nią dynamizmu i stopniowy odpływ w szeregi formacji Ryszarda Petru. Czy problemy PO spowodowane są szokiem po utracie władzy, czy brakiem charyzmatycznego przywództwa – nie wiadomo. Niewykluczone, że kryzys w PO jest głęboki. Dowodzić temu może małe zainteresowanie wyborami na szefa partii. Wzięło w nich udział zaledwie 52 proc. członków formacji. Grzegorz Schetyna ma więc duże szanse, by zasłynąć „wyprowadzeniem sztandaru”.

 


TVP Info

MWł 


DATA: 2016-01-26 15:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie odczuwam jakoś wielkiej radości z upadku Platformy. Upadek ten wyłącznie pomaga siłom które stały za Platformą, dziś zaś popierają Nowoczesną. Im, wiadomo, zależy na tym żeby jakoś odciąć swoją formację od wszystkich platformianych afer, a jak to lepiej zrobić niż właśnie pogrzebem Platformy?
ponad 2 lata temu / Jakub Majewski
 
Grzegorz Schetyna sztandar PO wyprowadzi pod warunkiem jak go sobie ktoś wcześniej nie weźmie. Oni - odchodząc - tak mają.
ponad 2 lata temu / Rzymianin
 
Czyli już wiadomo kto wyprowadzi sztandar partii i zgasi światło :-)
ponad 2 lata temu / Bolesław Prostousty
 
Ciekawe, czy pewien pan w stopniu generała, znowu oznajmi publicznie, że po tym zwycięstwie w szeregach PO, można już otwierać butelkę szampana...?
ponad 2 lata temu / wmo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.