DZIŚ JEST:   26   SIERPNIA   2019 r.

MB Częstochowskiej
Św. Joanny Bichier de Ages
Św. Teresy od Jezusa Jornet e Ibars
 
 
 
 

Grzegorz Schetyna obiecuje: jeśli wygramy, to uchwalimy związki partnerskie

Grzegorz Schetyna obiecuje: jeśli wygramy, to uchwalimy związki partnerskie
Fot: Krystian Maj/FORUM

Jestem przekonany, że jeśli wygramy (wybory – red.), to uchwalimy związki partnerskie – powiedział w rozmowie z tygodnikiem „Newsweek” szef Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

 

W ocenie lidera największej partii opozycyjnej w ciągu ostatnich trzech lat, kiedy dominującą siłą w polskim parlamencie jest Zjednoczona Prawica „Polska bardzo się zmieniła”. Wpływ na tę zmianę w jego ocenie miało jednak również „zaangażowanie polityczne Kościoła” oraz powstanie filmu „Kler”. – Jeśli Kościół się nie opamięta, to Polska pójdzie drogą Irlandii lub Chile, a ja jako osoba wierząca nie byłbym zadowolony z takiego scenariusza – przyznał.

 

Schetyna poinformował, że wraz z Rafałem Trzaskowskim ustalił jeszcze przed ubiegłorocznymi wyborami samorządowymi, iż w razie zwycięstwa kandydata PO podpisze on tzw. deklarację LGBT+. – W sytuacji, gdy Kaczyński zaatakował mniejszości seksualne, zaczął straszyć gejami, seksualizacją dzieci, musieliśmy stanąć w obronie mniejszości, bo zawsze będziemy stawać w obronie słabszych – ocenił.

 

W ocenie lidera PO „Polska dojrzała do związków partnerskich”. – Społeczeństwo przyzwyczaja się do tego, że to jest coś normalnego, przecież w większości będą z tego korzystać pary homoseksualne – tłumaczył.

 

Grzegorz Schetyna zaznaczył, że nie jest zwolennikiem koncepcji przedstawionej niedawno przez wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja, który stwierdził: „najpierw związki partnerskie, później małżeństwa, a na końcu adopcje dzieci przez pary homoseksualne”. – Jestem za związkami partnerskimi, bo to ułatwi parom, także homoseksualnym, codzienne funkcjonowanie. Ale nie ma oczekiwań, żeby robić kolejne kroki. Jeżeli ktoś mówi o adopcji dzieci przez pary homoseksualne, to skutecznie utrudnia wprowadzenie związków partnerskich – mówił Schetyna.

 

Źródło: „Newsweek”

TK

 

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw


DATA: 2019-04-08 14:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

jako osoba wierząca...chyba w Szatana
4 miesiące temu / lolo
 
Traktat Lizboński podpisał Lech Kaczyński. Bez czytania i wbrew protestom swoich wyborców. Jarosław wypełnia jego testament. W aferę SKOK Wołomin umoczone są nie tylko PO ale i PiS. Bilobil.
4 miesiące temu / bilobil
 
panie Grzegorzu,niech pan będzie konsekwentny,wiarygodny i publicznie zademonstruje na wizji jako to pan robi ze swoim partnerem
4 miesiące temu / marek
 
Polacy nie zapomnijcie przez kogo musieliscie wyjechac z polski jak nie przez peowskie gęby!!!juz nie noz ale maczeta mi sie w kieszeni otwiera
4 miesiące temu / Mrobert
 
Staram się nie być pesymistką ale od dłuższego czasu otaczająca mnie rzeczywistość naprawdę mnie przytłacza... Czasami zastanawiam się nad tym czy jestem osamotniona w takim myśleniu... Ale wydaje mi sie że to jest dopiero początek tego tsunami, przykro na to wszystko patrzeć!
4 miesiące temu / Ann
 
Pan Schetyna jak i cała Platforma Obywatelska oraz et consortes, nie mają nic do gadania w sprawie rewolucji obyczajowo - kulturalnej dokonującej się w Polsce. Faktycznymi decydentami są towarzysze rewolucjoniści zasiadający w centrali - czytaj Brukseli - jako również oligarchowie zawiadujący przedsiębiorstwem pod chwalebną nazwą Unia Europejska. Polska jako ostatni bastion starego porządku musi stać się klonem, tego co się w tej materii dokonało w Zachodniej Europie. Idzie nowe - nowy człowiek o mentalności konsumenta - niewolnika niezdolny do samodzielnego myślenia, wierzący w panteizm i zrównoważony rozwój świata.
4 miesiące temu / Druh Ryszard
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.