DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Niestety PiS w żółwim tempie modernizuje państwo. Reforma samorządów odłożona, sądownictwa, adwokatury, kultury, edukacji, nauki, administracji - lewak krzyknie, a PiS ogon pod siebie i do budy gabinetów. Lewactwo robi co chce, a politycy PiS rozdziawiają ze zdziwienia gęby. Zbyt wiele się spodziewają Polacy po partii centro-lewicowej jaką jest PiS pod rządami Naczelnika-Kaczyńskiego.
9 dni temu / Zawiedziony
 
Niestety, obecny kryzys w nauce głównie spowodowany jest, przyznanym uniwersytetom w dobrej wierze po 1989 r., prawem do autonomii. Początkowo rokowania były optymistyczne. Teologia wracała na uniwersytety, a wszyscy byli przekonani, że zajmie należne jej miejsce królowej nauk, co oznaczałoby podporządkowanie prawdzie, którą głosi pozostałych dziedzin. Niestety stało się odwrotnie. Zamiast strzec depozytu prawdy, wytyczać granice i demaskować błędy, teologia sama zaczęła ulegać zmianom, a jej rola w świecie akademickim została zmarginalizowana. Obecnie brak jakichkolwiek znaków, aby uniwersytety zachciały dobrowolnie dokonać wewnętrznego oczyszczenia. Trwa nagonka na naukowców niezależnych. Ugruntowują się wszelkie możliwe błędy: modernizm, darwinizm, marksizm, relatywizm, liberalizm, laicyzm, genderyzm itd. Albo pojawi się ktoś, kto zdecyduje się zawiesić autonomię uniwersytetów i podejmie wielką naprawdę, albo staną się one bastionem cywilizacji śmierci.
10 dni temu / Człowiek Q
 
Pan Kucharczyk objął system edukacji Poprawności politycznej swoimi prostymi słowami Czyli Co jest na rzeczy . Nowy minister edukacji i taki hejt? Czego się boicie? Innej miotły?
10 dni temu / taki tam
 
Do ustanowienia jednej światowej władzy brakuje tylko jednej światowej religii, w innych dziedzinach unifikacja już jest.
10 dni temu / nn
 
6 z "+" za artkuł p.Kucharczyka. Prosimy o więcej takiego "ostrego pióra". Polacy nie gęsi ...
11 dni temu / iskierka
 
rozwój - to "zrównoważony rozwój" czyli totalitaryzm
11 dni temu / ac
 
Szczególnie atakują tych którzy dokładną wiedzę na temat chrześcijaństwa.
11 dni temu / racjonalista
 
Pieknie napisane.
11 dni temu / Kaloryfer
 
Spełnia się Fatima w całej pełni. Totalna utrata wiary i szacunku dla Prawdy Objawionej przez Jezusa Chrystusa. Konsekwencje są do przewidzenia, gdyż rozdmuchane ego raczej będzie sprzyjać skostnieniu poglądów, a tym samym wielkiej szansie na potępienie wieczne, choć jedynie ostatnią wyrocznią jest Bóg... Ale Ci wszyscy uczeni inaczej nie dorośli do tego, aby to zrozumieć...
11 dni temu / Krakusik
 
Pan Czarnek będzie robił to, co panowie Morawiecki i Kaczyński nakażą. I szkoda w ogóle cennych bitów na serwerach na takie dyskusje.
11 dni temu / Republikanin
 
Mi odpowiada zgodność zdjęcia, tytułu i tekstu.
11 dni temu / Bardzo
 
Przytoczę dawno usłyszaną na wykładzie z ust profesorskich klasyfikację absolwentów Wydziału Architektury. Zdolni i inteligentni zostają architektami. Inteligentni ale niezdolni urbanistami. Zdolni ale mało inteligentni architektami wnętrz, natomiast niezdolni i mało inteligentni pozostają na uczelni robiąc karierę naukową.
11 dni temu / J
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.