DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@Michał Czyli od zera nic nie zrobisz. Google i facebook musiały mieć narzędzie pracy czyli komputer. Innymi słowy od zera nie zaczęli. Owszem coś może dofinansować twój projekt ale jaką masz gwarancję, że bank czy fundusz zasilą go? Co do specjalistów. Nie trzeba mieć browaru, aby pić piwo. Jak potrzebuje usługi medycznej to idę tam gdzie robią to fachowo. Z usług budowlanych i samochodowych nie korzystam i nie korzystałem.
5 dni temu / trooper
 
@trooper Przesadzasz. Do założenia biznesu potrzebujesz wnieść opłatę za wpis do ewidencji działalności gospodarczej i to tyle. Przyjrzyj się obecnej strukturze rynku i zastanów się nad tym ile z tych firm posiada fabrykę? Niech najlepszym przykładem będzie Facebook czy Google - oni sprzedają dobra niematerialne, budowane w oparciu o wiedzę specjalistyczną. Zresztą wiedza specjalistyczna pozwala na dobry start w sektorze usługowym, projektowym, itp. A jeśli już potrzebujesz gotówki i bez niej ani rusz, to możesz zawrzeć umowę z funduszami, które w zamian za udziały dofinansują Twój projekt. Możliwości są ogromne. Nie można stękać, że bez pieniędzy ani rusz. Jeśli nie masz szansy na pieniądze - zdobywaj wiedzę. Książki są pół darmo, w dobie internetu wystarczy chcieć czytać. A co do kupowania specjalisty za pieniądze: owszem, chciałbym w mojej okolicy mieć możliwość nabyć fachowe usługi medyczne, samochodowe, budowlane, itp. U Ciebie nie ma tego problemu?
6 dni temu / Michał
 
Potrzebny nam jest solidaryzm gospodarczy. To, gospodarka obala systemy. Dlatego, zostało stworzone Centrum Tradycji Gospodarczych-dobrze byłoby, gdyby nasze Środowisko zapoznało się z jego Programem-warto "podjąć temat". Rzeczywiście, potrzebny jest kapitał intelektualny-ale, dobrze byłoby, gdyby był on wykorzystany dla naszych celów, aby mógł się utrzymać i rozwijać w oparciu o nasz kapitał-ten materialny.
6 dni temu / Serwery-to nie
 
@Michał Czy uważasz, że nie kupisz specjalisty za żadne pieniądze? Czy mając 0 zł na koncie otworzysz jakiś biznes? Czy myślisz, że Gates, Zuckberg i inni nie mieli ani grosza przy sobie i tak założyli biznes bez pieniędzy? Co do własnych serwerów. Popieram i można się na nich szarogęsić. Zakładajmy swoje serwery i olewajmy facebooki i twittery. Jak Zuckbergowi spadnie ilość ludzi na facebooku to może przemyśli swoje zachowanie. A tak jesteś u niego i akceptujesz jego zasady. Jak nie, to wypad.
6 dni temu / trooper
 
@trooper Takie gadanie, że ktoś nie założy fabryki, bo nie ma kapitału brzmi jak siermiężnie wyciosana odezwa rewolucyjnego politruka. Poza pieniędzmi jest też kapitał intelektualny i w dzisiejszych czasach, gdy szczególnie brakuje fachowców staje się oczywiste, że same pieniądze sprawy nie załatwią. Bo co z tego, że je masz, jak nie masz skąd za nie kupić specjalisty? I lepiej nie będzie, bo socjalistyczny system uczy ludzi, że lepiej kraść dobra tym, którzy je wytwarzają i się nimi dzielić, niż pracować i być okradanym. A co do serwerów, to ja od lat mam swoje własne: banuję kogo chcę, jak chcę i kiedy chcę. Tu nikt mi nie ogranicza wolności, bo to jest mój folwark i nikomu nic do tego. To wymaga oczywiście wiedzy i pracy nad utrzymaniem, ale nie uderzam w płacz, bo wydawało mi się, że coś jest fajne i ktoś to utrzymuje dla mnie za darmo a teraz zostałem przez kogoś kopnięty i strasznie mnie zabolała sempiterna.
7 dni temu / Michał
 
@miguel I produkujmy własny prąd i zróbmy zapasy paliwa. Ale OZE to zło. @aaa To dowiedz się jaką jakość życia mają ludzie w Afryce, ile wynosi długość życia, umieralność, dostęp do PODSTAWOWYCH POTRZEB. Jak tak fajnie to weź wyemigruj do Afryki. Ale gdzie wtedy będziesz pisał swoje mądrości skoro w Afryce mało kto ma komputer i dostęp do internetu, a nawet z prądem są problemy. @Mirrro Oni mieli nie tyle radia, TV czy gazety. Oni mieli system. Nikt nie miał prawa mieć swojej gazety, telewizji czy radia bez zgody państwa i państwo bezlitośnie to prawo egzekwowało. Sytuacja przypomina sytuację robotnika w XIX wieku. Kapitalista X bezlitośnie wykorzystuje robotnika i źle go traktuje. No ale robotnik nie musi robić u kapitalisty X, może robić gdzie indziej. Na ale inni kapitaliści są tacy sami jak X albo i gorsi. To niech założy swoją fabrykę. Przecież mu wolno. Ale nie ma kapitału i fabryki nie założy. Trzeba więc było zmienić system. tu zakładajmy swoje serwery.
7 dni temu / trooper
 
Zachodnia liberalno-lewacka pseudodemokracja to oszukańcza ideologia nichilizmu przepotwarzająca się w tyranię.
8 dni temu / DNA
 
Przypominam że rząd obecny wszystkie dane administracyjne , lecznicze i szkolnictwo umieszcza w chmurze - zgadnjcie czyjej.
8 dni temu / Leliwa
 
ALe zamiast serwerów możemy zająć się odzyskaniem sytemu wychowania i nauki! Wreszcie niech Polak po 18 - ce wie czym jest świat, co kto proponuje i jaki jest tego koniec, wtedy dopiero będzie mógł sobie sam odpowiedzieć czy hollywood czy Zbawienie!!!
8 dni temu / AndrzejBR
 
@ztula Sądzę, że @Nerd przeczytał tekst ze zrozumieniem, a poddał analizie tylko techniczno-informatyczny aspekt problemu! Możemy mieć, i pewnie wciąż jeszcze mamy mądrych ludzi w naszym kraju, ale bez swobodnej komunikacji, wymiany opinii i prezentacji stanowisk, nic to nie znaczy! Tacy ludzie zwyczajnie się nie przebiją, nie dotrą nigdzie poza własną niszę. Konieczne jest posiadanie niezależnej infrastruktury i swobodnego do niej dostępu! Dziś Internet i "social media" rządzą, TV traci znaczenie, a prasa od dawna jest zmarginalizowana! Odpadają także ambony, czego chyba nie muszę tłumaczyć. Niestety, do ludzi po 50-tce słabo to dociera. I dlatego zdrowy rozsądek oraz konserwatyzm tracą moc przekonywania.
8 dni temu / Taki klimat...
 
Wlasne serwery na uczelniach rządzonych przez takich rektorow jak Gaciag!!?? To bezmi jak kabaret! Będzie gorzej niz z Facebookiem czy Twitterem!!
8 dni temu / Zdziwiony
 
Do Nerd profesor użył przenośni o własnych serwerach to człowiek o szerokich horyzontach myślowych i wie jak wyglądają serwery.
8 dni temu / ztula
 
@Nerd Dokładnie. Niestety, wieszaki na gronostaje i ich TWA rzadko są na bieżąco z potrzebami gospodarczymi.
8 dni temu / Michał
 
Pomysły swoich serwerów itp. to jest na krótka metę. Oni mają cały internet i wszystkie pieniądze. Z czasem zrobią co chcą. Sytuacja będzie przypominać czasy komuny, PRL. Oni mieli TV , Radio, gazety, a my zagłuszaną, słuchaną ukradkiem "Wolna Europę" I ściganą "bibułę". Może nawet trzeba będzie przenieść się do Dark Netu.
8 dni temu / Mirrro
 
Prof. Kucharczykowi śni się taka "wolna przestrzeń nauki i wymiany wiedzy", bez lewackich skrzywień i dyktatu postępactwa. Obawiam się jednak, że po wypuszczeniu z butelki złośliwego dżinna polit-poprawności i obowiązkowego egalitaryzmu będzie to niezmiernie trudne! Jakoś tak niepostrzeżenie w dyskursie publicznym i akademickim przestała się liczyć racjonalność, prawda materialna i obiektywne fakty - o ile nie są one zgodne z wymogami poprawności politycznej! Najgorszą rzeczą, która może dziś spotkać polityka, publicystę czy naukowca, nie jest wykazanie mu błędu metodycznego, pomyłki w obliczeniach czy nawet kłamstwa, ale zarzut, że głosi tezy i poglądy "skandaliczne", "dyskryminacyjne", "homofobiczne" itd. - czyli: politycznie niepoprawne! Obojętnie, jak mocne miałby argumenty - nikt nie będzie z nim merytorycznie dyskutował, ale każdy potępi! Bo twarde fakty są nieistotne, jeśli się kłócą z lewacką wizją świata; co z tego, że załganą od A do Z?
9 dni temu / Antylewak
 
Nie wiem, czy prof. Kucharczyk - humanista i historyk - widział kiedyś prawdziwą serwerownię obsługującą tzw. media społecznościowe lub wyszukiwarkę. To nie firmowa "kanciapa" z dwiema-trzema szafami wypełnionymi elektroniką! To są ogromne hale, niemal hangary, wypełnione serwerami w dziesiątkach rzędów, po kilka tysięcy w rzędzie! Buduje się je często w rejonach subarktycznych, bo tam łatwiej o... chłodzenie /serwery silnie się grzeją/. Obsługa jest zadziwiająco nieliczna, ale zaprojektowanie, zbudowanie i eksploatacja takiej "farmy" serwerowej pochłania nieprzytomne pieniądze! No i trzeba mieć infrastrukturę energetyczną i łącznościową o najwyższych standardach wydajności i niezawodności! Tego nie da się zrobić bez wsparcia wielkiego kapitału, a ten - wiadomo - nie lubi ryzyka, więc inwestuje tylko tam, gdzie są szanse na znaczny zysk i małą ingerencję państwa. Każdy niech sam sobie odpowie, jakie mamy szanse na "własne" serwery w tym rozumieniu!
9 dni temu / Nerd
 
@aaa - A... a... ale... ale Ty sobie żarty stroisz, prawda? Bo nie wierzę, by ktoś o intelekcie choć odrobinę wyższym, niż u szympansa, mógł na serio wypisywać takie rzeczy! "Biedyzm" jako optymalne warunki do rozwoju?! To dlaczego połowa Afryki pcha się pontonami do Europy?! W Nigerii może spłodzić 6-ro dzieci jest łatwiej niż w Polsce /kobiety nie mają nic do gadania/, ale już utrzymać je przy życiu, wychować, a zwłaszcza wykształcić jest jakby nieco trudniej! Pomijając nawet genetyczne ograniczenia umysłowe AfroAfrykanów - z jakich innych powodów 1,5 bln dolarów wpompowanych przez ostatnie 60 lat w Czarny Ląd dało wprawdzie miliardowy przyrost naturalny /z 350 mln do 1,35 mld/, ale ani trochę nie poprawiło bytu tambylców?! Wiele tamtejszych państw żyje tylko na garnuszku pomocy międzynarodowej, z której większość i tak jest rozkradana, a reszta idzie głównie na zakupy chińskich AK-47 i np. na zwalczanie HIV czy Eboli już nie wystarcza... Faktycznie - raj!!!
9 dni temu / Bambo
 
Kłopot polega na wygodzie oferowanych rozwiązań. Ludzie nie chcą i nie będą chcieli kłopotać się utrzymywaniem "serwerów", w sytuacji kiedy wpinanie kabelków robi się problemem bez instrukcji obrazkowej. Zagadnienia prywatności i inwigilacja przez popularne serwisy wywołują w najlepszym razie wzruszenie ramion. Potęga przyzwyczajenia będzie sktutecznie zasłaniać problemy tak długo, jak da się wypierać z głowy prawdziwą naturę zjawiska z jakim mamy do czynienia - do pierwszego bana. Nawet wówczas jednak uderzenie idzie w kierunku natychmiastowego przwyrócenia możliwości korzystania z zablokowanej usługi a nie refleksji co do materii problemu z jakim trzeba się mierzyć. Stworzenie alternatywy dla obiegu informacji w ramach wielkich serwisów wymagałoby powrotu większości uczestników takiej wymiany do konsoli znakowej i sieci P2P o ile miałoby się opierać o niezależną infrastrukturę. Już tylko to jest zwyczajnie utopią...
9 dni temu / zay
 
@aaa Nie tylko biali mają problemy ze sobą. Konflikty, i to znacznie poważniejsze, od wieków wyniszczają różne narody na całym świecie - rasa czarna na południu wojny plemienne i religijne, rasa żółta na wschodzie walki komunistów.
9 dni temu / monachos
 
Jak widać, biali ludzie mają straszne problemy z samymi sobą. A to jacyś socjaliści, a to moderniści, a to korporacje, a to strajki kobiet i tak dalej. A nie-biali w najlepsze wychowują swoje liczne potomstwo, nie przejmując się tymi problemami wolności i dobrobytu, trwając w najbardziej optymalnych warunkach do rozwoju, jakie daje "biedyzm". Bo rozwój mierzy się liczbą ludności, którą jest się w stanie utrzymać. W Polsce ciężko mieć np. 6 dzieci, podczas gdy w Nigerii łatwiej. Demokracja to ujstrój, w którym ludzie zamiast się rozmnażać, mędrkują nad najlepszych ustrojem i innymi bytami myślnymi, włączając w to diakonat kobiet i inne mody ludzi znudzonych życiem.
9 dni temu / aaa
 
No niby tak, ale czym są servery, w jakiej przestrzenie działają, kto tą przestrzeń stworzył i KONTROLUJE?! Na razie mamy tylko działania niby prywatnych właścicieli, ale tak naprawdę, to oni są tylko pionkami w układance, co taki Zuckerberg mógłby zrobić, gdyby miał inne zdanie od piszących konspekty?! Może by i jeszcze kilka wdechów wziął . . . W 1970 roku pentagon dysponował czipami taktującymi w ponad 2 GHz, a co nam daja dzisiaj jako nowość? Oni maja pełną kontrolę, jedynie co ich przerasta, to ilość danych jakie w celu utrzymania kontroli muszą przeanalizować, tutaj wciąż jeszcze mają zgrzyty i problemy . . . Jeżeli potrafili z dnia na dzień zablokować wszystkie konta Watyakńskie, to co my maluczcy . . .
9 dni temu / AndrzejBR
 
Anendotos i Miguel- totalitaryzmu, który już się zainstalował na całym świecie nie zdołamy zatrzymać, bo jest za późno. Przespaliśmy ostatnie 20 lat. Na pewno kupowanie ziemi i sadzenie ziemniaków ma sens. Można robić zapasy aspiryny i zakładać, że w Polsce zanim nas przymusowo zaczipują minie kilka lat, które zdołamy przetrwać metodami chałupniczymi. Zastanawiam się jednak, czy nie powinniśmy jeszcze spróbować stworzyć jakichś alternatywnych komunikatorów i struktur partyzanckich. Bo faktycznie nie tak wiele trzeba zrobić, żeby nieco utrudnić funkcjonowanie oficjalnego internetu przynajmniej w skali Polski... Jeśli będziemy pod ścianą i nie da się już obejść - trzeba będzie jednak przeskoczyć... Kłopot w tym, że to wszystko plany doraźne, zakładające, że albo ten nowy totalitaryzm sam się w ciągu kilku lat rozpadnie co chyba jest naiwnością albo nadejdzie czas Apokalipsy i zakończy ten wielki ucisk co paradoksalnie wydaje się jedynym racjonalnym rozwiązaniem.
9 dni temu / Tylko dodam
 
Piękny artykuł, tylko martwi mnie ostatni akapit. Wszyscy próbują budować równoległe instytucje. Z naszych pieniędzy opłacamy sejm, senat, wojewodów, sejmiki samorządowe, samorządy, publiczną telewizję, szkolnictwo, sanepid, policję i 17 tajnych służb, transport publiczny w miastach i tak można pisać jeszcze przez dwa dni. I niestety żadna z tych instytucji nie działa w imię dobra społecznego, a wręcz przeciwnie: w moim mieście ludzie żyjący z miejskich grantów wieczorami malują wywrotowe hasła na murach. Bliżej mi do ostatniego przedśmiertnego wykładu Pana Michała Marusika dla wrealu24, w którym to nawołuje do zmiany systemu niż do budowania własnych serwerów.
9 dni temu / Pejot
 
nie, że Fukuyama, się mylił o "końcu historii", tylko było to elementem narracji, propagandy i gry... a jeśli chodzi o "demokrację liberalną", to wcześniej nazywało się to demokracja socjalistyczna, demokracja jest albo jej nie ma... w Polsce demokracja liberalna zaczęła się od słów "my tego nie przyjmujemy" w czerwcu 1989, gdy zmieniono prawo wyborcze między I a II turą wyborów, a II tury nie musiało być wogóle...
9 dni temu / ROMAN
 
A skad Pan wie ze wybory w USA zostaly sfalszowane? To jest na zasadzie bo wygral nie nasz, czyli sfalszowane?
9 dni temu / Mar
 
"Liberalna demokracja to reżim, w którym demokracja poniża wolność zanim ją zdławi." - trudno nie przyznać racji tej myśli Nicolasa Gomeza Davili
9 dni temu / antylewus
 
O problemie centralizacji i konieczności decentralizacji internetu mówi się już od dawna i jednym z pionierów tego problemu był sam Richard Stallman. Tylko że wygodnictwo spowodowało, że przeciętny użytkownik sieci jest całkowicie zależny od kilku gigantów, którzy nie dość, że go podsłuchują, to jeszcze mogą z nim zrobić wszystko, co chcą. A w zamian oferują stabilność. To nie jest nic nowego. Gdyby postawić na edukację informatyczną od podstawówki, przeciętny dorosły umiałby postawić wszystko SELF-HOSTED. Tymczasem w XXI wieku edukacja informatyczna idzie w stronę zapaści, a maturzysta ledwo umie używać pakietu biurowego i zainstalować "apkę", oczywiście wyłącznie z oficjalnego sklepu. Pytanie do zastanowienia - ile miejsc na świecie i dlaczego tak mało wystarczy zbombardować, aby internet przestał działać w skali światowej?
9 dni temu / anendotos
 
Nadchodzą takie czasy, że oprócz swoich serwerów trzeba iść na ile to możliwe w stronę samowystarczalności. Trzeba mieć swoje jedzenie, wodę, ogrzewanie, zapas leków, ubrań, narzędzi, śrubek, gwoździ itd. itp. Dodatkowo trzeba rozwijąć swoje umiejętności rolniczo- survivalowo- warsztatowe. Kto wie co będzie za parę miesięcy, może się okazać, że zablokowanie "serwerów" będzie najmniejszym problemem.
9 dni temu / miguel
 
True...
9 dni temu / soem
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.