DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Pytanie do zbiorowej Skaly KEP: dlaczego przenosne kropielnice do kropienia woda swiecona za pomoca kropidla objeto tym samym bezdusznym dekretem nie uzywania ich na rowni z ogolno dostepnymi kropielnicami do zanurzania w nich rak prawdopodobnych nosicieli koronawirusa, uniemożliwiając uzyskiwanie lask duszom czyśćcowym przychodzącym w ich osuszone pobliże?
9 dni temu / stan
 
"A myśmy się spodziewali!"...\\ W książce Benedykta XVI "Jezus z Nazaretu" na stronie 243 czytamy:\\ "I rzeczywiście: gdybyśmy w Zmartwychwstaniu Jezusa mieli do czynienia tylko z cudem reanimacji zwłok, wcale by nas ono w gruncie rzeczy nie interesowało. Nie miałoby większego znaczenia niż reanimacja klinicznie martwych, dokonywana dzięki umiejętnościom lekarzy".\\ Czy ktoś zna jakiegokolwiek lekarza, któryby wskrzesił ciało torturowane, ukrzyżowane, ugodzone w serce, zupełnie wykrwawiane i martwe złożone w grobie, w którym spoczywało przez czterdzieści godzin? Jakże można oczekiwać, by osoba myśląca przyjęła to stwierdzenie na poważnie?\\
11 dni temu / Ryś
 
Co to za WYGODNE tłumaczenie ?Przecież mogło być gorzej? ? Ci, którzy tak mówią stawiają sie po stronie TEGO GORZEJ a nie tego co POWINNO BYĆ a zostało zniszczone. Tyle słyszeliśmy od modernistów / niszczycieli o Prawdzie o oddawaniu jak Pan Jezus życia za prawdę a jak już ktoś się opowiedział, to co? dostawał pałką posłuszeństwa w głowę bo niepokorny? Tak jest do dzisiaj NIE MA ODWAŻNYCH NA MĘCZEŃSTWO DLA PRAWDY w Kościele. Zmuszają nas wiernych do wyboru prawdy z WIELOŚCI PRAWD tolerowanych i uczonych w posoborowym kościele ? Dają nam wybierać jak numery w totolotku ? Prawda nr 1, 2. 3.. Jak mawia Ks.R. w R.M. ten kto jest neutralny na zło ten ma w nim swój udział, co nie przeszkadza mu tłumaczyć, że przecież mogło być gorzej albo ,.... że nie mamy WYBORU i trzeba iść do przodu z Nowymi Ewangelizatorami nie zauważając na to gdzie idziemy z wesołym ALLELUJA i do przodu!
11 dni temu / iskierka
 
Jesus buduje swoj Kosciół na opoce- prawdzie -ze jest On Synem Bozym. Piotra nazywa "petros" - malutkim kamykiem, a opoke, na ktorej zbuduje kosciół nazywa "petra" wielka skała. Zatem Piotr nigdy nie mógł zodiac kamieniem wegielnym.
12 dni temu / Kasia
 
Czyli siła Urzędu Papieża tkwi w prostocie Św.Piotra?! To jak w tym kontekście stoi JPII? Toż to totalna ODWROTNOŚĆ! JXXIII był bliski tego ideału, ale tu ignorancja poszła na służbę światu, a nie Odkupicielowi! Co ma większe skutki w ruinie KK: abdykacja BXVI, czy cały zatruty owoc SWII?! Czy można słuchać kogoś, na kim ciąży klątwa, i to, w co najmniej ? POTRÓJNEJ formie?! Taki płynny język nie powinien być na pewno formułą Nauczania Papieży!
12 dni temu / AndrzejBR
 
"Querida Amazonia" nie przyniosła ulgi, bo promuje panteizm, usprawiedliwia bałwochwalstwo i dodawanie do Świętej Liturgii elementów religijnych pogaństwa, jej synkretyzację.
13 dni temu / M.
 
Pozwolą Państwo, że odpowiem na zapytanie, czemu znam dobrze imiona papieży XX-wiecznych, skoro nie mam w głowie imion tych, którzy pełnili urząd w 966 roku, ok. 990 roku - w tych latach rzeczywiście można by się trochę pogubić - i w 1386 roku. Odpowiedź jest prozaiczna: jak na jednym egzaminie wstępnym miało być pytanie o papieży w ostatnich czasach, to przecież musiałem się czegoś nauczyć.
13 dni temu / Jocelyn
 
Ś.p. Ks. Jan Twardowski w swoich kazaniach zwykł był dzielić świętych na mocnych i słabych. Mocni to ci, którzy po reformie kalndarza zachowali daty swoich świąt, np. Święty Józef. Słabi, to ci co zmienili daty, np. Św. Tomasz z Akwinu.
13 dni temu / Ryś
 
Parę słów o metodzie Franciszka - reakcją na cykliczną dezorientację wywoływaną u człowieka będzie utrzymująca się konsternacja - paraliż reakcji - i to się dokładnie dzieje.
13 dni temu / tak tylko
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.