DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Dobry artykuł, na czasie
8 dni temu / Raf
 
Autor artykul ma racje. Pytajac sie niemieckiego katolickiego ksiedza, czy kosciol w Niemczech chce isc wlasna droga, nie ogladajac sie na Rzym? To ten ksiadz jakby bronil Episkopat Niemiecki w tej sprawie. Wskazywal on na zmieniajace sie czasy i uwarunkowania pracy ksiezy. Jakby Kosciol jest zmuszony dostosowywac sie do realiow. O skutki takiego zachowana nie zdazylem sie zapytac. Szkoda. Moze po pozarze katedry w Paryzu przyjdzie refleksja?!
3 miesiące temu / CH
 
Katedra Notre Dame płonie w Paryżu! https://www.youtube.com/watch?v=SvQUP5sNgC0&feature=em-lsp
3 miesiące temu / matkaPolka
 
Cóż powiedzieć, bardzo mądry tekst na miarę prawdziwego naukowca szukajacego Prawdy i wierzącego katolika...
3 miesiące temu / Krakusik
 
Podoba mi się, że Autor, nie owijając w bawełnę, ukazał czym była w istocie abdykacja Benedykta. Ot, zaczęły się niepowodzenia to szybko pozbierał zabawki i się wykolegował. Problem w tym, że teraz pisząc cokolwiek, niewielu będzie miał słuchaczy. Dla kogo będzie autorytetem ktoś kto sam nie wytrwał? Na co komu jego porady?
3 miesiące temu / magis
 
Benedykt XVI abdykował nie z powodu strachu przed krzyżem, ale dlatego, że go nie słuchali, pogardzali nim, odmawiali autorytetu, a przez to uniemożliwiali misję... I w liście ostatnim są na to wyraźne dowody! Gdy mówi, że zakazywano nawet czytania jego książek w seminariach - jak sądzicie, co to oznacza dla Papieża? I dlaczego się tym teraz dzieli, tak powściągliwy zazwyczaj? Dlaczego wskazuje na rok 1968, na bunt względem Pawła VI i Humanae Vitae? Benedykt XVI ten gorzki kielich braku posłuszeństwa przyjął idąc jeszcze głębiej w przestrzeń odosobnienia. Moim zdaniem tak właśnie odczytał konkretne wezwanie Ojca względem siebie nie musiało ono być wcale takie same, jakie było względem Jana Pawła II i tak też odczytać można dzisiejsze rozlanie się skutków tego nieposłuszeństwa - już zupełnie jawnie - na cały Kościół. Część Kościoła dziś konsumuje swoje nieposłuszeństwo, jak Adam i Ewa owoc w Raju. Tylko stosunkowo nieliczni dostrzegają wyraźnie marne tego skutki...
3 miesiące temu / sp
 
Głęboki, skłaniający do przemyśleń tekst. Gratuluję autorowi.
3 miesiące temu / tedor
 
O jak dobrze, że Jezus wziął krzyż na Swe ramiona, czy jesteśmy w stanie wybrazić jak wyglądał by życie bez krzyża ? Niech ta nadzieja krzyża rozpala w nas ogień miłości Bożej, bo po krzyżu jest zmartwychstanie, a to oznacza nasze zwycięstwo, jesteśmy synami i córkami króla nasze serce niech się raduje.
3 miesiące temu / dekaog2137
 
Wspaniały tekst, polecam i dziękuję za te słowa w Wielki Tydzień.
3 miesiące temu / Dariusz
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.