DZIŚ JEST:   23   STYCZNIA   2021 r.

Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
 
 
 
 

Grzegorz Kucharczyk: Dawno, dawno temu…? [ Let Golf Be Tolerant]

Grzegorz Kucharczyk: Dawno, dawno temu…? [ Let Golf Be Tolerant]
fot. pixabay

W pewnym starym angielskim klubie golfowym reguł gry przestrzegano bardzo skrupulatnie. Być może nawet słowo „skrupulatnie” nie było tu na miejscu, wszak członkowie klubu zasady te traktowali jako coś naturalnego, nie podlegającego żadnym dyskusjom. Nie traktowali tego jako przymus, arbitralnie narzuconą decyzję, ale jako naturalną kolej rzeczy. „Jesteśmy w klubie golfowym, więc gramy w golfa” – rozumowali.

 

Pojawili się jednak dwaj, czy trzej gracze, którzy stwierdzili, że piłeczki, które spadły bardzo blisko otworów w polu golfowym, powinny być „dopchnięte” ręką gracza. Zdecydowana większość klubowiczów stwierdziła, że jest to jakaś kompletna aberracja, dziwactwo. Tłumaczyli, że skoro są takie pojedyncze osoby w ich gronie, które chcą grać w taki sposób, to niech to czynią, ale zakładając swój własny klub, który nie będzie nazywać się klubem golfowym, bo i gra nie jest przecież golfem.

 

Zwolennicy „dopychania” piłeczki ręką, nie składali jednak broni. Stwierdzili, że stanowisko prezentowane przez większość klubowiczów jest aktem dyskryminacji i nietolerancji. Utrzymywali, że kryje się za nim jakiś zespół uprzedzeń kulturowych. Zwolennicy  gry w golfa „tak jak zawsze”, byli według „dopychaczy” nieznośnymi rygorystami, a przecież – jak utrzymywali zwolennicy zmian – chodzi o „fun”, rozrywkę, prawo do szczęścia, które nie może być odebrane na mocy zupełnie irracjonalnych uprzedzeń.

 

„Dopychacze” wymyślili nawet dla siebie nazwę „LGBT”, jako skrót od „let golf be tolerant” („niech golf będzie tolerancyjny”). Z czasem nazwa została zmodyfikowana na „LGBTQ”, czyli „let golf be tolerant quickly” („niech golf będzie szybko tolerancyjny”). Przeciwników zmian „dopychacze” nazywali „golfonormatywistami” lub „golforygorystami”. Samo zaś używanie nazwy „dopychacze” zaczęło być traktowane przez nich jako obraźliwe.

 

Z biegiem czasu skrót „LGBTQ” zaczął być odnoszony do pewnej wizji urządzenia nie tylko reguł gry, ale i całego klubu golfowego na nowo. Stwierdzono bowiem w gronie „dopychaczy”, że samo istnienie klubu powinno być „przemyślane na nowo”. Bardzo szybko znaleźli się bogaci ludzie z innych, konkurencyjnych wobec klubu golfowego stowarzyszeń sportowych, którym od dawna  nie w smak był „ekskluzywizm” graczy w golfa, i teraz skorzystali z okazji, by podchwycić postulat „LGBTQ”.

 

Najbardziej jednak zainteresowany w przeprowadzeniu zmiany – co przełożyło się na sponsorowanie szeroko zakrojonej akcji medialnej – był lokalny deweloper, właściciel ponadnarodowej korporacji „Light Bearer Ltd.”. W swojej branży pracował od dawna i znał się na tzw. wywieraniu wpływu na opinię publiczną.

 

Ostatecznie lokalny samorząd przychylił się do zasadniczego postulatu „LGBTQ” i wypowiedział wieloletnią umowę dzierżawy terenu, na którym znajdowało się pole golfowe używane przez klub. Właściciel firmy „Light Bearer” nie zwlekał i zaraz następnego dnia po uprawomocnieniu się uchwały wjechał ze swoimi buldożerami na piękne zielone trawniki, z których po paru godzinach nie pozostał najmniejszy nawet ślad.

 

Klub przestał istnieć i nikt już nie grał w golfa. Najbardziej zaś zyskał deweloper, który na pozyskanym terenie pobudował monitorowane dzień i noc osiedle apartamentowców. „Dopychaczy” zatrudnił zaś w charakterze ochroniarzy, by mogli i na tym polu wykazać się swoim umiłowaniem tolerancji i otwartości.

 

Grzegorz Kucharczyk


DATA: 2020-06-19 07:47
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
28
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Świetny tekst.
6 miesięcy temu / ON
 
Tak proste wyjaśnienie w oczywisty sposób wyjaśnia o co w tym wszystkim chodzi... A na pewno ktoś za tym stoi ....
7 miesięcy temu / Abel
 
Brawo. Piękny tekst. Oby tylko nie zdarzyło się tak, że "...nowe przysłowie Polak sobie kupi..."
7 miesięcy temu / Pentody
 
Naturalne miejsce mniejszości jest na marginesie.
7 miesięcy temu / Wojtek
 
E.. Tu nie chodzi o dokopanie komukolwiek, tylko na wykazaniu w piękny sposób, czym kończy się uleganie mniejszościom, roszczącym przywileje. Rety - to nie kpina z inteligencji tylko najczystsza forma jej użycia - Brawa dla Autora.
7 miesięcy temu / rajm
 
Naprawdę się wysilscie żeby jeszcze dokopać mniejszości, to co, teraz może o Żydach?...
7 miesięcy temu / E
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.