DZIŚ JEST:   26   LISTOPADA   2020 r.

Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
 
 
 
 

Grzegorz Górny o serii sprośnych ataków na Najświętszą Maryję Pannę: walka będzie się zaostrzać

Grzegorz Górny o serii sprośnych ataków na Najświętszą Maryję Pannę: walka będzie się zaostrzać
Giovanni Battista Salvi da Sassoferrato [Public domain]

Emisja bluźnierczego filmu na Netflixie, uderzająca w świętości reklama norweskiej poczty i skandaliczne imprezy na uniwersytecie w Bolonii. Niektóre zachodnie ośrodki w ostatnich tygodniach rozpoczęły frontalny atak na Najświętszą Maryję Pannę. Plugawcy uderzają, przypisując Świętej Bożej Rodzicielce nieczystość i rozwiązłość. „To modus operandi wypróbowany już w przeszłości z powodzeniem wobec innych kobiet” – zauważa Grzegorz Górny pytając, do czego zmierza ta kampania.

 

„Netflix wyemitował brazylijski film dokumentalny Pierwsze kuszenie Chrystusa, w którym Matka Boża przedstawiona została jako prostytutka, zaś Jezus jako homoseksualista. Norweska poczta (Posten Norge) upubliczniła na YouTubie filmową reklamę, w której ukazano Maryję jako cudzołożnicę, która pod nieobecność Józefa ma romans z listonoszem, a owocem ich związku jest bękart o imieniu Jezus. Na terenie uniwersytetu w Bolonii zorganizowano imprezę pt. Niepokalana Antykoncepcja, przedstawiając Maryję otoczoną wieńcem nie gwiazd, lecz prezerwatyw (wcześniej w tym samym mieście miała miejsce impreza zatytułowana Matka Boża płacze spermą)” – wylicza publicysta na portalu wPolityce.pl zauważając, że ataki wobec Bogurodzicy Dziewicy dotyczą sfery czystości, a podobne „kampanie” wobec innych kobiet miały miejsce w przeszłości. Kończyły się tragicznie.

 

Akcja dyfamacyjna w sposób totalny zniszczyła społeczną opinię o osobie królowej Francji Marii Antoniny. Austriaczka była znienawidzona przez francuskie elity oświeceniowe. „Pamięć i reputacja żadnej z kobiet, i niewielu mężczyzn, nie została nigdy tak dokładnie i tak niesprawiedliwie zszargana przez współczesną im opinię” – napisał w „Historii chrześcijaństwa” zacytowany przez Grzegorza Górnego Warren H. Carroll. Katolicki historyk zauważył, że pisane o królowej paszkwile miały charakter pornograficzny i przedstawiały Marię Antoninę jako uczestniczkę orgii, a „dostęp do najgorszych z wymierzonych w nią pamfletów, pisanych i publikowanych tuż przed wybuchem i w trakcie trwania rewolucji francuskiej, przechowywanych w zbiorach francuskiej Biblioteki Narodowej, po dziś dzień wiąże się z koniecznością posiadania specjalnego zezwolenia”.

 

W efekcie nikt nie stanął w obronie Marii Antoniny, bowiem jej cześć została „uprzednio tak zbrukana, a jej imię tak zniesławione, że budziła jak najgorsze uczucia wśród tłumu, który towarzysząc jej w drodze na gilotynę, krzyczał Śmierć Austriaczce!” – przypomina Górny. Tymczasem królowa w swoim ostatnim, pisanym w dniu egzekucji liście zauważała, że umiera w religii katolickiej, którą zawsze wyznawała. Prosiła także Pana Boga o wybaczenie, sama przebaczając wyrządzone jej zło.

 

Drugą kobietą zniszczoną przez kampanię wulgarnych zniesławień była Aleksandra – żona cara Rosji Mikołaja II. Publicysta przytacza w swoim tekście wspomnienia świadka wydarzeń z okresu I wojny światowej, Karola Wędziagolskiego: „W tym czasie w okopach krążyły już z rąk do rąk tysiące odbitek nikczemnych fotomontaży, świetnie technicznie wykonanych, przedstawiających carową i jej cztery córki w najbardziej sprośnych scenach z Rasputinem”. Wielu ludzi wierzyło w ich autentyczność „a kiedy uwierzyli, otworzyła się przed nimi przepaść” – pisał świadek, zauważając, że wiara w owe fotomontaże cechowała także inteligencję. Zniszczeniu reputacji towarzyszyła – podobnie jak w przypadku Marii Antoniny – egzekucja całej carskiej rodziny.

 

W swoim tekście Grzegorz Górny zastanawia się, czy obecnie nie obserwujemy podobnej akcji wymierzonej w Najświętszą Maryję Pannę. Dotąd bowiem nawet niewierzący odczuwali wobec Niej szacunek i nikomu do głowy nie przychodziło przedstawianie Jej w sposób wulgarny i obsceniczny. Obecnie jednak sytuacja ulega zmianie, co widać po fakcie, że nad bluźnierczymi produkcjami pracowało wiele osób.

 

„Mamy prawo przypuszczać, że walka z Maryją będzie się jeszcze zaostrzać. Do czego jednak zmierza ta kampania? Co będzie jej efektem? Czy znajdą się ci, którzy staną w obronie czci Przenajświętszej Maryi Panny?” – pyta w swoim tekście Górny zwracając uwagę na wielką aktualność objawień fatimskich i nabożeństwa pięciu pierwszych sobót. W chwili, gdy siostra Łucja pisała o nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi wyrządzone przez ludzi, owe słowa nie były „tak oczywiste, jak stają się dziś”.

 

„Nieprzypadkowo Benedykt XVI w 2010 roku w trakcie pielgrzymki do Portugalii powiedział: Łudziłby się ten, kto sądziłby, że prorocka misja Fatimy została zakończona” – zauważa Grzegorz Górny.

 

 

Źródło: wPolityce.pl

MWł

 

 

Najbliższa pierwsza sobota przypada już 4 stycznia. Kliknij i zobacz co musisz zrobić, by spełnić prośbę Matki Bożej [CAŁY TEKST TUTAJ].

 

 


DATA: 2020-01-02 13:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Bolek,jesli wierzysz w Boga i Jego Matkę, nie czekaj na Niepokalanow. Zacznij pierwszy. Czekamy na Twoją inicjatywe
10 miesięcy temu / AnnaMaria
 
@Frondo z Krainy Aby walczyć, trzeba wiedzieć KTO jest PRZECIWNIKIEM.
10 miesięcy temu / Ryś
 
@ Piotr Dlaczego "nasze" a nie ICH ?
10 miesięcy temu / Ryś
 
Wczoraj zapytałem, co na ten temat piszą "starsi bracia w wierze". Czy nikt nie wie? Po tylu latach dialogu!
10 miesięcy temu / Ryś
 
Kodeks Honorowy nakazywał mężczyźnie czynnie ! stawać w obronie znieważanej kobiety - a co dopiero królowej...
10 miesięcy temu / Frondo z Krainy
 
Niepokalana Dziewico Najświętsza Matko Boga Matko Kościoła Królowo Polski wybacz nam nasze bluźnierstwa.
10 miesięcy temu / Piotr
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.