DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Grzegorz Górny: sędziowie stali się uzurpatorami. Sprawa Alfiego jest tego dowodem

Grzegorz Górny: sędziowie stali się uzurpatorami. Sprawa Alfiego jest tego dowodem
Źródło: pixabay.com

Sędziowie stali się uzurpatorami. Chcą decydować o sprawach cywilizacyjnych, politycznych, kulturowych, antropologicznych, filozoficznych, obyczajowych, moralnych, a nawet religijnych – pisze na portalu wPolityce.pl Grzegorz Górny.

 

Odnosząc się do sprawy Alfiego Evansa, publicysta Grzegorz Górny zauważa, że we współczesnym świecie mamy do czynienia z „tyranią sędziów”.

 

„ Ta nowa kasta kapłańska została dziś w naszym świecie obdarzona nadzwyczajnymi prawami. Sędziowie mogą pozbawić człowieka wolności, odebrać mu majątek, uniemożliwić wykonywanie zawodu, zakazać opieki nad dziećmi, a nawet nakazać postępowanie niezgodne z jego przekonaniami” – czytamy w komentarzu. Sędziowie nie ponoszą z tytułu swych decyzji żadnej odpowiedzialność, co skutkuje, jak podkreśla Górny, zawłaszczaniem przez nich nowych obszarów, nieleżących w ich kompetencji.

 

„Wtrącają się więc w kwestie moralności i religii, wydają wyroki łamiące ludzkie sumienia, a nawet decydują o sprawach życia i śmierci niewinnych i bezbronnych – tak jak w przypadku Alfiego Evansa” – czytamy.

 

Publicysta odnosi się również do popularnej obecnie opinii sugerującej, iż nie można krytykować wyroków sądowych. Jednak jak zauważa, u samych źródeł naszej cywilizacji stoi przecież zakwestionowanie dwóch niesprawiedliwych wyroków: tych wydanych na Jezusa Chrystusa oraz na Sokratesa. „Oznaką przynależności do naszej cywilizacji stał się sprzeciw wobec wyroków, jakie zapadły w czasie tych dwóch procesów. Podobnie jest dziś w przypadku Alfiego Evansa. Stanowisko, jakie zajmują ludzie w tej sprawie, uwidacznia linię podziału między cywilizacją życia a cywilizacją śmierci” – puentuje Grzegorz Górny.

 

 

 

Źródło:wPolityce.pl

luk


DATA: 2018-04-26 15:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Na zakwestionowaniu tych dwóch przytoczonych wyroków opiera się nasza cywilizacja. A czy nie daje do myślenia, że obaj bezpośrednio zainteresowani: i Pan Jezus i Sokrates, nie mówiąc, że wyroki te są sprawiedliwe, sami jednak dobrowolnie je przyjęli bez protestów?
ponad 2 lata temu / x. Tomko
 
Uwagi to są ciekawe, ale nie do końca logiczne. W każdej społeczności, katolickiej czy nie, musi być ktoś, kto decyduje o "pozbawieniu wolności, majątku,praw do wykonywania zawodu, praw do opieki nad dziećmi itd", a nieraz o życiu i śmierci (orzekanie kary głównej). Kto ma to robić, jeśli nie sędzia? Można jedynie zastanawiać się nad sposobem wymietzania sprawiedliwości i organizacją sądów. Tu dwa podane przykłady dają do myślenia. Jednoosobowy wyrok Piłata i kilkusetosobowy sąd Ateńczyków. Nie jest prawdą, że sędziowie nie ponoszą odpowiedzialności. Jednak, koniec końców, ponoszą ją przed kimś, kto sam sądzi, nie będąc sądzonym. Inaczej możnaby się odwoływać w nieskończoność, bo w każdym procesie jest strona, która wygrywa i strona, która przegrywa. Czyjś wyrok musi być ostateczny (wiadomo, ostateczny ostatecznie to będzie Sąd Ostateczny, ale na ziemi trzeba się czegoś trzymać). Pytanie, czy jako katolicy nie odpuściliśmy sądów, tak jak po dużej takści mediów?
ponad 2 lata temu / x. Tomko
 
Polecam - "Alfie Evans - Nieznane Kulisy Decyzji Lekarzy i Sądu - Komentator" z wideoprezentacje, Opublikowany 26 kwi 2018 "Chcą zrobić wszystko, żeby, mówiąc kolokwialnie, pozbyć się dowodów."
ponad 2 lata temu / Marta
 
Pan Górny wchodzi w środek zjawiska nie dociekając jego źródeł; ta kasta nie wzięła sie znikąd, jest tworem chorego pomysłu barona de Montesquieu, który współczesne postępactwo przyjęło jak prawde objawioną; dzisiejsi "sędziowie" w demokratycznych państwach nie robią nic innego tylko realizują prikazy równie chorej władzy ustawodawczej; tę patologię potęguje demokratycznie zaklepana państwowa "opieka zdrowotna" pozbawiona chrześcijańskich uczuć, bezduszna i kierująca się tylko rachunkiem; wśród polskich obrońców tego skądinąd nieszczęsnego dziecka pokażcie mi przeciwników panstwowej opieki społecznej i medycznej, którzy chcieliby prywatyzacji tego sektora...w naszym kraju tez umierali ludzie na schodach szpitali...
ponad 2 lata temu / delgado
 
A jeśli rodzice przed wejściem do szpitala i oddaniem dziecka na leczenie podpisali dokument, że przekazują lekarzom prawo decydowania o leczeniu? Może i cyrograf, ale prawnie nie do ugryzienia.
ponad 2 lata temu / Jeffs
 
Westerplatte (03.12.09) Pokaleczona głowa i twarz, patrzysz na nią i ją znasz. Próbujesz się przyzwyczaić od nowa lecz uczuć zalewa cię krew i kipi pod skórą głęboko ukryty gniew. Westerplatte rosą pokryte, tam czuje się smak zwycięstwa, które przez innych może być zdobyte, gdy w moim życiu drży klęska. Podskakując na drogach jak piłka, turlam się donikąd znów i czyjaś ręka zamyka mi usta, oczami więc krzyczę - bez słów...
ponad 2 lata temu / Marta
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.