DZIŚ JEST:   29   LISTOPADA   2020 r.

I Niedziela Adwentu
Św. Franciszka Antoniego Fasaniego
Św. Saturnina, biskupa
 
 
 
 

Grzegorz Górny: Partia Demokratów - Partia Śmierci

Grzegorz Górny: Partia Demokratów - Partia Śmierci

Jeszcze nigdy w historii Ameryki nie było w wyścigu do Białego Domu bardziej proaborcyjnego tandemu - pisze Grzegorz Górny o kandydatach na stanowiska prezydenta i wiceprezydenta USA Partii Demokratycznej.

 

Partia Demokratyczna wysunęła swoich kandydatów w tegorocznych wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Na stanowisko prezydenta kandyduje już oficjalnie Joe Biden, a wiceprezydenta - Kamala Harris. Jak pisze na łamach portalu wPolityce.pl publicysta i autor Grzegorz Górny, jeszcze nigdy w historii USA nie było tak proaborcyjnego tandemu w wyścigu do Białego Domu. Zarówno Biden jak i Harris popierają bowiem mordowanie dzieci nienarodzonych aż do dziewiątego miesiąca ciąży.

 

Górny zwraca uwagę, że Biden jest katolikiem - tak samo jak gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo, który w ubiegłym roku podpisał z uśmiechem na ustach ustawę legalizującą aborcję do samego końca ciąży. Publicysta przypomina, że Biden w przeszłości opowiadał się, zgodnie z wiarą katolicką, przeciwko aborcji. Jako wiceprezydent u boku Baracka Obamy popierał już aborcję, choć jeszcze nie do końca ciąży. Teraz zniósł wszelkie hamulce i jest zwolennikiem nieograniczonego zabijania nienarodzonych. „Metamorfoza Bidena ilustruje szerszy proces, jakim jest światopoglądowa ewolucja Partii Demokratycznej, coraz częściej nazywanej w Ameryce Partią Śmierci. Ideowo przesuwa się ona z centrum na pozycje skrajnie lewicowe. Sprawa nieograniczonego dostępu do aborcji stała się dla niej podstawowym punktem odniesienia, wręcz kamieniem probierczym wszelkiej działalności publicznej” - pisze Górny. Nie bez znaczenia są w tej sprawie pieniądze, jakimi dysponuje krwawy przemysł aborcyjny. Przykładowo kampanie wyborcze Kamali Harris finansował między innymi gigant aborcyjny Planned Parenthood.

 

Górny zaznacza też, że zarówno Biden jak i Harris są zwolennikami ideologii LGBT.

 

Rodzi się według publicysty pytanie, czy z takim programem zgadzają się wszyscy wyborcy Demokratów. „Z badań opinii publicznej wynika, że 79 proc. Amerykanów jest przeciwnych tzw. późnym aborcjom. Wśród wyborców Partii Demokratycznej jedna trzecia deklaruje się jako zwolennicy pro- life. Czy ekstremizm Bidena i Harris odstręczy ich od głosowania na ten duet?” - pyta autor.

 

Publicysta przypomina, że w przeszłości katolicy głosowali zazwyczaj na Demokratów - czynili to także imigranci z Polski, Irlandii czy Italii. Zmieniło się to dopiero na początku XXI dzięki George'owi W. Bushowi, który pozyskał dla Republikanów szerokie rzesze katolików.

 

Co ciekawe Demokraci starają się też stworzyć wrażenie, że mordowanie dzieci nienarodzonych jest pobożne. Na ostatnią konwencję wyborczą zaprosili duchownych hinduskich, muzułmańskich i protestanckich - marginalnych wprawdzie w swoich wspólnotach, ale popierających aborcję i LGBT. Co ciekawe na konwencji pojawili się też katolicy - s. Simone Campbell oraz jezuita ks. James Martin.

Episkopat USA zaznaczył w specjalnym oświadczeniu, że pojechali tam prywatnie, bynajmniej nie jako przedstawiciele Kościoła. Niejako w reakcji na to kard. Timothy Dolan, arcybiskup Nowego Jorku, pojawił się na konwencji Partii Republikańskiej, gdzie ogłoszono oficjalnie kandydaturę Donalda Trumpa.

 

 Jak sądzi Górny, to jasne wskazanie przez Kościół, że katolicy powinni głosować na Republikanów, tym więcej, że prezydent Donald Trump i wiceprezydent Michael Pence działają przeciwko aborcji.

 

Źródło: wPolityce.pl

 

Pach


DATA: 2020-08-20 19:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Partia morderców.
3 miesiące temu / Robert
 
Biden nie jest opcja ale niestety Trump wspiera LGBT, 447 itd
3 miesiące temu / Anglia
 
Trump jest jedyną alternatywą dla Ameryki i świata. Za krwawym Bidenem kroczy śmierć.
3 miesiące temu / magis
 
Do Aha: "Dla sporej części białych Trump to świr...", "Biden jest spokojny i bardziej merytoryczny..." Za dużo słuchasz lewackich mediów, które wyprały Ci mózg. Szkoda.
3 miesiące temu / MP
 
Do Aha, nie masz zielonego pojęcia o sytuacji w USA, ja tu mieszkam i jest zupełnie odwrotnie. Biden to człowiek chory na Alzheimera, nie potrafi skleić jednego zdania, jest sterowany przez satanistyczne siły ciemności. W USA kryzysu jeszcze nie ma, ceny domów nadal idą do góry i szybko schodzą. Statystki pokazują, że na tzw. epidemię wcale nie umarło tyle co piszesz, śmiertelność w tym roku na takim samym poziomie, jak co roku. Nie znam nikogo kto by chorował, a już tym bardziej umarł na covid. Za to wiem, od znajomych, że np. gościa, który skakał ze spadochronem i zginął, zaliczono w NY do ofiar koronawirusa, nawet rodzina się sprzeciwiała, kuzynki znajomy jest sanitariuszem,przestał wierzyć w epidemię, jak jego sąsiad ponad 90 lat, chory na raka, spadł ze schodów, rozbił głowę, wpisali, że na koronawirusa, itd. Zamieszki były poważne, zrobione przez zwolenników Bidena, ale już opanowane. Trump broni chrześcijańskich wartości i jest prolife!!! Dotrzymuje obietnic
3 miesiące temu / Ann
 
Biden jest katilikiem!? No właśnie dlatego, ja nim nie jestem!!!
3 miesiące temu / Niewyobrażalne
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.