DZIŚ JEST:   20   LISTOPADA   2019 r.

Św. Rafała Kalinowskiego
Św. Feliksa Walezjusza
 
 
 
 

Grzegorz Górny: hierarchowie kapitulują przed ideologią gender

Grzegorz Górny: hierarchowie kapitulują przed ideologią gender
Grzegorz Górny. FOT.Telewizja wPolsce/YouTube

Archidiecezja Liverpoolu przeprosiła środowiska LGBT za publikację broszury poświęconej kłamstwom ideologii gender. Jak mówi publicysta Grzegorz Górny, to przejaw kapitulanctwa przed tym antychrześcijańskim prądem myślowym.

 

Do magazynu wydawanego przez archidiecezję Liverpoolu dołączono broszurę o zagrożeniach związanych z ideologią gender. W krótkim materiale pt. "Teoria gender: różnorodność czy totalitaryzm XXI wieku?” przeznaczonym dla młodzieży napisano, że genderyzm to teoria wyjątkowo bałamutna. Przestrzeżono też uczniów przed edukatorami seksualnymi, którzy działając w szkołach, promują antychrześcijańską antropologię.

 

Fakt wydania takiej broszury wywołał oburzenie liverpoolskich środowisk LGBT. Archidiecezja poczuła się zagrożona presją i... postanowiła przeprosić za rozpowszechnianie rzekomo transfobicznych treści. Stwierdzono, że broszurę do magazynu dołączono przez przypadek i archidiecezja odcina się od zawartych w niej treści.

 

Sprawę w rozmowie z Radiem Maryja skomentował Grzegorz Górny. - To pokazuje, że mamy do czynienia z całkowitą kapitulacją wobec postulatów ideologii gender. To jest o tyle dziwne, że w zeszłym tygodniu został wydany oficjalny dokument Stolicy Apostolskiej (…), gdzie wyraźnie jest powiedziane, że ideologia gender jest nie do pogodzenia z nauczaniem Kościoła katolickiego, zwłaszcza z antropologią biblijną - powiedział katolicki publicysta. W jego ocenie, jeżeli archidiecezja Liverpoolu odcina się od krytyki teorii gender, to znaczy, że „wyrzeka się nauki Kościoła”.

 

Według Górnego widać, że nawet niektórzy hierarchowie katoliccy zaczynają podążać za współczesnymi modami. - Nie możemy brać z tego przykładu. Widzimy, że w wielu miejscach na Zachodzie katolicy nie przeciwstawiali się temu, biernie przyjmowali wszystkie pomysły ideologii gender i w efekcie oni coraz bardziej byli natarczywi, zdobywali coraz większy teren, wchodzili do szkół czy zmieniali prawo – rzeczywistość wokół nich została kompletnie zmieniona. Myślę, że powinniśmy przeciwko temu protestować - zauważył dziennikarz.

 

Źródło: radiomaryja.pl

Pach


DATA: 2019-06-25 14:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hierarchowie nie mówią NIE albo TAK!
4 miesiące temu / Jacek
 
No cóż, przyjęcie sakry biskupiej nie daje męstwa ale tylko wspiera cnoty. Sakra nie oznacza również indywidualnego daru nieomylności. Nie pierwsza to kapitulacja pasterzy w obliczu nadciągającej watahy wilków. Nie potępiam ich ale zachęcam do modlitwy za nich, by nas owce nie pozostawiali na pożarcie...
4 miesiące temu / członek Kości
 
Ave Maria! Matka Boża wskazała w Fatimie środki ratowania dusz i świata: poświęcenie się Jej Niepokalanemu Sercu, codzienny różaniec i...NABOŻEŃSTWO PIĘCIU PIERWSZYCH SOBÓT MIESIĄCA! Kiedy wreszcie wierni katolicy zaczną masowo spełniać prośby Matki Bożej?
4 miesiące temu / Ewcia
 
Panie Redaktorze. Nie wszyscy hierarchowie. Chwała Bogu nie wszyscy. Są też tacy, którzy mają odwagę publicznie powiedzieć prawdę, nawet papieżowi. Zakazać udzielania komunii politykom promującym mordowanie nienarodzonych dzieci, czy ponosić sankcje wynikające z przestrzegania Ewangelii. Człowiek to istota ułomna. Władza niestety w myśl stwierdzenia lorda Actona demoralizuje i korumpuje. Doskonały jest jedynie sam Pan Bóg. Ludzie, w tym również biskupi są i mogą być narzędziem w jego ręku.
4 miesiące temu / Franc
 
Ejkomenos z bestią ,tak "w duchu" tolerancjonizmu ,pluralizmu ,konsesnusu i pace-mizmu .
4 miesiące temu / mk
 
Tylko patrzeć ... tylko patrzeć i ... "Przyjmą znamię bestii na czoło lub rękę i oddadzą jej pokłon " .
4 miesiące temu / mk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.