DZIŚ JEST:   19   LIPCA   2019 r.

Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
 
 
 
 

Grzegorz Górny: fałszywe oskarżenia pod adresem księży ułatwią działanie wrogom Kościoła

Grzegorz Górny: fałszywe oskarżenia pod adresem księży ułatwią działanie wrogom Kościoła
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

„Kiedyś z góry dawano wiarę raczej sprawcy, dziś raczej ofierze. Kiedyś obowiązywało domniemanie niewinności, dziś coraz częściej domniemanie winy. Oczywiście, jest to zrozumiała reakcja na wieloletnie zaniedbania, ale sprawia ona, że wśród skazanych łatwiej mogą się znaleźć również niewinni” – pisze na portalu wPolityce.pl Grzegorz Górny wskazując na niebezpieczeństwo pomyłek podczas prowadzenia walki z problemem pedofilii wśród ludzi Kościoła.

 

W felietonie opublikowanym na łamach wPolityce.pl publicysta wskazuje na zagrożenia, jakie niesie ze sobą rozdmuchana do granic absurdu i podlana antyklerykalnym sosem walka z pedofilią w Kościele. Zdaniem autora, coraz częściej będziemy mieć do czynienia z przypadkami niesłusznego skazywania niewinnych kapłanów, co będzie pokłosiem presji, jaką na wymiarze sprawiedliwości wywiera opinia publiczna słusznie domagająca się surowego i stanowczego zwalczania wszystkich przypadków pedofilii.   

 

Grzegorz Górny podkreśla jak w dzisiejszych czasach fałszywe oskarżenie może doprowadzić do zniszczenia kariery lub poważnego nadszarpnięcia reputacji danej osoby. Dotyczy to również kandydatów na ważne stanowiska w Kościele. Oprócz przykładu niesłusznie oskarżonego o molestowanie kandydata na urząd Sędziego Najwyższego USA Bretta Kavanougha, publicysta podaje przykłady kapłanów, których życie zostało zniszczone przez niesłusznie zasądzone wyroki.

 

Publicysta wskazuje, że dzięki zaostrzeniu walki z wykorzystywaniem seksualnym nieletnich, wielu pedofilów zostało aresztowanych, osądzonych i słusznie skazanych. „Jednak – jak zauważa Nicolas Frankovich – razem z tym zwiększyło się prawdopodobieństwo pomyłek sądowych. W tych sprawach bowiem stosuje się teraz niższe standardy dowodowe niż w innych przypadkach” – czytamy w tekście Grzegorza Górnego.

 

Autor przytacza świadectwo księży świadomych ciążącego na nich brzemienia. „Oskarżenie o pedofilię zaczyna być dziś wpisane w powołanie kapłańskie. Wybranie stanu duchownego pociąga za sobą możliwość, że pewnego dnia zostanie się niesłusznie oskarżonym i skazanym mimo swej niewinności” – pisze. Cytowany przez niego ksiądz zaznacza jednak, że być może niesłuszne oskarżenia to cierpienie, które należy przyjąć jako ofiarę przebłagalną za grzechy ludzi Kościoła.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

PR  

 

 


DATA: 2019-03-15 11:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Panie Grzegorzu- nie odkrył Pan nic nowego jak tylko stare bolszewickie metody. Żeby wymordować ukraińskich chłopów trzeba było ich obrzydzić- plakaty ze spasionymi kułakami na plecach cherlawych robotników odczłowieczyły ofiary represji. Szkoda tylko ze Purpuraci KK tego nie rozpoznali tolerujac homosi w swoich szeregach
4 miesiące temu / Oczywistość
 
Kościół miał dużo czasu na to, aby oczyścić się sam. Teraz oczyszczać go będą Ci, którzy go nienawidzą.
4 miesiące temu / jj
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.