Nasz kanał RSS
DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Grzegorz Górny: "druga Fronda" jest możliwa? Jak odpowiedzieć na bunt młodych || Rozmowa PCh24


Odtwórz w YouTube
 

W jaki sposób dzisiaj odpowiedzieć na bunt młodych ludzi przeciwko autorytetom i Kościołowi? Na to pytanie odpowiada Grzegorz Górny, współtwórca "Frondy", która w latach 90. kształtowała młode pokolenie konserwatystów.


DATA: 2021-01-12 13:15:00
 
Przekaż znajomemu:
 
 
 
drukuj
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać
 

Komentarze

pamiętam, jak GW przeczytałem, że coś tam będzie skrytykowane w Nowym Państwie i "faszyzującej Frondzie" - od razu poleciałem szukać po sklepach. Dawaj, Grzesiek, Fronda 2.0!
1 miesiąc temu / Łociec
 
Niestety Kościół ma ba. poważne zaległości w pedagogice bo ta musi być zróżnicowana w zależności od osób do których chce trafiać a szczególnie chodzi tu o młodzież. Księża i katecheci nie mogą mowić do niej językiem i przy użyciu pojęć jakich używają w stosunku do dorosłych, co chyba oczywiste. Obecnie wychodzą braki w tej dziedzinie i nie da się ich nadrobić w szybkim tempie. Ratunkiem i pomocą mógłby być chyba tylko święty a co najmniej gorliwy ksiądz i katecheta wiarygodny dla młodzieży i zarażający ją swoją autentyczną wiarą. Ale ile to takich księży i katechetów mamy,w najlepszym razie 10% ! JA TU WIDZĘ JESZCZE INNY ŚRODEK, samego PANA JEZUSA, CZYLI MOŻLIWOŚĆ ADORACJI Go PRZEZ CAŁA DOBĘ W KOŚCIELE. MNIE DOROSŁEMU BARDZO SIĘ TO MARZY, SAMOTNA MODLITWA PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM. To może zadziałać najszybciej i najskuteczniej ! Krzysztof, Kraków
1 miesiąc temu / cris
 
Pojęcie 'użytkownik' nie powstało jako określenie osoby używającej używki, jaką jest internet. Słyszę to już któryś raz z kolei i jest to błędne wyjaśnienie, które mnie razi. Komputerowe systemy wielozadaniowe, które potrafiły obsługiwać wielu użytkowników jednocześnie powstały w latach 60tych - na przykład Mulitcs. I przy tej dacie pojawia się termin użytkownik. Było to wtedy, gdy nie istniała jeszcze sieć jako taka. Amerykańskie wojsko zaczęło rozwijać sieć w celach obliczeniowych pomiędzy tymi systemami. Później rozwijano sieć pomiędzy uczelniami. Gdy okrzepła sieć międzyuczelniana, zaczęły pojawiać się pierwsze usługi terminali BBS pierwowzór stron www. Sam protokół www powstał trzydzieści lat później, w 1989 roku. Zatem: termin użytkownik pojawił się dużo, dużo wcześniej, zanim powstała sieć i przemysł z nią związany.
1 miesiąc temu / Michał
 

 
NOWOŚCI
 
 
 
 
 
 
12345... 129 
WYBRANE DLA CIEBIE
 
 

 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.