DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Wrócić do czego? Do zbankrutowanego fałszywego kościoła z jego kompromisami, nadużyciami, błędami, zakompleksieniem wobec świata? Popatrz, publicysto, co jest owocem bankructwa wiary: świętokradcza komunia na rękę i fanatyzm oświeconych kościelnych pyszałków, którzy "z mocą" przekonują do profanacji, a są wśród nich tak świeccy, jak i duchowni. Kwarantanna okazała się kolejnym etapem budowania katolicyzmu reformowanego, napełniania świątyń kompromisem. Czy publicyści katoliccy tego nie widzą? Bo nie zająkną się o konieczności powrotu do prawdziwej wiary katolickiej, czego NIEZBĘDNYM elementem jest powrót do katolickiej łacińskiej Mszy Rzymskiej, czyli tradycyjnego rytu rzymskiego Najświętszej Ofiary. Tam gdzie panuje odwieczny porządek liturgiczny, nieskażony kompromisem, tam stopniowo duchowni powracają do katolickiej wiary, doktryny i mentalności. Tymczasem w parafiach kompromisu miejsce katolickiej wiary zastępuje fanatyzm i ślepe posłuszeństwo.
1 miesiąc temu / Murem
 
@Rafik: a słyszałeś w piśmie zakładaj maseczkę? Dlaczego z góry zakładasz, że to co robi rząd jest dobre? Mamy przestrzegać prawa, które nie stoi w sprzeczności z nadprzyrodzonym prawem moralnym i tylko takiego! Reszta to dzieło szatana!
1 miesiąc temu / q
 
Nie bój się Boga żeby przyjść do Boga!
1 miesiąc temu / tyle w temacie
 
Jesli ktoś z różnych przyczyn nie może być w kościele, bo przecież nie chodzi tylko o epidemię, są różne przypadki losowe, i z tego powodu, ze nie idzie do kościoła, traci wiarę, to czyż to nie obnaża to słabości wiary ?
1 miesiąc temu / Iwona
 
Ci biskupi co tu się wypowiadali są chyba niewierzący. Niestety w mojej parafii zupełnie się zamknęli na potrzeby wiernych. Musiałam szukać innych kościołów by iść do spowiedzi i komunii. A niestety bez Żywej Obecności Chrystusa ciężko żyć. Nie rozumieją tego kapłani którzy zawsze mają Eucharystię i nie doświadczają głodu Pana Boga bo go zawsze mają. Dlatego dziękuję tym kapłanom którzy nie zostawili nas w tym trudnym czasie i służą i udzielają sakramenty święte i nie zamknęli kościołów.
1 miesiąc temu / Ania
 
W Archidiecezji Katowickiej dodatkowo nie ma też ogólnie dostępnej spowiedzi. Mówi się wiernym, że teraz wystarczy żal doskonały. Czyli : Msza Święta dla garstki, dla reszty w internecie, komunia duchową albo tylko na rękę a spowiedź niepotrzebna. Serce mi pęka !!! Nie da się już chyba w pełni" odmrozić" kościoła.
1 miesiąc temu / Aba
 
Czytam Wasze opinie i tak se myśle uważacie się kochani za wyjątkowych ludzi? że Jezus Chrystus Was uratuje jak będziecie bez maseczek? Czyż to nie jest pyszne? Znam tragedie ludzką pielgrzymów którzy wracali prosto po modlitwie do domu. Czy Jezus ich wtedy opóścił? czy kazał myśleć? Nie rośćmy sobie prawa do tego co Jezus, Bóg wcielony zrobi i kogo ocali. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jakim ludziom pomaga. A pomaga jeśli chce innowiercom nawet. Wysłucha zawsze, miłuje zawsze lecz pomaga jeśli chce. Jako katolicy mamy obowiązek przestrzegać prawa Polskiego. Nie przestrzeganie jest grzechem. Chyba że górę bierze prawo Boskie jak np: w przypadku in vitro, aborcji itd. Maseczki na twarz są w interesie zdrowia całego społeczeństwa a więc są dobrem. Czy słyszeliście kiedy w piśmie nie zakładaj maseczki! To co mamy wiedzieć na tym świecie i czego jesteśmy pewni to kochać Boga i bliźniego. Reszta to nasza interpretacja ,czasem dobra,czasem zła.To że Bóg jest wszędzie to przece oczywistość.
1 miesiąc temu / Rafik
 
Jak ktoś nie rozróżnia przykazań kościelnych od Przykazań Boskich to takie głupoty gada.
1 miesiąc temu / Malgosia
 
Redaktor Górny jak zwykle celnie. "W ten sposób moralność staje się funkcją ekonomii". Nie sposób temu zaprzeczyć. Skoro profesorami etyki są Hartmann i Środa
1 miesiąc temu / ProBro
 
Przez jakiś czas nie liczyłem wiernych, były rekolekcje nie przyszło wiele osób, potem życzliwi donieśli, że są ludzie w kościele. Niestety musiałem zacząć liczyć i zamykać kościół. Boli to bardzo. Nikt nie odszedł bez sakramentów, kto o to prosił. Nie zawsze zamknięte drzwi i liczenie w obecnych w kościele to akt dobrej woli Pasterza. Czasami to trudny wybór albo tyle ile można albo wcale. I komunii też nie będzie bo się rodzice nie zgodzili na bardzo sensowną propozycję nawet zgodną z prawem. To też wina Pasterza? Uderzcie w pasterza a rozproszą się owce. nie zapominajmy o tym.
1 miesiąc temu / Ksiadz
 
Nie z powodu v przykazania ale zwykłego lenistwa, niestety w ostatnią niedzielę nie było nawet dopuszczalnych 60 parafian na Mszy SW.!!!
1 miesiąc temu / Życzliwy
 
I to prawda u mnie ks. w Siesrosławicach to i pokarmy święcił i z kościoła ludzi nie wyrzucał. tylko kierowa na chór i ubierał w komże.
1 miesiąc temu / codiculus.
 
Te działania unaoczniły nam "jaka jest nasza wiara", ano taka jakich mamy pasterzy. Nie każdy z domu wynosi doskonałe wzorce, ale od pasterzy wymagajmy aby nas prostowali. Teraz widać, że większość ludzi chodzi tylko do kościoła pomodlić się i odstać ten czas, i nie wie co tak naprawdę dzieje się na na ołtarzu. Większość ludzi, nie wie dlaczego tak naprawdę idzie na Mszę Świętą. Ale wina jest też ze strony pasterzy, którzy winni to systematycznie przypominać w swoich kazaniach, zwłaszcza że mało jest domów w których się o tym mówiło. Dawanie Najświętszego Ciała Pańskiego na rękę, to wprowadzanie kościoła do profanacji i przygotowanie ludu Boże do wyprowadzenia z Kościoła do Zborów protestanckich. Tam niema przeistoczenia, niema też Chrystusa, można więc brać "chlebek" do ręki, na pamiątkę. Tylko właściwie pamiątkę czego? Bo chyba nie przeistoczenia. Jeśli przeistoczenie zaistniało rzeczywiście, to nie jest to pamiątka, tylko ciągła obecność w Eucharystii.
1 miesiąc temu / ot co
 
Niektórzy przyzwyczają się do Mszy internetowej i nie wrócą do kościołów, gdyż sami kapłani zamknęli przed nimi drzwi!!!. Wierni zostali pozostawienie samym sobie i nie mają wsparcia od pasterzy.
1 miesiąc temu / gost
 
Piękne i mądre podsumowanie. Podobno nawet papiez przyznał rację arcybiskupowi że mógł wpuścić 30 wiernych do bazyliki... Czy ten poniedziałek różni się od poniedziałku wielkanocnego z punktu widzenie epidemii? Na podstawie jakich dokumentów zamknięto niektóre kościoły całkowicie? Co mówi konkordat ws wprowadzania zmian w liturgii. Czy w wielki czwartek można odprawiać msze bez wiernych? Czy Eucharystia jest centrum i źródłem zycia?? Dlaczego hierarchowie tak łatwo wprowadzili tak duże ograniczenia nieuzasadnione badaniami A teraz je znoszę powołując się na wiarę... wiele pytań Dobrze że Chrystus w eucharystii ten sam.
1 miesiąc temu / Wow
 
@nick Co to znaczy "mądrze wierzyć". Jeśli jako katolik zawierzyłem się Jezusowi, to szukam KAŻDEJ sposobności spotkania się z Nim. "Mądra wiara" to letnia wiara. Widać to teraz w Kościołach. Żonglowanie przykazaniami przez biskupów i wielu przestraszonych księży i przystosowanie ich do sytuacji pokazuje, gdzie znajduje się ICH wiara. Oni zostaną osądzeni przez Boga jako pasterze, którzy zgubili swoje trzody jeśli wierni nie wrócą. W tym trudnym czasie w mojej parafii ksiądz proboszcz nie liczył wiernych w kościele ani nie zwracał uwagi na kagańce. Efekt ludzi więcej niż przepisowo i wszyscy poza jedną osobą z odkrytą twarzą przed Bogiem. W drugiej parafii, gdzie byłem na Mszy Świętej z rodziną byliśmy jedynymi, którzy przyjmowali Pana Jezusa w odpowiedni sposób nie na rękę. I oczywiście dziękował tym, co zostali w domu. Czy ludzie wrócą do Kościołów? najliczniej wrócą w tych miejscach, gdzie czuli wsparcie duchowe ze strony księdza a nie telewizora czy komputer
1 miesiąc temu / R
 
Ludzie wrócą, ale tam, gdzie obostrzenia nie były restrykcyjnie pilnowane przez samych księży. W niektórych miejscach księża przymykali oko na większą liczbę wiernych, a w innych liczono dokładnie. Nadal są takie kościoły, gdzie drzwi są zamknięte i wpuszcza się tylko przepisaną liczbę oraz sprawdza posiadanie maseczki. Do takiego kościoła trudno wrócić.
1 miesiąc temu / Gość
 
Panie Grzegorzu. W tej chwili u mnie w kościele moze byc 45 osób. To oczywiście mało. Z powodu obostrzen nieraz ide w dzień powszedni zamiast w niedzielę, zeby zrobić innym miejsce bo jest dyspensa. Co sie okazuje? W dzień powszedni chodza głównie te osoby ktore od lat chodzily. Zostaje sporo wolnych miejsc. Ludzie niestety często chodził w niedzielę ze zwyczaju, wcale sie im nie śpieszy w dzień powszedni choć sie spokojnie zmieszcza.
1 miesiąc temu / Me
 
@AndrzejBR: Noszenie kagańca zwanego maseczką nie musi oznaczać niewiary. Wiele osób nosi, żeby nie dostać mandatu a nie dlatego, że się przejmują jakąś "pandemią".
1 miesiąc temu / Kosmonauta
 
Dobry tekst. Puste kościoły jak na Zachodzie. Przejmujący znak. Tak chiński wirus połączony z lękim wiernych i osłabieniem wiary pastarzy uderzył w Kościół.
1 miesiąc temu / raf
 
Całkowicie się zgadzam z autorem. Byłam oburzona różnymi wypowiedziami duchownych, jakby wziętymi żywcem z argumentacji tzw niepraktykujących!
1 miesiąc temu / Elaine
 
Odpowiedź tkwi w samej postawie wobec tzw. ''pandemii''.Jeżeli Katolik idzie do Kościoła, dobrowolnie, w maseczce, to jednoznacznie daje świadectwo swej NIEWIARY! Bo cóż to za Bóg, co nie może mnie uchronić przed zarazą, lub co gorsze, przed knowaniami wrogów Kościoła Katolickiego!? Tacy z pewnością nie wrócą do Kościoła, bo i po co?!
1 miesiąc temu / AndrzejBR
 
Najpierw nie będą przychodzili, bo się boją a zresztą jest przyzwolenie biskupów, żeby nie przychodzić. A potem się odzwyczają.
1 miesiąc temu / TZ.
 
J 10,12-14
1 miesiąc temu / Nick *:
 
Chwila, chwila, przecież ocena moralna czynów musi brać pod uwagę także intencje i okoliczności - w sytuacji epidemii, zwłaszcza w przypadku osób starszych i chorych, chodzenie do Kościoła wiąże się z łamaniem 5 przykazania Bożego. Zatem stwierdzenie, że chodzenie do Kościoła to łamanie 5 przykazania nie dotyczy każdej sytuacji i każdego czasu - zatem nie boję się o ludzi mądrze wierzących. A druga sprawa: wyższość 3 przykazania nad 5. Przecież 3 przykazanie Dekalogu nie mówi nic o obowiązku udziału w Mszy Świętej tego dotyczy jedno z przykazań kościelnych, a to nieco inna ranga.
1 miesiąc temu / nick
 
Byliśmy w niedzielę z mamą bardzo chciała i dziećmi. Osób na mszy mniej niż limit. Gdybym stała na dworze też byłabym szczęśliwa, bez porównania lepiej niż na kanapie. Komentarz pewnego wiernego pod zapowiedzią transmisji "Zostańcie w domu bądź online." Ciekawe jak długo jeszcze?
1 miesiąc temu / Ma
 
@Do adc. O jakiej Ty jakosci piszesz po II SW?
1 miesiąc temu / Stan
 
Czyżby powtórka z protestantyzacji KK. Gdy Luter głosił swoją "naukę" liczni duchowni przechodzili chętnie i ochoczo na "nową naukę" - czyżby powtórka?
1 miesiąc temu / t
 
Nastąpi po prostu oddzielenie ziarna od plew.
1 miesiąc temu / Isia 84
 
Dlaczego red. Górny pomija w swoim artykule polskiego hierarchę, prymasa Polaka? Przecież on jawnie zachęca nadal do pozostania w domu i "oglądania" nabożeństw w telewizji?
1 miesiąc temu / Mela
 
Mam tę łaskę że należę do parafii gdzie proboszcz nie liczył wiernych mimo iż doniesiono na niego. Zaznaczał też ważność Eucharystii niestety tylko do uczestników więc i tak przekonanych. Wierni, którzy nie mogli brać udziału w Ofierze przekazują datki na konto. W okresie Wielkiego postu codziennie była spowiedź. Niestety pomimo braku restrykcji ilość wiernych uczestnicząca w obrzędach Wielkiego Tygodnia nie była duża. Tu zawiedli wierni nie pasterze. Można powiedzieć że w tej sytuacji wyszły na jaw zamysły serc wielu. Kościół się oczyszcza, sursum corda. Z każdej sytuacji nawet bardzo złej Bóg może wyprowadzić dobro.
1 miesiąc temu / Where
 
Trafne w 100 procentach - pieniądze, zdrowie, a potem cała reszta - taki przekaz poszedł od "pasterzy". Od dawna tak było, teraz Bóg pozwolił, żeby dało to ogłosili.
1 miesiąc temu / Normal
 
weryfikacja ,może to dobrze ,liczebność musi być w zgodzie z jakością bo samo chwalenie się tłumami o niczym nie świadczy ulegli temu również biskupi ,to czas odsiewania
1 miesiąc temu / do abc
 
Ci którzy mają wrócić - wrócą.
1 miesiąc temu / rrr
 
Problem ma swój korzeń w Vat. II, nazwa tej choroby to: SOBÓR MEDIÓW, jak już to zauważymy, to reszta działań hierarchów będzie zgodna z linią mediów, czyli jak dziś wszystko postrzegamy, na ile mamy wyostrzony zmysł duchowy, a nie zewnętrzny medialny, uważam tą pandemie, za medialną, zresztą tak jak wcześniej pożary Amazonii itd, co zresztą widać!!!!, a że Kościół się daję nabrać, tzn tyle że wrósł w powiedzenie: Co ludziemedia powiedzą, aniżeli co Bóg im mówi!!!! Otóż co zaobserwowałem w moim najbliższym otoczeniu kilku parafii, ano to, że parafie, które nie praktykowały Komunii na rękę, nagle masowo wprowadzają te praktyki i właśnie z tym się obudzimy, z przeprowadzoną dosyć sprytnie rewolucją, ja już w sumie odbywam pielgrzymki do kościołów, gdzie z powagą traktuje się ten sakrament, ci wszyscy duchowni, którzy mówią, że kościół się oczyszcza są w dużym błędzie i w sumie zakłamaniu, na takiej samej zasadzie wyczyścili z wiernych kościół niemiecki.
1 miesiąc temu / axe
 
Święte słowa. Celna diagnoza. Podobnie argumentowałem miesiąc temu. Pobliska parafia. Mieszkańców ok. 10 tys., wiernych uczęszczających na msze przed zarazą ok. 4 tys., w minioną niedzielę ok. 300. Sąsiednia parafia zwana tradycyjną z uwagi na bardzo wysoki odsetek dominikantes. Mieszkańców ok. 3 tys., wiernych na mszach ok. 2900, w minioną niedzielę, pomimo dwóch dodatkowych mszy: ok. 200 wiernych. W obu przypadkach wszyscy zainteresowani uczestnictwem we mszy, mogli to uczynić. Nikogo nie wypraszano z kościoła, gdyż normy nie były przekroczone. Postawa przeciętnego wiernego: jest dyspensa, to z niej korzystam. Serwilizm hierarchii wobec rządu nie popłaci. Apele o datki przez internet w starzejącym się społeczeństwie niestosowne i mało skuteczne.
1 miesiąc temu / Jpa
 
Kto spożywa Moje Ciało i pije Moją Krew, ten ma życie wieczne.
1 miesiąc temu / Arven
 
Cieżkie czasy. Czas próby nastał. Tak odsiewane jest ziarno od plew. Dobre czasy. Człowieku wybierz dobrze. Przed Bogiem wszyscy jesteśmy równi.
1 miesiąc temu / Robi1
 
U mnie w parafii to samo, mój proboszcz też nas straszy przykazaniem miłości...
1 miesiąc temu / Mati
 
Amen! Grzegorz Górny jak zwykle celnie analizuje.
1 miesiąc temu / IzajaszGB
 
Wierni wrócą. Nie wrócą NIEwierni, którzy chodzili do kościoła, nie wiedząc po co.
1 miesiąc temu / abc
 
A nasz orzeł który kazał wypędzać ludzi z kościołów? Miłośnik Lutra. Dramat.
1 miesiąc temu / Ron
 
Autor rewelacyjnie obnażył to co może wielu w natłoku różnych spraw unikało. Narracja o braku Zbawienia poza Kościołem została diabelsko łatwo zastąpiona tą, że przecież pomodlić się mogę na balkonie, na ławce pod domem i do poduszki. Otóż nie! Jezus fizycznie przebywał wśród uczniów i karmił ich fizycznym Chlebem.
1 miesiąc temu / Marcin
 
Postawa zaprezentowana w Polsce najdobitniej przez abp. Polaka jest w Kościele, jak widać, bardzo rozpowszechniona. Naocznie możemy się przekonać, jak ostry kryzys wiary dotknął wielu naszych Pasterzy. Przypominają oni coraz częściej owych biblijnych najemników, którzy uciekają pierwsi przez wilkami. Nieomylny to znak, że nadchodzą Czasy Ostateczne!
1 miesiąc temu / Jan
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.