DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Grzegorz Górny: abp Jędraszewski wzywa polskich katolików do przebudzenia

Grzegorz Górny: abp Jędraszewski wzywa polskich katolików do przebudzenia
Grzegorz Górny. FOT.Telewizja wPolsce/YouTube

„Mowa krakowskiego metropolity może być odczytywana jako wezwanie do przebudzenia. Jeśli będziemy bowiem bezczynni, to już wkrótce możemy się obudzić w tęczowym totalitaryzmie” – pisze na łamach tygodnika „Sieci” Grzegorz Górny.

 

Publicysta skomentował homilię abp. Marka Jędraszewskiego, w której padło określenie „tęczowa zaraza”, za które spadła na krakowskiego metropolitę fala agresji ze strony tzw. środowisk homo-, bi- i transseksualnych a także tzw. ludzi działających w kościele – księży, zakonników oraz „katolickich publicystów”. „Czy oskarżanie duchownego o przeciwstawianie się nauce Jezusa jest słuszne?”, pyta Grzegorz Górny.

 

„Pierwszy zarzut pod adresem abp. Jędraszewskiego brzmiał, że swą wypowiedzią obraził wielu ludzi. Zauważmy jednak, że nie odnosił on się do osób, lecz do zjawisk. Wpisywał się w tradycję Kościoła, która każe kochać grzesznika i nienawidzić grzechu. Z jednej strony katolicyzm głosi, że każdy homoseksualista jako dziecko Boże, stworzone na obraz i podobieństwo Boga, posiada nieskończoną godność i należy mu się szacunek. Z drugiej strony – właśnie w imię tego szacunku i miłości bliźniego – Kościół uznaje, że nie może takich osób oszukiwać i jest im winny prawdę o grzeszności stosunków homoseksualnych. Tego typu akty – zgodnie z Magisterium – niszczą bowiem w człowieku obraz Boży, na którego podobieństwo został stworzony”, wyjaśnia Grzegorz Górny.

 

Dziennikarz odpowiada również na pokrętne tłumaczenia ludzi i mediów wspierających ideologię gender, którzy uważają, że nie jest to ideologia, tylko „nauka”.

 

„W przypadku genderyzmu – wbrew temu, co utrzymują jego zwolennicy – możemy mówić o ideologii. Zgodnie z uznaną powszechnie definicją ideologia jest powstałą na bazie danej kultury wspólnotą światopoglądów, u której podstaw tkwi świadome dążenie do realizacji określonego interesu klasowego, grupowego lub narodowego. Mianem tym określa się każdy zbiór uporządkowanych poglądów, które służą podzielającym je ludziom do objaśniania otaczającej rzeczywistości. Łączą ich wizja świata, system wartości i dyrektywy praktycznego działania. Wskazują oni cele swej aktywności oraz dopuszczalne sposoby ich osiągania, motywując zasadność postępowania względami, które uważają za wyższe od jednostkowego interesu. Na najgłębszym poziomie ideologie zaspokajają potrzebę odpowiedzi na pytania o sens i sposób życia. Jeśli przyłożymy tę charakterystykę do teorii gender i wynikającej z niej praktyki środowisk LGBTQ, to zobaczymy, że spełniają one wszystkie elementy składowe klasycznej definicji ideologii. Mamy bowiem do czynienia z konkretną wspólnotą światopoglądową, która realizuje określony cel grupowy”, wskazuje Grzegorz Górny.

 

Źródło: tygodnik „Sieci” / wPolityce.pl

TK


DATA: 2019-08-12 10:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@ Izydor Oracz - dokładnie, mówienie o ideologii LGBT zawęża problem. Tu się "zgodzę" z tęczowymi - nie ma ideologii LGBT - tak naprawdę mamy do czynienia z ideologią rewolucji seksualnej.
3 miesiące temu / MB8
 
@Szyszka święta racja, tylko to pospolite ruszenie trzeba zorganizować i poprowadzić, a do tego jakoś nikt się nie kwapi. Jakby to było wspaniale tak się zorganizować żeby na każdy homomarsz szła wielokrotnie większa kolumna Polaków odmawiających różaniec, spokojna, nie dająca się sprowokować... Tu apel do instytutu ks Piotra Skargi, może wy coś takiego zorganizujecie. Szatan ucieka przed różańcem, jego sługusy tez by się w końcu poddały. Bądźmy Bogiem silni. @Ryś to nie jest 2 różne sprawy, bo tam gdzie ludzie odchodzą od Boga wchodzi szatan z deprawacją i całą potęgą zła i nienawiści. Gdyby ludzie zamiast na wycieczkę szli na Mszę to by tego nie było.
3 miesiące temu / Polka
 
Wezwanie trzeba skierować do Prymasa i reszty Episkopatu. Nie bać się Gazety Wyborczej!!!
3 miesiące temu / Zbigniew
 
Co nam po tym, że to wszystko wiemy, co tu tak ładnie wykładacie. Gdzie są konkretne działania? Tu potrzebne jest pospolite ruszenie. Działania prawne, solidarność wewnętrzna i zewnętrzna. Gdzie się podziały wspólnoty Kościelne, gdzie szkolnictwo katolickie, gdzie młodzi z ideałami, gdzie autorytety, wreszcie, gdzie porozumienie z tymi co szukają prawdy i doszli już do tego, że to co się dzieje jest chore. Tu potrzeba pomysłu, odwagi, Solidarności i inicjatyw, dzięki którym będziemy okazywać swój sprzeciw. Pojedyncze próby są podejmowane, ale to za mało. Ordo Iuris robi świetną robotę, ale czy jest przez ludzi doceniane? Ilu ludzi o nich wie? Ilu ppdpisuje to co oni wysyłają? Za mało! Edukacja!
3 miesiące temu / Szyszka
 
Społeczeństwo w dużej mierze jest przebudzone, dobrze że przebudzili się hierarchowie kościelni. Gdy abp. Jędrzejewski zabrał głos jako pierwszy, to najpierw odczekali półtorej tygodnia, zobaczyli jak zareagują katolicy i dopiero wtedy, gdy już ruch się zaczął zabrali łaskawie głos z poparciem. Przypomina to działanie Kaczyńskiego, najpierw jakiś mały ruch, następnie przeprowadzają sondaż i dopiero zabierają głos. A przecież hierarchowie, mają prowadzić kościół katolicki i głosić Ewangelie w porę i nie w porę, a nie podążać za owcami.
3 miesiące temu / taki 1
 
@ Izydor Oracz\\ Nie można mieszać. To, że ludzie jeżdżą na wycieczki to ich prawo i ich sprawa. Tęczowa zaraza to natomiast przymus kultu zboczeń i w szkole i w miejscu pracy. ZUPEŁNIE co innego.
3 miesiące temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.