DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Grzegorz Górny: komunistyczna agentura od lat niszczy Kościół od wewnątrz

Grzegorz Górny: komunistyczna agentura od lat niszczy Kościół od wewnątrz

Komunistyczna agentura w latach 30-tych XX wieku wprowadziła do Kościoła 1100 agentów. Wśród nich byli ateiści, komuniści, a także homoseksualiści, którzy mieli za zadanie doprowadzić do zniszczenia Kościoła od wewnątrz.

 

Publicysta Grzegorz Górny przypomniał mechanizmy działania komunistycznej agentury, która niszczy Kościół od wewnątrz. Opisała je Bella Dodd, nawrócona na katolicyzm komunistka. Pod przysięgą zeznała, że komunistyczna agentura wprowadziła do stanu kapłańskiego 1100 ateistów i homoseksualistów, aby niszczyli Kościół od wewnątrz.

 

„W latach trzydziestych wprowadziliśmy tysiąc stu mężczyzn do kapłaństwa, aby zniszczyć Kościół od wewnątrz. Chodziło o to, aby ci ludzie zostali wyświęceni, a następnie wspięli się po drabinie wpływów i władzy jako prałaci i biskupi” – relacjonowała podczas sądowego przesłuchania Bella Dodd, ważna działaczka amerykańskiej partii komunistycznej, która nawróciła się na katolicyzm dzięki abp. Fulton Sheenowi. Na łamach portalu wpolityce.pl Grzegorz Górny przypomina historię nawróconej Dodd, która zeznawała pod przysięgą, opowiadając o metodach stosowanych przez komunistyczną agenturę.

 

Publicysta zwraca uwagę na to, że osoby biorące udział w niszczeniu Kościoła od wewnątrz decydowali się na wzięcie udziału w procederze nie tylko ze względów ideowych. Górny podkreśla, że w gronie 1100 agentów, którzy w latach 30-tych XX wieku trafili do stanu kapłańskiego byli komuniści, ateiści, a także homoseksualiści. Dodaje, że przydzielone im zadanie nie było trudne, ponieważ otrzymywali darmowe mieszkanie, a także środki pieniężne i dostęp do wiernych, w tym także dużej grupy młodych chłopców. „Ryzyko zdemaskowania było żadne, bo nie musieli kontaktować się z centralą i wykonywać konkretnych zadań. Wystarczyło, że prowadzą podwójne życie” – tłumaczy Górny.

 

Co ciekawe, pomysłodawcą wprowadzenia komunistycznej agentury do Kościoła katolickiego był Józef Stalin. Publicysta „Sieci” przypomina relacje Belli Dodd, która zwracała uwagę na to, że przywódca ZSRR w młodości był prawosławnym seminarzystą i doskonale zdawał sobie sprawę jaką rolę w życiu wielu ludzi odgrywa religia i Kościół. „To on nakazał sięgać po ludzi bez wiary i moralności, by – zgodnie z zasadami sztuki wojny Sun Tsy – rozkładać społeczeństwo wroga od środka” – mówiła Bella Dodd.

 

Grzegorz Górny na łamach portalu wpolityce.pl przywołuje jako konkluzję słowa amerykańskiego publicysty Michaela Vorisa, który przypomina słowa Matki Bożej z Fatimy, dotyczące rozprzestrzeniania się grzechów komunizmu na świecie. „Komunizm, o którym Matka Boża ostrzegała w Fatimie, że rozprzestrzenia swoje błędy na całym świecie, przeniknął do Kościoła poprzez homoseksualnych mężczyzn, którzy chcieli zniszczyć Kościół, niszcząc kapłaństwo. Czy ktoś ma lepsze wytłumaczenie?” – napisał Michael Voris na portalu „Church Militant”.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

WMa

 


DATA: 2018-08-31 18:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
19
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

ble, ble, ble, ble... Przestrzegajcie 10 przykazań, wtedy te jałowe dyskusje nie będą miały ani sensu, ani miejsca. Lecz niektórzy wolą dyskutować niż podjąć wysiłek życia zgodnie z przykazaniami. To jest proste rozwiązanie problemów wszelakich, jednak dla wielu nieosiągalne. Do kogo zatem macie pretensje?
6 miesięcy temu / tregy
 
LGBT to ciemna strona natury seksualnej człowieka , bez znaczenia na ideologię. To zło nie było ani narodowe ani socjalistyczne, ani narodowo-socjalistyczne. Ono tkwi nadal niepoznane w chorych-geno-TYPACH. Nie trzeba tu specjalnych objawień że i hierarchia kościelna nie ustrzegła się przed testowaniem chrzesścian przez lgiebetowców. Jednak dalej trwa nie wzruszona i czas jednak coś z tym czynić pozytywnego.
6 miesięcy temu / Reinspirant
 
Nie chce mi się wierzyć w te liczby. Nikt już nie żyje a dokumentów nie ma. Gdzie? W jakich krajach? Znalezienie tylu ludzi do życia "nie swoim życiem". Nie wiem. Może tak. Może nie.
11 miesięcy temu / Mirrro
 
M. Voris sam przyznał że w przeszłości miał stosunki homoseksualne więc mimo jego nawrócenia jest dla mnie nie wiarygodny.
ponad 1 rok temu / Noman
 
M. Voris dobrze wie co mówi.
ponad 1 rok temu / Mkj
 
Napisal TZ: "Cerkiew prawosławna nie jest heretycka - jest schizmatycka, a to co innego." Male sprostowanie. Heretycka stala sie przynajmniej od ogloszenia w 1870 roku dogmatu o nieomylnosci papieza, ktory calkowicie odrzuca. Odrzucenie dogmatu czyni heretykiem, a nie schizmatykiem jak nieposluszenstwo glowie Kosciola i oderwanie od Niego (do ktorego sie wczesniej dopuscila). Kolejny dogmat o Wniebowzieciu NMP z 1950 jeszcze bardziej oddalil od KK heretycka cerkiew. Co do ABR: Bledem Rosji, ktory zalal swiat jest Cerkiew? Niezly ubaw z rozumu! Gdzie Cerkiew zalala swiat? Toz to skostniala i ograniczona do malego obszaru na wschodzie sekta. Myslalem, ze takie glupoty to tylko pan Krajski glosi.
ponad 1 rok temu / @TZ @Andrzej BR
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.