DZIŚ JEST:   09   GRUDNIA   2019 r.

Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
 
 
 
 

Grzegorz Braun złożył wniosek do Sądu Najwyższego. Chodzi o złamanie procedur wyborczych

Grzegorz Braun złożył wniosek do Sądu Najwyższego. Chodzi o złamanie procedur wyborczych
Telewizja wPolsce/YouTube

„Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Brauna złożył we wtorek skargę do Sądu Najwyższego na uchwałę PKW, która pozwala na uznanie za ważne podpisów poparcia zbieranych w wyborach na prezydenta Gdańska przez komitet wyborczy Aleksandry Dulkiewicz, po zmianie nazwy jej komitetu”, informuje portal gazetaprawna.pl.

 

Po śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, wybory uzupełniające zostały zaplanowane na 3 marca. Faworytem w tej walce wyborczej jest Aleksandra Dulkiewicz, pierwszy zastępca Adamowicza niejako „naznaczona” do zajęcia wakatu.

 

Sęk w tym, że jej kandydatura mogła zostać zgłoszona nielegalnie. Jak wyjaśnił Braun, który kandyduje na urząd prezydenta Gdańska, komitet, który popiera Dulkiewicz i zbiera dla niej podpisy został zarejestrowany niewłaściwie.

 

Chodzi o zbieżność nazwy Komitetu Wyborczego Wyborców „Wszystko Dla Gdańska” tożsamej z nazwą stowarzyszenia „Wszystko dla Gdańska”. Wedle Brauna art. 95 par. 3 Kodeksu wyborczego na to nie pozwala. Bowiem mówi wyraźnie, że „nazwa i skrót nazwy komitetu wyborczego wyborców muszą być różne od nazw lub skrótu nazw partii politycznych lub organizacji, wpisanych odpowiednio do ewidencji lub rejestru, prowadzonych przez właściwy organ”.

 

We wtorek pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna Włodzimierz Skalik poinformował media, że złożył do Sądu Najwyższego skargę na poniedziałkowa uchwałę podjęta przez PKW. Zdaniem Skalika ta uchwała została „podjęta z naruszeniem prawa, zwłaszcza w części, w której PKW nakazało akceptować podpisy, pod zmienianą nazwą komitetu wyborczego Aleksandry Dulkiewicz, który dotychczas funkcjonował jako Komitet Wyborczy Wyborców Wszystko dla Gdańska”.

 

Jak dodał: „fakt złożenia skargi wstrzymuje realizację uchwały PKW, która powinna zostać niezwłocznie unieważniona przez Sąd Najwyższy”.

 

Z kolei Grzegorz Braun podkreślił, że skarga dotyczy „nie działań Aleksandry Dulkiewicz, ale uchwały PKW”. – Podpisy zbierane na całkiem inny komitet mają być zaliczone w poczet wymaganej do zatwierdzenia przez kandydata dokumentacji, kiedy będzie tę dokumentację składał nowy komitet, pod nowa nazwą. Ta decyzja nie ma precedensu i (...) podstawy w prawie polskim. To jest wynalazek PKW – dodał.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

TK


DATA: 2019-02-05 19:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Każdy kto nie popiera Grzegorza Brauna, de facto popiera niemiecki Gdańsk, rosyjski Kraków i rosyjska Warszawę pod żydowskim zarządem. Popiera rozbiór Polski i wojnę na jej terenie. To jasne i czytelne.
10 miesięcy temu / pewniak
 
Najlepszą rekomendacją dla Grzegorza Brauna jest wzywanie władz w Warszawie do eliminacji jego osoby przez Jonny Danielsa na popularnym forum internetowym. Pozostałe rekomendacje to jego wypowiedzi i czyny.
10 miesięcy temu / pl
 
Zebrano 25 tys podpisów w jeden dzień. Pan Braun to żaden kontrkandydat. Nawet skargi nie umie poprawnie złożyć. Ale jak chce dalej się ośmieszac? Kto zabroni
10 miesięcy temu / L
 
Doceniam dorobek Grzegorza Brauna. Filmowiec, reżyser, pisarz, historyk{mój ulubiony} jestem jego słuchaczem. Nie mogę zrozumieć dlaczego pcha się do szeroko pojętej polityki. Gdańsk? Może zacząć od gminy. Wniosek nasuwa się sam. Mamona i poplecznicy. To mamona rządzi światem a nie Pan Bóg. Pana Boga już przehandlowali. Także Grzegorz Braun.
10 miesięcy temu / cw
 
@nieznajomy, jakie lewactwo? 25000 podpisów w 24 godziny.Byłem, widziałem, to Gdańszczanie zbierali popisy.Powinieneś mityngować się.
10 miesięcy temu / cw
 
Do adwersarzy, wtopa? A jakże! 0,83% w wyborach na Prezydenta RP. Proponuję: Są wakaty w gminach na wójta. Praktyki nabędzie. Ponoć monarchista. Pałacyk się znajdzie, tytuł barona lub wicehrabiego przyzna sobie. I będzie jak dawniej. Polecam: Krótka rozprawa między trzemi osobami, Panem , Wójtem a Plebanem. Polecam też bogate dossier sądowe pana Grzegorza. @chudy, gdzie napisałem 8 policjantami?
10 miesięcy temu / cw
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.