DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Grzegorz Braun zatrzymany o świcie!!!

Grzegorz Braun zatrzymany o świcie!!!
#WYROK    #WROCŁAW    #BRAUN    #SĄD    #PROCES    #ARESZTOWANIE    #ZATRZMANIE

Grzegorz Braun został dziś zatrzymany przez policję. Wcześniej - pod nieobecność reżysera - funkcjonariusze przeszukali jego mieszkanie. Kiedy reżyser zgłosił się w celu odbycia kary, został odesłany z kwitkiem. Teraz z kolei został zatrzymany.

 

Grzegorz Braun został skazany na karę tygodniowego aresztu po tym, jak opuścił salę podczas jednej z rozpraw w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu. Reżyser zaprotestował w ten sposób przeciwko postępowaniu prowadzącego proces sędziego Krzysztofa Korzeniewskiego.

 

Za co Grzegorz Braun otrzymał karę siedmiodniowego aresztu? Zdaniem sądu miał nazwać policjanta – tego, który zatrzymał go 6 lat temu - „bandytą” i „złodziejem”. Jak relacjonuje reżyser, faktycznie nazwał policjanta „bandytą”, ponieważ na to wskazywało jego zachowanie podczas zatrzymania w 2008 roku. Nie użył jednak słowa „złodziej”. Ponadto policjant ten, wezwany na świadka, miał zaglądnąć jedynie do sali sądowej i wymienić z sędzią kilka słów. Sędzia pytał go, czy ma coś do dodania w tej sprawie. Funkcjonariusz nie był więc de facto przesłuchiwany w charakterze świadka. Grzegorz Braun nie mógł na przykład zadawać mu pytań. – To było naruszenie mojego prawa do obrony – mówi.

 

Reżyser zgłosił się do wrocławskiego aresztu. Nie został jednak przyjęty.


 - Od blisko siedmiu lat staję przed sądami z powodu fałszywego oskarżenia prokuratury o rzekomą napaść na policję. Tymczasem sprawy miały się zupełnie inaczej. To ja, w kwietniu 2008 roku, zostałem zaatakowany i bezprawnie zatrzymany przez wrocławską policję, na co się poskarżyłem. Skarga ta jednak została odrzucona lekką ręką – przypomniał Grzegorz Braun.

 

O komentarz do skazania reżysera, portal PCh24.pl poprosił Stanisława Michalkiewicza. -„Widzi, że most – i jedzie!” Jakże inaczej, niż tym staropolskim porzekadłem („polski most, niemiecki post, włoskie nabożeństwo - wszystko to błazeństwo!”) skomentować historię Grzegorza Brauna – stwierdził publicysta. Całość komentarza czytaj w Michalkiewicz o sprawie Brauna: finis Poloniae już bliski.


Bulwersująca sprawa potyczek reżysera z wymiarem sprawiedliwości nie znalazła się w orbicie zainteresowań liberalnych mediów. Ten fakt nie dziwi. Zastanawia jednak brak silniejszego odzewu ze strony tzw. prawicowych gazet i portali. Na swego rodzaju zasłonę milczenia jaką spuszczono na sprawę reżysera zwracamy uwagę w tekście Zasłona milczenia w sprawie Brauna – czego boją się media?”.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

luk


DATA: 2014-08-03 09:07
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nam wmawiali pluralizm, wolność słowa a tymczasem była to zasłona dymna, za którą kryła się opcja syjonistyczna zaprowadzająca swój porządek czyli totalitaryzm. Obecnie wychodzi szydło z worka.
ponad 6 lat temu / Jacek
 
Błogosławieni którzy cierpią prześladowanie za sprawiedliwość albowiem ich jest królestwo niebieskie
ponad 6 lat temu / Zbigniew
 
Obecna policja jest w prostej linii przedłużeniem "aparatu przymusu", czyli MO, ZOMO, ORMO oraz innych formacji. Tak rozumiany "aparat", to "zbrojne ramię" partii (kiedyś to była PZPR, obecnie sitwa PO obrośnięta pozostałościami po dawnych tajnych służbach, mafią i obcą agenturą. Oczywiście młody narybek w policji zastąpił tych, co przeszli na wczesne, sowite emerytury, ale wierchuszka to w dalszym ciągu weterani dawnego reżymu, którzy gładko przeszli do nowego. Zadaniem takiego tworu jest w mniejszym stopniu dbanie o porządek, egzekwowanie prawa, ochrona obywateli, lecz właśnie przymuszanie społeczeństwa, by było posłuszne i bezwolne oraz dyscyplinowanie niepokornych. Takim "niepokornym" jest właśnie p. red. Braun, więc nie ma się co dziwić. W obecnej sytuacji takie prześladowania ze strony "organów" to zaszczytne wyróżnienie, gdy zdrajcy i miernoty moralne pławią się w rządowo-medialnych zaszczytach. Ale bronić oczywiście trzeba, więc podpiszę każdą petycję.
ponad 6 lat temu / Mat
 
Zakaz z Ukrainy to znak że Pan Bóg nad nami czuwa. Wyeksportowalibyśmy a pieniędzy pewnie byśmy nie otrzymali; nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.
ponad 6 lat temu / Janek
 
Ciekawe. Podobno nie ma cenzury, Jakoś wybiórczo działają te sądy. Bluźnierców się nie ściga i nie karze.
ponad 6 lat temu / elek
 
No i jaka różnica jakościowa, jakby Pan Braun akurat świętował narodziny dziecka to jestem ciekaw czy by go szykanowali od alkoholików. Tyle w sprawie policji i opini publicznej...
ponad 6 lat temu / XTL
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.