DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Grzegorz Braun ostrzega: Dzięki tej ustawie władza będzie mogła zrobić z nami wszystko

Grzegorz Braun ostrzega: Dzięki tej ustawie władza będzie mogła zrobić z nami wszystko

Posłowie PiS chcą przegłosować ustawę, która zapewni pełną bezkarność wszystkim, którzy łamią prawo – o ile tylko czynią to w walce z tzw. „pandemią”. O ustawie „Bezkarność plus” mówił poseł Konfederacji, Grzegorz Braun.

 

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun był gościem red. Marcina Roli w telewizji wRealu24. Mówił o ustawie, którą nazwał „Bezkarność plus”, a która, jak sądzi, da rządzącym w Polsce swoisty mandat do swobodnego łamania prawa.

 

- To jest wojna, na którą poszedł rząd Rzeczypospolitej, władze warszawskie. Wojna z własnym narodem. Przypomnijmy: noworodki odbierane matkom. Starcy i niedomagający odizolowani od bliskich. Księża kapelani trzymani na dystans od łóżek umierających. Interesy bankrutujących, zwolnienia. Uszczerbek na życiu, zdrowiu, majętności Polaków - mówił Braun.

 

Przeszedł następnie do samej ustawy „Bezkarność plus”.

 

- Zachęcam do osobistej lektury. Nota bene, nie jest to, wyjątkowo, lektura nużąca. To kartka a4. To projekt ustawy, która wraca do Sejmu. W przyszłym tygodniu, 16 września, drugi punkt w harmonogramie wznowionych obrad Sejmu, to jest właśnie ustawa Bezkarność plus. Niech was nie zmyli tytuł. Zajrzyjcie na stronę sejm.gov.pl i tam pod zakładką prace Sejmu, pod kolejną zakładką druki sejmowe, wyszukajcie sobie ten druk. Tam jest taki ogólnikowy tytuł, że to jest o zwalczaniu, zapobieganiu Covid-19. Jedna karteczka a4, na której stoi, że nie popełnia przestępstwa, kto popełnia przestępstwo, ale w walce z pandemią – stwierdził.

 

- Teraz rząd chce mieć na wszystko carte blanche, żeby nigdy nikt nikogo nawet przed sądem nie postawił w tych sprawach, żeby nikt się nie dopominał o straty finansowe, zdrowotne, życiowe, moralne, żeby dochodzenie tych strat było zupełnie niemożliwe. Do tego jest właśnie ta ustawa Bezkarność plus, 16 września. Dwa dni wcześniej, 14 w poniedziałek, Kluby Konfederacji przeprowadzą zmasowaną akcję przed biurami poselskimi posłów, głównie PiS; w tych biurach złożone zostaną, mówiąc po staropolsku, protestacje w tej sprawie – dodał.

 

- Jeżeli to bezprawie zostanie podniesione do rangi prawa w Rzeczpospolitej, to wszystko można. Hulaj dusza, piekła nie ma. „Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania Covid-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe lub byłoby istotnie utrudnione”. To przepis, który z góry, in blanco, legalizuje każde zachowanie – wskazywał poseł.

 

Polityk pytał też, co w takim razie planuje rząd PiS, że chce wprowadzić taką ustawę.

- Co władza zamierza, z czym idzie na nas, jeżeli nie wystarczy im funkcjonująca w systemie sprawiedliwości praktyka nadzwyczajnego złagodzenia kary, zawsze możliwa, czy wreszcie rozmaite kontratypy jak działanie w stanie wyższej konieczności. To im nie wystarcza - wskazał.

- To jest naprawdę chwila dziejowa. Jeżeli to przejdzie, to władza wszystko może z nami zrobić - podsumował.

 

Braun zwrócił też uwagę na druk 573 „O ratyfikacji umowy między rządem Rzeczpospolitej Polskiej a rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki o wzmocnionej współpracy obronnej podpisanej 15 sierpnia 2020 roku”. Sejm ma to teraz ratyfikować, a posłowie będą zajmować się tym na komisji obrony.

- Sprowadzamy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej żołnierza, który przysiąg na wierność Najjaśniejszej Rzeczypospolitej nie składał. W związku z tym ten żołnierz nie będzie mógł być adresatem zasadnych pretensji, jeżeli okaże się, że rozjeżdża się polska racja stanu z tymi rozkazami, które ten żołnierz musi przyjmować – ostrzegł poseł.

 

- Ja stwierdzam, że na mocy tej umowy rząd amerykański może wprowadzić na terytorium Polski kogo tylko zechce, wyposażając jego w wydawane amerykańskie dokumenty. My nie mamy w tej sprawie nic do gadania – zaznaczył.

 

Jak dodał, tutaj niczego nie uzależnia się od zgody władz Polski, a Amerykanie sprowadzani do naszego kraju na mocy tej umowy mają poruszać się po Polsce na podstawie tylko amerykańskich dokumentów, nie polskich. Braun wskazał też, że umowa przewiduje, iż strona polska będzie mogła udzielić Amerykanom pomocy w otrzymaniu czasowego dostępu do... prywatnych gruntów i obiektów.

 

Pach


DATA: 2020-09-11 17:40
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Stworzyli ustawę która tych bandytów uchroni od odpowiedzialności karnej za wywołanie pseudo pandemii.Ta ustawa to dowód na to że popełnili przestępstwa. Trzeba ich powstrzymać
1 miesiąc temu / Kolo
 
Jarosław Trocki dopiero nabiera rozmachu w działaniu za kilka miesiecy pokarze na co go stać
1 miesiąc temu / Grisza 67
 
Oprócz powodów podanych przez przedmówców jest jeszcze aspekt finansowy. 79 miliardów z dziury budżetowej z pewnością nie poszło na usuwanie skutków ściemy pandemicznej, chociaż tak PiS podaje do wierzenia baranom. Szczegółowo wykłada to Tomasz Sommer w swojej tv. Radzę obejrzeć, oczy wyłażą z orbit i szczęka opada. "Gratulacje" dla wszystkich członków i wyborców PiS.
1 miesiąc temu / bezkarność+++
 
A oto demokracja wolnego świata. I my pouczamy Białoruś. Popatrzcie sobie na ten link, tak zaczyna być i u nas. https://www.youtube.com/watch?timecontinue=172&v=tuStCJcs7UI&feature=emblogo
1 miesiąc temu / Johnny
 
@do Pol. 100% racji a jeszcze sie okaże ze ten śmiertelnie pobity to na przykład poseł pisu albo ktoś z sanepidu. Ten zapis można traktować dwuznacznie.
1 miesiąc temu / Rocky
 
Właśnie czytam, skąd u nas tylu koronasceptyków. Niestety baranów więcej. Plandemia lipna ale barany prawdziwe. A tak prawdę mówiąc jak organizatorzy koronaświrusa zawisną na latarniach to i plandemia się skończy. Tylko kiedy to będzie, barany maja rozum bezobjawowy.
1 miesiąc temu / Johnny
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.