DZIŚ JEST:   19   STYCZNIA   2020 r.

II Niedziela Zwykła
Św. Józefa Sebastiana Pelczara
Św. Henryka, biskupa
 
 
 
 

Grzegorz Braun o polskiej polityce zagranicznej: nie iść na wojnę!

Grzegorz Braun o polskiej polityce zagranicznej: nie iść na wojnę!
fot. youtube/pobudka

Nie iść na wojnę, przychylić nieba Wojsku Polskiemu i może to wszystko jeszcze jakoś przeżyjemy – powiedział Grzegorz Braun na organizowanej przez posła Roberta Winnickiego konferencji „Polska – Bliski Wschód: wczoraj, dziś i jutro”. Reżyser komentował próby włączenia Rzeczypospolitej do antyirańskiej koalicji.

 

Także i ta kwestia nie jest poddana przez polskie władze jakimkolwiek rachunkom. Polskie władze nie prowadzą rachunkowości i w kwestiach zaangażowania Polski w imprezy wojenne, które generują koszty, natomiast w tej chwili nie widać już nawet jakiegokolwiek, zauważcie państwo, żadnego „offsetu irackiego” (…) I on się okazał fatamorganą, ale teraz nawet nikt się już nie fatyguje. Polska jest lokajem bezkosztowym w tym operacjach – powiedział Grzegorz Braun.

 

Bardzo chciałbym, żeby to wyraźnie zabrzmiało  (…). Najważniejsze dla nas, to nie iść na żadną wojnę. W tym pokoleniu, daj Boże w następnym, nie iść na żadną wojnę. Najważniejsze dla Polski, to żeby życie i mienie Polaków nie było trwonione nawet we własne, ale poronione pomysły, które by kalkulowały wojny napastnicze. To po pierwsze. No i po drugie: Wojsko Polskie jedynym gwarantem suwerenności Państwa Polskiego – stwierdził reżyser. – Nie iść na wojnę, przychylić nieba Wojsku Polskiemu i może to wszystko jeszcze jakoś przeżyjemy – dodał.

 

Z kolei organizujący wydarzenie poseł Robert Winnicki (Ruch Narodowy) stwierdził w rozmowie z DoRzeczy.pl, że „szczyt w Warszawie mógłby być sukcesem Polski, gdyby faktycznie rozwiązywano na nim problemy Bliskiego Wschodu. Ale w sytuacji, gdy nie ma najważniejszych bliskowschodnich graczy, organizowanie szczytu w Warszawie jest niepoważne. Służy jedynie interesom Stanów Zjednoczonych i Izraela”. Polityk zauważył przy tym, że szczyt w polskiej stolicy „jest tak samo warszawski, jak warszawski był Układ Warszawski”.

 

Lider Ruchu Narodowego odniósł się także do słów Mike’a Pompeo, które komentatorzy interpretują jako nawiązanie do ustawy 447. – Ta ustawa po prostu zaczyna działać, amerykański Departament Stanu zaczyna ją stosować. Tam jest jasno powiedziane, że oznacza to nacisk na władze Rzeczypospolitej do realizacji roszczeń majątkowych ze strony przede wszystkim Żydów amerykańskich – powiedział Robert Winnicki.

 

Jak pisaliśmy na PCh24: „Podczas wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie, w której udział wzięli sekretarz stanu USA Mike Pompeo i szef MSZ Jacek Czaputowicz, przedstawiciel administracji Donalda Trumpa powiedział w pewnym momencie o historii i legislacji dotyczącej restytucji mienia prywatnego osób, które utraciły je w czasie Holokaustu. Zdaniem komentatorów Pompeo nawiązał w ten sposób do słynnej ustawy 447”.

 

 

Źródło: YouTube(Media Narodowe) / dorzeczy.pl

MWł

 

 


DATA: 2019-02-14 09:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

a kto się Polaków o to pyta? Przecież karty już rozdane, a resztę ustaleń przyklepią na dniach. Mamy kolejny okrągły stół teraz taki międzynarodowy i też bez Polaków.
11 miesięcy temu / jarek
 
Za wezwaniem stał również szantaż emocjonalny - wypowiedz dziennikarki oraz pozdrowienie kata Blaichmana. Żadnych restytucji nie będzie, pozbędziemy się tych lokai z PiS-u. Najwyższy czas powiedzieć- dosyć ZAPRZAŃSTWU. Grzegorz Braun ma rację,na wojnę nie pójdziemy, jeszcze nasz Naród nie odrodził się po II W.Ś.
11 miesięcy temu / Ada
 
Przy takiej polityce wojna przyjdzie tu sama.
11 miesięcy temu / Rys
 
W ramach swoich uwag Pompeo wezwał polski rząd do rozwiązania nierozstrzygniętych kwestii restytucji. "Doceniamy również wagę rozwiązywania nierozstrzygniętych kwestii z przeszłości i wzywam moich polskich kolegów, aby poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły własność w erze Holocaustu" - powiedział. Gideon Taylor, przewodniczący operacji dla Światowej Żydowskiej Organizacji Restytucyjnej, powiedział, że przyjął z zadowoleniem "wyraz zaangażowania prezydenta Pompeo w zapewnienie sprawiedliwości dla ocalonych z Holocaustu i ich rodzin. To jest mocna afirmacja wagi tego problemu dla Stanów Zjednoczonych. " *
11 miesięcy temu / webwalker c.d.
 
(jta.org ) JTA ) - Sekretarz Stanu Mike Pompeo poruszył kwestię restytucji mienia z czasów Holocaustu podczas swojej pierwszej oficjalnej wizyty w Polsce. Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, który nie przeszedł kompleksowego ustawodawstwa krajowego, aby powrócić lub zapewnić rekompensatę za prywatną własność skonfiskowaną przez nazistów lub znacjonalizowaną przez reżim komunistyczny. Podczas wspólnego wystąpienia w środę w Warszawie z polskim ministrem spraw zagranicznych Pompeo pochwalił relacje USA-Polska i "nieposkromionego polskiego ducha". Pozdrawiał także polskiego żydowskiego partyzanta Franka Blaichmana, który wyemigrował do Stanów Zjednoczonych po II wojnie światowej i został zamożnym deweloperem w Nowym Jorku. Blaichman, który zmarł pod koniec grudnia w wieku 96 lat, był "świadectwem odporności Polaków" - powiedział Pompeo. W ramach swoich uwag Pompeo wezwał polski (...)
11 miesięcy temu / webwalker
 
Pragnę nadmienić że nazwisko Kaczyński nie pada w mojej wyliczance. I zdaję sobie sprawę że analogia nie jest perfekcyjna.
11 miesięcy temu / Kasandra
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.