DZIŚ JEST:   28   LISTOPADA   2020 r.

Św. Jakuba z Marchii
Bł. Marii Heleny Stollenwerk
 
 
 
 

Grzegorz Braun o aferze reprywatyzacyjnej: sprawa żydowskich roszczeń zbliża się do kulminacji

Grzegorz Braun o aferze reprywatyzacyjnej: sprawa żydowskich roszczeń zbliża się do kulminacji
Youtube: wRealu24.pl

W sprawie żydowskich roszczeń majątkowych wobec Polski zbliżamy się do jakiegoś rozstrzygnięcia, a w każdym razie znaczącej kulminacji – uważa Grzegorz Braun. W opublikowanym na portalu polskaniepodlegla.pl felietonie, reżyser i publicysta porusza sprawę warszawskiej afery reprywatyzacyjnej.

 

Zdaniem Grzegorza Brauna warto bardzo uważnie spojrzeć na tzw. aferę reprywatyzacyjną z perspektywy międzynarodowej, a nie tylko z punktu widzenia politycznej wojenki rozgrywającej się w Warszawie. Dlaczego? Bowiem „sprawa przekrętów związanych z odzyskiwaniem warszawskich nieruchomości wzbudziła spore zainteresowanie także poza polskim obszarem geograficznym i językowym. Szczególna rzecz, że gdziekolwiek poza Polską wspominano o tym, czyniono to z reguły w specyficznym kontekście żydowskich roszczeń majątkowych”.

 

Jak zauważa reżyser „cała afera nieruchomości warszawskich sprowadzana była do tego właśnie zagadnienia, zwłaszcza w mediach związanych z państwem i diasporą żydowską pisano o tym tak, jakby chodziło WYŁĄCZNIE o żydowskie kamienice zrabowane niegdyś prawowitym właścicielom przez nieco enigmatycznych, na ogół niedefiniowanych narodowo nazistów i komunistów, a następnie uparcie niezwracanych przez ściśle już określonych Polaków”.

 

Sprawa reprywatyzacji, o czym przypomina Braun, zajęła poczesne miejsce w izraelskich mediach. Wiadomości miały w większości wymiar zdecydowanie optymistyczny.

 

Po raz pierwszy Polska zwraca domy ocalonym z Holokaustu”; „Polskie prawo umożliwia Żydom odzyskanie domów zrabowanych przez nazistów” – entuzjazmowali się jedni, podczas gdy drudzy konkretyzowali wskazówki: „Polska grupa do spraw restytucji uruchamia bazę danych zrabowanych żydowskich majętności w Warszawie”; „Nowa baza danych ma pomóc ocalonym z Holokaustu w odzyskaniu mienia w Warszawie” – pisze Braun. „W polskojęzycznych mediach utrzymywana jest cisza w eterze, jakby cała ta sprawa w ogóle nas nie dotyczyła i nie miała znaczenia dla przyszłości Rzeczypospolitej” – zauważa reżyser.

 

Opisana sytuacja skłania Grzegorza Brauna do stwierdzenia, iż „w sprawie żydowskich roszczeń majątkowych wobec Polski zbliżamy się do jakiegoś rozstrzygnięcia, a w każdym razie znaczącej kulminacji”.

 

„Warto mieć świadomość, że z perspektywy żydowskich szantażystów i cwaniaków usiłujących od lat dokonać na nas wymuszenia rozbójniczego bądź też, jak kto woli, kradzieży zuchwałej, a chcących przy tym jeszcze ustanowić precedens, który bezprawiu nada pozór legalności, rozbój w biały dzień usprawiedliwi jako rzekomy akt sprawiedliwości dziejowej, żadne niekorzystne dla nich rozwiązania nie będą uznawane za ostateczne” – czytamy w komentarzu.

 

Braun namawia do uważnego przyglądania się obietnicom składanym przez przedstawicieli polskich władz podczas spotkań z ich izraelskimi odpowiednikami. „Polscy państwowcy powinni zachować szczególną czujność, nie dopuścić, by opinia publiczna zapadła w sen głębszy niż dotychczas, a to oznacza przede wszystkim konsekwentne zadawanie pytań o treść rozmów i charakter zobowiązań zaciąganych przez warszawskich polityków w kontaktach z przedstawicielami państwa i diaspory żydowskiej” – zachęca Grzegorz Braun.

 

 

 

Źródło: polskaniepodlegla.pl

luk

 

 

 Zobacz także:

 

Świat według Brauna

 

Świat według Brauna

 

Luter i rewolucja protestancka - film Grzegorza Brauna

 

Luter i rewolucja protestancka

 


DATA: 2018-07-24 12:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@pl, PiS juz was sprzedal, trzykrotnie. W Waszyngtonie, Kijowie i Tel Avivie.
ponad 3 lata temu / Faszysta
 
To wynika z 89 roku. Mazowiecki zrzekł sie roszczen od Niemiec zamiast domagac sie tego jako RP. Kleska była też polityka wschodnia. Polska po 123 latach zaborów nie zapomniała i walczyła o jak najwieksze terytorium, natomiast lll RP zrezygnowała z naszych terenow Lwow, Wilno. Grodno. Zawłaszczone przez Stalina a wolna Polska to oddala bez walki. Wstyd i hańba. Do tego nie było polityki historycznej kajaliśmy sie za incydenty jak jedwabne(do dziś niepotwierdzone) a nie eksponowalismy naszej walki i tragedii. Na zachodzie jestesmy winowajcami, nie ofiara, tzw polskie obozy itp. Jeżeli bedziemy zwracac Zydom., to co zniszczyli i zabrali Niemcy, to sami siebie uznamy za winnych. Tymczasem jesteśmy największa ofiarą i bohaterem wojny, to nam należą sie odszkodowania od Niemiec.
ponad 3 lata temu / Michu.
 
Jeśli PiS nas sprzeda to będzie ich koniec. Nie można jedna nogą być Polakiem a drugą Judaszem. Usprawiedliwienia nie będzie.
ponad 3 lata temu / pl
 
A propo odszkodowań, Niemcy muszą wypłacić Polsce 15 bln https://youtu.be/ft9PLjQ4Ik0
ponad 3 lata temu / tomi
 
Jakie odszkpdowania??? Jaka " reprywatyzacja"??? Jak Niemcy i Rosjanie zapłacą nam odszkodowania za IIwś to może pomyślimy o odszkodowaniach dla pejsatych w maks. wysokości 10%
ponad 3 lata temu / Alex
 
Czy w końcu zdobędziesz się na odwagę by otwarcie przyznać że jesteś komunistą-Żydem? No chyba nie boisz się, ani nie wstydzisz, wyjawić wprost tego co od dawna wynika z twoich komentarzy?
ponad 3 lata temu / do NN
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.