DZIŚ JEST:   24   LIPCA   2019 r.

Św. Kingi, księżnej
Św. Krystyny z Bolsena
 
 
 
 

Grzegorz Braun ma problemy z rejestracją kandydatury. O co chodzi Komisji Wyborczej?

Grzegorz Braun ma problemy z rejestracją kandydatury. O co chodzi Komisji Wyborczej?

Delegatura Komisji Wyborczej w Gdańsku na razie nie zarejestrowała Grzegorza Brauna na kandydata w wyborach na prezydenta miasta. – Złożyliśmy wszystkie wymagane dokumenty – deklaruje reżyser. O co zatem chodzi?

 

Komisja w specjalnej uchwale wezwała Grzegorza Brauna do usunięcia błędu w jednym z formularzy. W rubryce „adres zamieszkania” wpisał on bowiem adres, gdzie mieszka, gdy tymczasem Komisja wymaga podania adresu pod jakim… jest on zarejestrowany jako wyborca.

 

- Zdawałoby się, że komisja ma dokonać prostej formalności, ponieważ listę podpisów komisja potwierdziła wczoraj w nocy. Dziś miała się dokonać formalność, ale nie stało się jej zadość – informował w piątek wieczorem Grzegorz Braun.

 

Sytuacja wydaje się absurdalne, szczególnie, że Pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna złożył wszystkie wymagane dokumenty, włącznie z wymaganymi do rejestracji 3 tys. podpisów (w sumie podpisów było dwa razy więcej).

 

Co więcej, w opinii współpracowników Brauna nie ma potrzeby, by uzupełniał on rubrykę o adres znajdujący się w rejestrze wyborców, ponieważ złożył on informację dotyczącą miejsca, gdzie jest zarejestrowany jako wyborca. Teoretycznie zatem Delegatura Komisji Wyborczej w Gdańsku powinna posiadać taką informację.

 

Czy oznacza to, że Grzegorz Braun nie zostanie zarejestrowany jako kandydat na prezydenta Gdańska?

 

Pełnomocnik Komitetu Wyborczego Wyborców Grzegorza Brauna złożył pismo z deklaracją, iż uważa tę decyzję za bezprawną. Pełnomocnik złożył też odręczne oświadczenie zawierające informację o adresie, pod którym Braun pozostaje zarejestrowany w rejestrze wyborców.

 

- Komisja poinformował, że dopiero w poniedziałek oceni, czy moje oświadczenie jest zgodne z prawdą. Co jest ważne, w poniedziałek zapada termin przyjmowania zgłoszeń przez tzw. media publiczne, w których z mocy prawa przysługiwałby kandydatowi czas antenowy – poinformował Braun.

 

Jeśli w poniedziałek decyzja Komisji będzie negatywna, Grzegorz Braun najpewniej nie otrzyma darmowego czasu antenowego w publicznej telewizji czy radiu.

 

Źródło: YT

ged  


DATA: 2019-02-09 13:13
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wszyscy już widzieli film, przedstawiający nagranie zza kulisów w dniu "zamachu" na Pawła Adamowicza? Jeśli nie, to teraz zachęcam do poszukania go, bo jest dostępny w kilku miejscach. Króluj nam Chryste w Gdańsku i wszędzie!
4 miesiące temu / Adam Barczyńsk
 
i tak ludzie wybierają przekręciarzy (Łódź, Kraków), no chyba że wybory są fałszowane
5 miesięcy temu / darek
 
@mk: Nie ma żadnych sztuczek że strony Pana Brauna. Tak jak on powinien zachować się każdy Polak, a więc szczerze i uczciwie. Tego samego mamy prawo oczekiwać od urzędników. Insynuacja jakichkolwiek podchodów , podstępów że strony G.Brauna jest oszczerstwem, prowokacją obliczoną na podważenie zaufania do kandydata na publiczne stanowisko.
5 miesięcy temu / stop
 
Panie/Pani MK: całkowicie się z tym zgadzam i dokładnie o to mi chodziło. Oczywiście, że to jest zabawa na wrogim terenie. Myślę, że pan Braun traktuje to tak samo. I analogia do pierścienia też odpowiada tej sytuacji. Wszak Frodo też kilka razy skorzystał z pierścienia (wiem, że nie kończyło się to dobrze, ale zazwyczaj nie miał innego wyjścia), jednak to nie zmieniło w nim przekonania, że trzeba go donieść do miejsca zniszczenia, a nie trzymać go na wszelki wypadek, jak chciał Denetor. Pan Braun nie stawia tylko na legalistyczne podejście do kwestii delegalizacji komitety tej pani, ale przede wszystkim szeroko informuje o przestępstwach i nadużyciach układu gdańskiego, aby go zniszczyć. Jeśli uważa, że ma dość sił, niech robi jedno i drugie. Jasne, że na Greków (w tym wypadku bardziej na Szwabów lub Eskimosów) należy uważać, a dary od nich kazać im najpierw samemu rozpakować (gdyby paczka miała wybuchnąć po otwarciu, bo byłaby w niej bomba). Serdecznie pozdrawiam.
5 miesięcy temu / Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i PO
 
(cd) Uważać na Greków ... i nie tylko ,nawet ,a może zwłaszcza ,gdy przynoszą dary :-)
5 miesięcy temu / mk
 
@@@Nie ma żadnych istotnych różnic pomiędzy PiS i [email protected]@@ Dlatego może warto te "zabawy formalno-prawne" traktować jako walkę metodami wroga na terenie wroga . Pewnie nie da się tego całkowicie uniknąć ,ale chyba Tolkien i pierścien Frodo Baginsa "się kłania". Przecież jesteśmy posłani "jak owce między wilki" . Kto za bardzo zasmakuje w tych legalistycznych sztuczkach ,to może się nabawić scrapie ? Ekstremalna ostrożność chyba w takich razach zalecana .
5 miesięcy temu / mk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.