DZIŚ JEST:   03   LIPCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Nie zapominajmy kto robi te badania genetyczne. Największa firma która oferuje testy pochodzi z Izraela. MyHeritage Ltd. PO Box 50, Terminal Park Or Yehuda 6025000 Israel Tel: +972-3-6280000 Fax: +972-6280003 E-Mail: [email protected] Nie wiem czy w tym przypadku można im zaufać. Pewnie z tymi testami każdy jest w conajmniej 30% żydem.
5 dni temu / Mordula
 
Jeśli Daniels to tylko z Colą.
1 miesiąc temu / Wojtas
 
Pan Braun jest wspaniałym polskim patriotą !
ponad 1 rok temu / Emeryt
 
Nasz Daniels jest w Judeopolonii namiestnikiem z Izraela .
ponad 1 rok temu / Icek
 
Panie Grzegorzu !Życzę Szanownemu Panu jak najlepiej !
ponad 1 rok temu / Emeryt
 
Daj nam wolna Polskę Panie Braun a Staniesz się nieśmiertelny.Pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / Cristos Maksimos
 
Austriak Adolf też był Żydem, podobnie jak Amerykanie sponsorujący jego wojnę. Co innego mieć pochodzenie, a co innego nie umieć się porządnie zachować.
ponad 1 rok temu / q
 
Tak, tak, Leonard. Kaczyński jest Żydem, ale jego kot jest już Żydem na 200% procent. Takich intelektualnych miernot, które widzą żydostwo wszędzie tam, gdzie im nie pasuje, co jest obsesją dającą się leczyć, jest wiele. A czy byłeś Leonard już dziś w synagodze albo u swojego rabina, czy jeszcze nie?.. A tak odnośnie Brauna, to co to ma za znaczenie jakie ma pochodzenie. A może jest z pochodzenia Tatarem! Ważne jakim jest człowiekiem i co robi!
ponad 2 lata temu / Drygała
 
W Polsce osiedlało się wielu Niemców, polonizowali się, przechodzili na katolicyzm i bardzo często zostawali wielkimi patriotami Polskimi, bohaterami narodowymi, wybitnymi twórcami. Zacznijmy np.od Wita Stwosza. Grzegorz Braun nie ma korzeni żydowskich,a jedynie jego przodkowie mają niemieckie. Rolą Danielsa jest mącić i działać na korzyść pro-izraelskiego PiS, którym kieruje osoba pochodzenia żydowskiego. Dlatego wszystkich Polaków - patriotów trzeba pacyfikować, oczerniać na różne sposoby i podważać ich wiarygodność, by nie powstała autentyczna polska siła zamiast fałszywego PiS.
ponad 2 lata temu / Leonard
 
A więc wszystko się układa - " nie podejmę tej konwencji"... znacie to ? Musicie znać ! Marszałek Borowski w ten sposób odpowiedział Ogórek na jej zapytanie o pochodzenie i zmianę nazwiska. A może wątpicie ? To się ździwicie jak Żyd Daniels pokaże dokumenty a ma je na pewno ! Tak, tak żałośni antysemici... czy tam macie jakiś Polaków ? Chociaż jednego ... tak dla oka... ha,ha,ha
ponad 2 lata temu / Robek
 
Pan Braun Żydem?No dobrze,niech będzie Żydem ale jakie to miało by znaczenie ,kiedy z niego wielki Polak i patriota.Niechże się ta przybłęda Daniels odczepi od naszego rodaka i cieszy się ,że i dla niego jesteśmy gościnni jak dotąd.
ponad 2 lata temu / Dobry łotr
 
Ja znajdę dowody, że p. Grzegorz jest Żydem! Po pierwsze ma brodę a wiadomo kto nosi brody. Po drugie ta broda jest ruda, a jak wiadomo król Dawid był rudy.Po trzecie nosi okulary, a wiadomo że Żydzi dużo czytają i noszą okulary. Po czwarte ma duży nos, po piąte mądrze gada, po szóste... a kto by potrzebował więcej dowodów?? ;-)
ponad 2 lata temu / umts2
 
rozumiem, że są tam też akty chrztu po kądzieli ? Bo z tym nie ma kłopotów jak ktoś ma potrzebę otrzymać odpis
ponad 2 lata temu / rozum
 
Ten whiskacz zbyt lotny nie jest. No, ale czego się spodziewać. Nie da rady zrobić z pana Grzegorza faszyscy ani debila - desperacko próbują go rodakom OBRZYDZIĆ. To tylko potwierdza słuszność tez pana Brauna co do nich.
ponad 2 lata temu / Precz z Danielsem
 
Nie w tym rzecz, że kretyn nie kretyn ale nasz. Chodzi o to, że Żyd też człowiek. A ta zasada może działać w obie strony!
ponad 2 lata temu / Konrad
 
Bez znaczenia pochodzenie czy w co wierzysz jeśli jesteś porządnym Człowiekiem.Tylko brudna polityka szufladkuje ludzi.Ufam iż obaj panowie to Goście.
ponad 2 lata temu / Tola
 
W tych przeprosinach jest szpula, bo pan Braun wielokrotnie zapewniał, że nie jest Żydem. Dlaczego więc ktoś na siłę przypisuje mu pochodzenie żydowskie.
ponad 2 lata temu / Ala
 
Mamy w Polsce zydowskiego watchmana (asystent Hartmana), ktory dyktuje nam co polski rzad ma robic i jakie uchwaly ma uchwalac polski parlament. Jonny Daniels (cien niczym Repnin), sierzant izraeskiej armii, zamiast zajac sie swoja wojenka na Bliskim Wschodzie miesza miedzy Polakami. Byc moze jest czas by polskie wladze zaczely ingerowac w awantury, ktore Tel Aviv gotuje nam wszyskim i placze w to miedzynarodowa spolecznosc.
ponad 2 lata temu / Zygmunt Jaslowski
 
Jak komuś brakuje argumentów i nie stoi po stronie prawdy, to zaczyna obrażać i obelżywie atakować"przeciwnika"i tak robi pan Daniels-obraża....
ponad 2 lata temu / moniasno
 
A jakie ma to znaczenie, czy Grzegorz Braun ma żydowskie pochodzenie, czy nie? Nawet jeśli ma, to dla mnie nie ma to absolutnie żadnego znaczenia. Mój Pan - Jezus Chrystus urodził się Żydem. Jego Matka - Najświętsza Panna Maryja, też była Żydówką. Modlę się do Jezusa i do Maryji. Powtarzam te same słowa: "Jezu, ufam Tobie!", "Pod Twoją obronę uciekamy sie Święta, Boża Rodzicielko...". Musiałbym być kompletnym idiotą, żeby przestać czytać Browna, tylko z tego powodu, iż "być może jest żydem". Przecież Syn Mojego Boga i Jego Rodzicielka, też byli Żydami tutaj na ziemskim padole. Dla mnie Grzegorz Brown jest przede wszystkim katolikiem i Polakiem a jego geny zupełnie mnie nie interesują.
ponad 2 lata temu / Zyga
 
Już wcześniej przeprosił przyciśnięty na antenie (40 min. emisji)http://www.radiomaryja.pl/multimedia/rozmowa-jonny-danielsem/
ponad 2 lata temu / Adam
 
A jakie ma znaczenie pochodzenie? Braun jest przede wszystkim Polakiem! A do tego wielkim patriotą. W Polsce nigdy nie było rasizmu to germańskie i anglosaskie wymysły.
ponad 2 lata temu / Alka
 
Zwykle przeprasza TYLKO Żydów? Co za podstępny rasista??
ponad 2 lata temu / Eskimos
 
JD zaczyna być już irytujący, jeszcze trochę a wyleci z lodówki, bo już z toruńskiego radia "wylatuje".
ponad 2 lata temu / SENATOR
 
kochamy i szanujemy ludzi za to jacy są , a nie za to kim są
ponad 2 lata temu / jajacek
 
Ja też uwierzyłam, że Pan Grzegorz jest Polakiem pochodzenia żydowskiego. Gdyby nawet był, to nie ma dla mnie znaczenia. Głosowałam na Pana Brauna, ponieważ jest odważnym i mądrym człowiekiem miłującym mojego Boga i moją Ojczyznę
ponad 2 lata temu / nowa
 
Pan Daniels kupił podręcznik "Propaganda w 10 dni", ale nie doczytał nawet pierwszego rozdziału do końca. To oczywiście żart, gdyż sprawa jest bardzo poważna. Wydaje się, że chodzi o rząd dusz radiomaryjnych. Czy można to inaczej interpretować? Zagrywka jest tak niskich lotów, że jej autor musi zdawać sobie sprawę, że nie przekona tych, którzy interesują się działalnością p. Brauna. Dla wszelkiej maści ideologów nowego porządku, wystarczy, że p. Braun jest katolikiem i nie musi być już nikim więcej, aby został skreślony. Zostaje więc elektorat, który jest katolicki, ale nie czyta, nie sprawdza, tylko wierzy na słowo.
ponad 2 lata temu / man
 
Derek Tak, to jest możliwe, że Żydzi mówią przykrą prawdę o Żydach. Przykładem jest Finkelstein - Przedsiębiorstwo holocaust. Znana jest praca żydowskiego historyka o mordach rytualnych na chrześcijańskich dzieciach - mocno skrytykowana. Oczywiście nie sugeruję i nie zakładam, że pan Braun jest Żydem. Istotnie takie sugestie, nie poparte niczym, są elementem gry politycznej/medialnej.
ponad 2 lata temu / ye
 
Dla mnie polskość to stan umysłu. Jeśli masz Polskę w sercu i jesteś gotów dla niej zginąć, jesteś Polakiem. Pochodzenie etniczne mie ma tu nic do rzeczy.
ponad 2 lata temu / Kasia
 
Mój wpis został wycięty, ale spróbuję jeszcze raz. Pan Grzegorz Braun wystartował na prezydenta i w porządku - wypromowało to jego osobę, a zarazem opinie, książki, filmy. Ale zepsuł tę opinię u kontrrewolucjonistów, promując Maciejewskiego coryllusa (który wylał pomyje nie raz, m.in. na prof. Bartyzela), jak i z Panem Nikt (który tego co powiedział o papieżu Janie Pawle II jak rozumiem nie odwołał). Przykro, ale tak niezręcznie jakoś to Panu Grzegorzowi Braunowi wyszło, którego serdecznie pozdrawiam (i do zobaczenia w kościele).
ponad 2 lata temu / PK
 
Nie przeszło, bo napisałem o ONR, że nie deklaruje się jako antysemicki, gdyż jest przeciwko rasizmowi jako takiemu?
ponad 2 lata temu / PK
 
Jakoś wyzywanie P.Brauna nie było nazwane antypolonizmem i to ciężkiego kalibru,ale w drugą stronę to raz dwa działa.Ma rację p.Braun ,że nie wchodzi do głupich dyskusji.Wychodzi na to,że co najmniej 99,99% społeczeństwa na świecie to tzw .żydzi..ciekawe ....nie?
ponad 2 lata temu / Anna
 
Nic nowego! To stara metoda żydowska, aby swojego przeciwnika pogrążyć w oczach jego zwolenników. Panie Grzegorzu NIE WIERZYMY ŻYDOM, WIERZYMY PANU!
ponad 2 lata temu / klioes vel pislamista
 
Dla nieogarow: 1. Grzegorz Braun ma korzenie niemieckie, a nie żydowskie. 2. Nawet, jeśli ma dodatkowo jakieś korzenie żydowskie, to jest Polakiem. I to nawet nie Polakiem żydowskiego pochodzenia (nie ma żadnych bezpośrednich przodków innej kultury, niż katolicka-polska), a Polakiem z jakimiś przodkami pochodzenia żydowskiego. Dla jego kodu KULTUROWEGO (bo to religia->mentalnosc->kultura decydują o narodowosci) ma to więc zerowe znaczenie. Grzegorz Braun jest 100% Polakiem. 3. Wielcy ludzie szeroko rozumianej prawicy pochodzenia zydowskiego lub z żydowskimi korzeniami: Julian Klaczko - wspoltworca szkoly historycznej Stanczykow, Francisco Franco (sic!), prof. UJ Henryk Wereszycki, Milton Friedman i bon Hayek - szkoła Wiedeńska, o. Torquemada - wybitny inkwizytor, Eric Voegelin, Wojciech Wasiutynski, Leo Strauss. 4. Nie mylmy post-protestanckiego i rasistowskiego antysemityzmu z antyjudaizmem, a judaizmu (powstal w 4-7 wieku n.e. na bazie Talmudu) z mozaizmem (religia Mojzeszowa).
ponad 2 lata temu / FB
 
Polacy! My - Słowianie! Wszak wspólny mamy pień! I dla was słońce wstanie! I do was przyjdzie dzień! Zawiśnie drań i łobuz; Tchórzliwy czmychnie szpieg I wkroczy nasz wspólny obóz W dwudziesty pierwszy wiek. I chyba na tym koniec. Papieros w ręku drga... A, jeszcze podpis: pionier - Iwan, liet szest', Moskwa?. Jacek Kaczmarski 3.3.1982
ponad 2 lata temu / Jagna
 
Wg Jonnego Danielsa Grzegorz Braun awansował z antysemity na Żyda. Gratulacje!!! A tutaj inne kwiatki J. Danielsa: Jonny Daniels o ew. ekshumacji w Jedwabnem: "Nawet jeśli pod tą inicjatywą podpisze się 40 milionów osób, ekshumacja w Jedwabnem nie odbędzie się. To jest sprzeczne z prawem żydowskim, żydowskie dusze wystarczająco już cierpiały i nie ma potrzeby, żeby cierpiały ponownie. Ponowna ekshumacja w Jedwabnem zniszczyłaby wszelkie relacje pomiędzy Polska a międzynarodową społecznością Żydów. Ta poszukująca medialnej kariery pani doktor (to o dr Ewie Kurek) rujnuje międzynarodowy wizerunek Polski i godzi w dobre imię jego świątobliwości Jana Pawła II, którego imię nosi uniwersytet, który ukończyła" w:"Dziennik Wschodni"?
ponad 2 lata temu / Majka
 
ad Darek. Tak można, wielu znanych Żydów krytykowało np. państwo Izrael oraz Syjonizm. Dla mnie nie ma już Żyda ani Greka jeżeli Pan Braun jest autentycznym katolickim tradycjonalistą i polskim patriotą jego korzenie nie mają dla mnie żadnego znaczenia.
ponad 2 lata temu / Aguirre
 
I tu się grubo mylisz pepe. Taktyka górali z góry sinnnai polega na tym, że stają po różnych stronach barykady plują na siebie nawzajem, udając wrogów. W ten sposób lud walczący po obu stronach barykad śmiertelnie się nienawidzi (bez racjonalnego powodu zresztą).A górale sinaiscy ustawiają się u władzy (czasem rządzą z tylnego siedzenia) i bywa, że kiedy nikt nie patrzy robią wspólne interesy.Wcale nie muszą sie przyjaźnić, dla nich ważne jest, że dzałają dla ich sinnayewskiego dobra. Ana czym to ich dobro polega, to już chyba wiadomo...
ponad 2 lata temu / teec
 
No to już nie mam złudzeń co do Pana Daniela i zwracam honor tym, którzy byli już wcześniej mądrzejsi ode mnie w tej kwestii. A co do meritum sprawy: Braun na pewno nie jest Żydem, lecz ewentualnie może być Polakiem pochodzenia żydowskiego. To istotna różnica, gdyż w polskiej tradycji - opartej na katolickim obrazie człowieka - pochodzenie etniczne nie ma znaczenia. Liczy się postawa człowieka, jego osobowość i wartości. Tym się właśnie różnimy (nie powiem od kogo), że jako Polacy nie oceniamy człowieka przez pryzmat jego genów.
ponad 2 lata temu / Marek
 
Brawo, Panie Grzegorzu!
ponad 2 lata temu / pepe
 
Czy to możliwe że ktoś kto wypowiada się w bardzo nieprzychylny sposób o Żydach może sam nim być? Nigdy nie słyszałem by żydzi sami siebie krytykowali a krytyka G.Brauna pod adresem żydów jest bardzo mocna i dobitna chociaż on sam mógł by pewnie nie nazwać tego krytyką tylko logiczną i racjonalną argumentacją.
ponad 2 lata temu / Derek
 
Należy pamiętać, że prawdziwych Żydów już nie ma - ostatni pomarli gdzieś między V a VI wiekiem. Są Chazarowie, pozostałość w około 20 % z prawdziwych Hebrajczyków. Po drugie - tylko Eskimosi nie mają w sobie domieszki obcych ras, no może jeszcze i aborygeni, reszta ludzkości stanowi już mniejszy lub większy mix. Nie ma zatem o drzeć kotów !
ponad 2 lata temu / Jan
 
Nawet JEŚLI Pan Grzegorz jest z pochodzenia Żydem, to takich jak on wszystkich Polaków daj nam Panie Boże.
ponad 2 lata temu / Zbyszek
 
Z tego, co czytam wynika, że Pan Daniels przeprosił jakiegoś Pana Brauna, który uważa się za Źyda.
ponad 2 lata temu / sp
 
Panie Grzegorzu i proszę też wszystkich, komu leży na sercu dobro Polski. Prośmy Pana Brauna by zrobił film o Żydach, o relacjach polsko żydowskich. Zrzucimy się na niego bardzo szybko. Jest Pan świetnym reżyserem, Polakiem, patriotą.
ponad 2 lata temu / Piotr28
 
Odszkodowania od Polski? Albowiem korzeniem wszelkiego zła jest chciwość pieniędzy. Za nimi to uganiajac się, niektórzy zabląkali się z dala od wiary i siebie samych przeszyli wielu boleściami (1 Tm 6,10)
ponad 2 lata temu / Inka
 
Sprytne posunięcie, bardzo sprytne. Przypięcie mu łatki żyda jest mistrzostwem świata. Nie dość, że przekierowuje się na niego nastroje antysemickie, to jeszcze ośmiesza się wszystko co wcześniej zrobił i powiedział. Gdyby ktoś w to uwierzył to automatycznie Pan Grzegorz staje się niewiarygodny, wręcz niepoczytalny jako samonienawidzący się żyd. Takie są metody służb specjalnych jak by to powiedział Pan Sumliński. To świadczy o tym że Pan Grzegorz robi dobrą robotę.
ponad 2 lata temu / cinek
 
Kiedy ksiądz Rydzyk mówił o Braunie, że jest Żydem?
ponad 2 lata temu / Nick
 
I nawet jak by miał kogoś w rodzinie co był żydem, to co z tego? Nawet jak by obojga jego rodzice byli żydami to nie ma znaczenia. Ważne w co sie wierzy.
ponad 2 lata temu / Nongrata
 
Przepraszanie przez obrażanie? DNA nie wyjaśnia niczego i wbrew obiegowym twierdzeniom badania takie pozostawiają spory margines błędu, obok oczywiście innych zastrzeżeń co do interpretacji wyników.
ponad 2 lata temu / One
 
Panie Grzegorzu, wielki szacunek za zajęte tu przez Pana stanowisko! Zauważmy na marginesie, że w naszej historii mamy wiele przykładów prezentowania głęboko patriotycznych postaw przez Polaków żydowskiego pochodzenia.
ponad 2 lata temu / Stefan
 
kim on juz on nie byl , zyd ruski agent, niemiecki, watykanski, reptilianin , a on po prostu zwyczajnie jest katolikiem i polakiem
ponad 2 lata temu / heheszki :)
 
Panie daniels pan za duzo zaczyna sie mieszac w polskie sprawy moze by pan wyjasnil na jakie podstawie pan powiedzial ze gdyby nawet zebrano 40000podpiso to i tak exchumacji w jedwabnym nie bedzie jakie prawo ma pan wyglaszac takie pewnikia woguli kto pan jest dla polakow sluzby specjalne izraela diaspory zydowskiej
ponad 2 lata temu / [email protected]
 
Coś musi być na rzeczy. Biorąc pod uwagę nazwisko pana Brauna, można by przyjąć, że jego przodkowie byli niemieckimi Żydami, którzy na fali antysemityzmu uciekli z Niemiec do Polski np. w XVI wieku.To by też tłumaczyło bardzo wrogi stosunek Brauna do Marcina Lutra, który miał duży wpływ na nastroje Niemców w stosunku do Żydów.
ponad 2 lata temu / Kamil
 
Pan Braun świadczy za siebie tym co robi. Przecież wiadomo na pewno, że ma pochodzenie niemieckie a i tak pozostaje polskim patriotą.
ponad 2 lata temu / Bron
 
czekam kiedy powiedzą, że Grzegorz Braun to żyd i na dodatek niemiecki. Bo ma niemieckie nazwisko. Mógłby wtedy nie tylko krytykować Izrael ale również Niemcy
ponad 2 lata temu / olo
 
Panie Grzegorzu, jako uznany 'Żyd' może Pan teraz głosić o Żydach wszystko, co Pan chce, nie narażając się na zarzut antysemityzmu. To bardzo wygodna sytuacja.
ponad 2 lata temu / Janek
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.