DZIŚ JEST:   10   LIPCA   2020 r.

Św. Kanuta, króla
Św. Antoniego Peczerskiego
 
 
 
 

Grzegorz Braun komentuje przeprosiny Jonny'ego Danielsa

Grzegorz Braun komentuje przeprosiny Jonny'ego Danielsa
Screen: PChTV

„Moje przeprosiny nie są podyktowane faktem, że p. Braun jest Żydem, ale tym, że jest po prostu człowiekiem” – napisał w środę na Twitterze Jonny Daniels. To nawiązanie do wpisu z jesieni 2017 roku, gdy izraelski lobbysta obelżywie określił znanego reżysera-dokumentalistę. – Nie podejmę tej konwencji – odpowiada Grzegorz Braun.

 

W nawiązaniu do Marszu Niepodległości Daniels nazwał reżysera "idiotą" i postawił w jednym szeregu z ONR, przypisując rasową nienawiść oraz antysemityzm.

 

 

W środowym wpisie Daniels nie tylko przeprasza, ale i jednoznacznie sugeruje, że bohater jego tweeta ma... żydowskie pochodzenie.

 

 

W rozmowie z PCh24.pl Grzegorz Braun podkreśla, że nie zamierza przyjmować konwencji, w którą próbuje się go od pewnego czasu wpisać.

 

To dosyć zabawne, że najwyraźniej Żydzi nie mają na mnie niczego „gorszego” niż tylko publicznie zrobić ze mnie Żyda. Może portal PCh24.pl ogłosiłby konkurs z nagrodami? Mogliby je otrzymać czytelnicy, którzy dostarczą redakcji jakąś próbkę moich żydowskich korzeni. Bardzo byłbym ciekaw, co z tego wyniknie – powiedział nam reżyser.

 

Nie będę nawet próbował odnaleźć się w sytuacji, w której ktoś ewidentnie wystawia zapotrzebowanie na to, bym się tłumaczył, że nie jestem wielbłądem ani Eskimosem. Tej konwencji nie podejmę – dodał Grzegorz Braun.

 

Sugestie dotyczące żydowskiego pochodzenia reżysera pojawiają się nie po raz pierwszy. Tego typu „wrzutka”, zresztą podparta potwierdzeniem ze strony ojca Tadeusza Rydzyka, pojawiła się już podczas jednej z licznych audycji z udziałem Danielsa w Radiu Maryja.

 

Z kolei publicystka tygodnika Plus Minus Irena Lasota pisała w tekście „Patriotyzm i DNA” (rp.pl, 24. 11. 2017): „Oczywiście, badania DNA mogą przynieść nieoczekiwane skutki, zwłaszcza dla osób opętanych obsesją amerykańsko-niemiecko-żydowskich spisków przeciwko Polsce. Ciekawe, czy na przykład Grzegorz Braun, o którym wieść gminna niesie, że jest „self-hating Jew", odważyłby się na takie badania?”.

 

W książce „Świat według Brauna” ukazał się życiorys reżysera, w którym opisane zostały szczegółowo jego rodzinne korzenie, w tym informacje o rodzicach, dziadkach i pradziadkach.

 

 

Źródła: Twitter / rp.pl / własne-PCh

RoM

 

 

 

  


DATA: 2018-02-15 16:05
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie zapominajmy kto robi te badania genetyczne. Największa firma która oferuje testy pochodzi z Izraela. MyHeritage Ltd. PO Box 50, Terminal Park Or Yehuda 6025000 Israel Tel: +972-3-6280000 Fax: +972-6280003 E-Mail: [email protected] Nie wiem czy w tym przypadku można im zaufać. Pewnie z tymi testami każdy jest w conajmniej 30% żydem.
13 dni temu / Mordula
 
Jeśli Daniels to tylko z Colą.
2 miesiące temu / Wojtas
 
Pan Braun jest wspaniałym polskim patriotą !
ponad 1 rok temu / Emeryt
 
Nasz Daniels jest w Judeopolonii namiestnikiem z Izraela .
ponad 1 rok temu / Icek
 
Panie Grzegorzu !Życzę Szanownemu Panu jak najlepiej !
ponad 1 rok temu / Emeryt
 
Daj nam wolna Polskę Panie Braun a Staniesz się nieśmiertelny.Pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / Cristos Maksimos
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.