DZIŚ JEST:   21   LISTOPADA   2019 r.

Ofiarowanie NMP
Św. Gelazego I, papieża
Św. Alberta, biskupa
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Parę lat temu w Radio Maryja red. Stanisław Michalkiewicz wygłosił felieton nt. zachowania ówczesnego premiera Kazimierza Marcinkiewicza, który obiecał Światowemu Kongresowi Żydów 65 mld dol. Najwyższy Czas przedrukował ten felieton. Roszczenia wg redaktora SM były niezasadne z uwagi na to że po majątki pożydowskie zgłosiła się organizacja wpływowa, ale niebędąca prawnym spadkobiercą. Nie wiem czy Państwo pamiętacie jaka była reakcja mediów? Wszystkie TV, radia okrzyknęły redaktora SM antysemitą, także Bronisław Wildstein potwierdził że felieton był "antysemicki". Nikt nie odniósł się merytorycznie do zarzutów postawionych przez red SM. Dla mnie moment ten był kluczowy, żeby zrozumieć zasadę działania mediów i tzw dziennikarzy (w tym "niezależnych"). Książkę Pana Gabriela kupię choćby dlatego że historia przedstawiana oficjalnie w szkole jest zwyczajnie sfałszowana. Kościół Katolicki jest tam przedstawiany głównie w negatywnym świetle (wizja republikańska).
ponad 6 lat temu / Śmiesław
 
Jak Ziemkiewicz opluwał Ojca Rydzyka to ci nie przeszkadzało? Dziwne. Tak właśnie myślałem, że wjedziesz na Żydów. A wiesz, że to nawet dobrze, że tak napisałeś, bo są tacy, którzy piszą, że trzeci tom Baśni to antysemityzm. Wy się tą swoją zawiścią kiedyś zatrujecie na amen. Posiniejecie pewnego dnia i nogi wam zesztywnieją, a ratownik z pogotowia będzie mógł tylko litościwie zamknąć wam powieki. Pa kochany, miłego dnia ci życzę.
ponad 6 lat temu / coryllus
 
Dociekliwy Kaziu - oczywiście nie wiadomo kto dokładnie za nim stoi, ale pewną przesłanką może być po pierwsze skrajnie judeocentryczna wizja świata pana Maciejewskiego, a po drugie sposób w jaki on uprawia swój biznes: niszcząc i depcząc wszystko co jest po prawej stronie sceny dziennikarsko-politycznej. Na swoim blogu zdążył już opluć i poniżyć chyba wszystkich patriotycznych i chrześcijańskich autorów: z Frondy, Arcanów, dziennikarzy takich jak Semka, Ziemkiewicz, Wildstein, Zaremba, zresztą lista jest dużo dłuższa. W ten sposób przedziera się do swoich pieniędzy, tak wyrąbuje swoją niszę. Natomiast np. na Michnika nigdy nie napisał pół złego słowa. Prywatnie Maciejewski, co sam wyznał, jest ateistą i nie pozwala (on lub jego żona) nawet swoim dzieciom chodzić na religię. Szkoda, że ktoś tak charyzmatyczny i mądry jak Grzegorz Braun daje się jeszcze nabierać na ten rozbijacki projekt o wdzięcznej nazwie "leszczyna".
ponad 6 lat temu / moses
 
Panie Gabrielu trzymam kciuki za pankaq walke, mam nadzieje a raczej pewnosc, ze nie jest pan sam. Jest Pan dzielnym i madrym czlowiekiem.
ponad 6 lat temu / Marian
 
Czytając te książki napisane inaczej, łatwiej można zrozumieć mechanizmy jakimi rządzi się świat współczesny. Bo tak naprawdę niewiele się zmieniło od tamtych czasów gdy chodzi o władzę, wpływy i pieniądze, bo mechanizmy i metody dalej są te same. A imperia istnieją nadal i zawsze kosztem innych, a otumaniani ludzie nawet sobie z tego nie zdają sprawy. "Tylko małe sekrety muszą być strzeżone. Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej [Marshall McLuhan] Bardzo ciekawa rozmowa!
ponad 6 lat temu / papa
 
To ja Gabriel Maciejewski. Kto za tym stoi? Kosmici zapewne. To jest pytanie rasowego nieudacznika proszę pana, niech pan się jeszcze głębiej nad tym zastanawia. A skąd by chciał najpierw o mnie usłyszeć? Z Radia czy telewizji? Wtedy byłby pan spokojniejszy?
ponad 6 lat temu / coryllus
 
Bardzo dobry materiał, jakość wideo trochę kiepska, ale chodzi o treść. Oby więcej takich!
ponad 6 lat temu / bardzo ładne
 
jeśli nie wyobrażasz sobie, ze ktoś sam może napisać i za swoje wydać i jeszcze sprzedać by zarobić na kolejne to mało sobie możesz wyobrazić. A że sprzedał to nie wątpię, bo sam zakupiłem wszystkie, jak przeczytałem pierwszy tom. Zatem odsyłam z pytaniem do autora na jego stronę, chętnie udzieli ci odpowiedzi, jeśli ta nie jest wystarczająca
ponad 6 lat temu / do dociekliwego kazia
 
Skoro rzeczy się same nie robią, to kto dał budżet na Gabriela Maciejewskiego, o którym jeszcze niedawno nikt nie słyszał? Kto za nim stoi?
ponad 6 lat temu / Dociekliwy Kazio
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.