DZIŚ JEST:   05   KWIETNIA   2020 r.

Niedziela Palmowa
Św. Wincentego Ferreriusza
Św. Katarzyny Thomas
 
 
 
 

Grzegorz Braun: postkomunistyczny układ szykuje się do przetasowania

Grzegorz Braun: postkomunistyczny układ szykuje się do przetasowania
fot. Luka Lukasiak/Forum

„Partie okrągłostołowe, sitwa postpeerelowska, szuka możliwości wykonania przeszeregowań, które by złudziły publikę na następnym etapie. Ale ciągle sięga się po te same zgrane karty” - mówił Grzegorz Braun w wywiadzie udzielonym przed drugą turą wyborów prezydenckich.

 

- Fakt, że zaraz po tej pierwszej turze wyłożone zostały na stół propozycje utworzenia nowych formacji, nowej lewicowej i nowej wolnościowej – tej wolnościowej miałby przewodzić pan Leszek Balcerowicz, a tej lewicowej, sprawiedliwej społecznie, miałby mieć poczesne miejsce ktoś taki jak Jan Hartman z Krakowa, z loży B'nai B'rith Polin – dowód na to, jak krótka jest ta ławka rezerwowych – ocenił znany reżyser.

 

- Przed rozstrzygnięciem w pierwszej turze zwróciłem uwagę na to, jak w ostatnich dniach niemalże kampanii wyborczej kandydatura pana Pawła Kukiza spodobała się i została zareklamowana, zarekomendowana przez, z jednej strony, kogoś takiego jak pan Kuba Wojewódzki, a z drugiej, przez pana Grzegorza Schetynę – mówi Grzegorz Braun w rozmowie dla Pikio.pl.

 

- Z całą sympatią dla mojego szanownego kontrkandydata, który osiągnął tak znakomity wynik w pierwszej turze, z tym też wiążę to osiągnięcie. Z podjęciem pewnych decyzji politycznych w konstelacji, którą roboczo nazywam „układem wrocławskim”. Myślę, że to nie bez znaczenia, że to na Dolnym Śląsku znalazło się tak wiele miejsca dla tego ruchu buntu i sprzeciwu. Miasto Lubin – kombinat miedziowy – to są bardzo poważne sprawy. Nie wierzę w żaden spontan i nagłe rewizje sumienia uczestników tego establishmentu dolnośląskiego – ocenia Braun.

 

- Z całą sympatią, szacunkiem i podziwem dla osiągnięcia mojego szanownego pana Pawła Kukiza trzeba to jasno widzieć, że zza jego pleców wychyla się twarz Grzegorza Schetyny jako kandydata na nowego premiera po tym, jak już pani Kopacz już ośmieszy to wszystko, co jest do ośmieszenia – kontynuuje reżyser.

 

Następnie Braun dodaje, że Paweł Kukiz powinien być przygotowany na takie próby wykorzystania społecznego niezadowolenia. Reżyser przypuszcza, że prawdopodobnie Kukiz bierze to pod rozwagę - Ale ponieważ wszystkie partie, także te nowe, są – jak to w demokracji – tworzone przez mafie, służby i loże, to jaka loża tworzy tę nową, lepszą i wrażliwą partię lewicową już wiemy. B'nai B'rith Polin już tam jednego, wybitnego działacza oddelegowała. Jaka loża tworzy partię Leszka Balcerowicza et consortes? To znowu zdaje się pan generał Czempiński, który się chwalił na poprzednim etapie, że u niego na kanapie powstała Platforma Obywatelska – mówi Grzegorz Braun.

 

 

Źródło: youtube.com

mat
DATA: 2015-05-26 11:22
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@gfu Bredzisz. I to nie "w pewnym sensie" ale po całej linii. Braun odcina się od swego stryja, jest bojkotowany przez TVP. Jego rodzice i przodkowie to porządni ludzie i patrioci.
ponad 4 lata temu / Leaf427
 
Kukiz piosenkę pod tytułem Ksiądz proboszcz już się zbliża napisał nie pięć lat temu jsk napisałeś, ale z dwadzieścia lat temu, w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych. Poźniej się wyrażał w wywiadach, że się tego wstydzi.
ponad 4 lata temu / kuba do maćka
 
Tylko idiota nabierze się na Balcerowicza.
ponad 4 lata temu / cynik
 
Kukiz 5 lat temu napisał wstrętne słowa do muzyki z pieśni kościelnej "Pan Jezus już się zbliża" - a słowa o tym, jak to ksiądz już się zbliża, przychodzi na kolędę, upija się, przejeżdża kota i rozbija samochód. Zespół Piersi śpiewał tę piosenkę. Kukiz został wyciągnięty, by "namieszać" ludziom w głowach i rozbić przeciwników obecnych władz.
ponad 4 lata temu / maciek
 
Równie dobrze argumenty tego pana można zastosować do niego samego: ów kandydat nie wyrósł nagle z podziemi - jego rodzina też w pewnym sensie wchodziła w skład faktycznej elity PRL, a to że jego bliskim krewnym jest prezes arcygadzinowej TVP musi zastanawiać.
ponad 4 lata temu / gfu
 
Nie zapomnijcie o agenturze zaborczej jak Fundacja Stefana Batorego i jej metastazach.
ponad 4 lata temu / Tiberias
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.