DZIŚ JEST:   12   LIPCA   2020 r.

XV Niedziela zwykła
Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
Św. Jana Gwalberta, opata
 
 
 
 

Grzegorz Braun: obecność amerykańskich żołnierzy w Polsce może zakończyć się interwencją Rosji

Grzegorz Braun: obecność amerykańskich żołnierzy w Polsce może zakończyć się interwencją Rosji
#MANEWRY    #GRZEGORZ BRAUN    #POBUDKA    #WASZYNGTON    #MOSKWA    #INTERWENCJA    #ROSJA    #OBCA INTERWENCJA    #USA    #KERRY    #LAWROW    #ANAKONDA    #BRAUN

Według Grzegorza Brauna, lidera ruchu Pobudka, niedawne wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę tarczy antyrakietowej to „spektakl doskonale spełniający aktualne potrzeby imperium: rozgrywanie polskiej karty w negocjacjach Waszyngtonu z Moskwą”. Sugeruje również, że obecność amerykańskich żołnierzy nad Wisłą może spowodować odpowiedź Rosji - „deeskalacyjne” uderzenie bronią niekonwencjonalną o limitowanym tonażu.

 

Tekst Grzegorza Brauna zatytułowany: „Anakonda nadpełza. Czy możliwa jest obca interwencja w Polsce?” opublikowany został na łamach tygodnika „Polska Niepodległa”. Reżyser wspomina w nim o manewrach „Anakonda”, które mają być największymi od czasów demontażu Układu Warszawskiego. Twierdzi, że manewry te są realną perspektywą, w przeciwieństwie do budowy „mitycznej tarczy antyrakietowej”.

 

Według byłego kandydata na prezydenta „spektakl w Redzikowie najwyraźniej doskonale spełnia aktualne potrzeby imperium: rozgrywanie polskiej karty w negocjacjach Waszyngtonu z Moskwą”. Braun nie wyklucza jednak, że ten spektakl „to tylko gra w dobrego i złego policjanta, którą obaj wielcy a bezwzględni gracze uprawiają na użytek naiwnych Polaków teraz już wspólnie i w porozumieniu, w ramach zawartego w marcu paktu Ławrow-Kerry”.

 

Grzegorz Braun twierdzi również, że jeśli manifestacyjne działania Amerykanów w naszym regionie, są realną eskalacją wojenną, a nie pokazówką uzgodnioną na najwyższym szczeblu z Rosjanami, to efekt dla Polski może okazać się nie mniej tragiczny. Najbardziej racjonalną odpowiedzią ze strony Kremla będzie bowiem prędzej czy później „deeskalacyjne” uderzenie bronią niekonwencjonalną o limitowanym tonażu – powiedzmy, w rejonie Suwałk czy paru przepraw mostowych na Wiśle.

 

Lider ruchu Pobudka komentuje: „ciekawe, że perspektywa tych zdarzeń budzi zgodny entuzjazm, a w każdym razie pozostaje jednako niekontrowersyjna dla bez mała wszystkich aktorów polskiej sceny politycznej - zarówno po prawej, jak i po lewej stronie”. Zaznaczył też, że „otwieranie Polski na oścież i na przestrzał dla obcych służb (wciąż jakoś nieanulowana ustawa 1066) i dla obcych wojsk (świeża nowela ustawowa legalizująca użycie ostrej amunicji przez żołnierzy obcych armii), to jest gotowa formuła prawna obcej interwencji”.

 

Źródło: „Polska Niepodległa”

kra

 

 Zobacz także:

 

Świat według Brauna

 

Świat według Brauna

 

Luter i rewolucja protestancka - film Grzegorza Brauna

 

Luter i rewolucja protestancka

  


DATA: 2018-07-24 12:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

brednie żadnej logiki tylko straszenie Panie Braun
ponad 4 lata temu / Benitp
 
PiS wzorem PO, z uporem maniaka, od dawna uparcie i konsekwentnie prowadzi Polaków na wojnę z atomową Rosją, no ale mamy armię urzędników uzbrojonych w długopisy, armia ta z każdym dniem wzrasta, czyli jest nieźle. Państwo Polskie ma być Judeopolonią. PiS nie może ogłosić neutralności, a tym samym ratować całej Europy, bo co powiedzieliby ich właściciele - żydzi - twórcy NWO - wyznawcy wojny permanentnej? Nawet PO sypie o wojnie, oni to wiedzą bo taki jest plan, PiS udaje że jest głupi.
ponad 4 lata temu / NEUTRALNOŚĆ
 
gratuluję samokrytyki, także anonimie
ponad 4 lata temu / do zs
 
@za: Cóż, spróbuję innej odpowiedzi, gdyż z nieznanych mi powodów poprzednia nie została opublikowana. Kim jestem? Przecież wszystko jest napisane, ale ty nawet nie potrafisz poprawnie przeliterować. Jestem "głos wołającego". Wystarczy?
ponad 4 lata temu / voxclamantis
 
@zs: pudło; pudło i jeszcze raz pudło. Mam pytanie: kim jesteś, by mnie legitymować z narodowości i wiary? Jestem Polak i Katolik, a na domiar złego - Trads (jak tu się mówi). Działam na rzecz Kościoła Katolickiego. Coś jeszcze?
ponad 4 lata temu / voxclamantis
 
tylko tchórze i konfidenci ślą anonimy
ponad 4 lata temu / zs
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.