DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Grzegorz Braun: finansujemy działalność tropicieli „antysemityzmu”, a oni donoszą na Polskę

Grzegorz Braun: finansujemy działalność tropicieli „antysemityzmu”, a oni donoszą na Polskę
Grzegorz Braun. Fot. Youtube: Pobudka

Na świecie trwa międzynarodowa nagonka wymierzona w dobre imię Polski i Polaków. Największym jest elementem jest zespawanie z naszym narodem stereotypu o rzekomym wrodzonym antysemityzmie Polaków, odpowiedzialnych za holokaust. Co gorsza, jak zauważa w swoim nowym tekście opublikowanym na łamach tygodnika „Polska Niepodległa” Grzegorz Braun, sami sponsorujemy „badaczy” polskiego antysemityzmu.

 

Reżyser w swoim felietonie przypomina, że w ostatnim czasie byliśmy świadkami zmasowanej ofensywy pro-izraelskiej ze strony polityków PiS. Mimo tego nie powinniśmy się łudzić, że przyjęcie żydowskiego punktu widzenia odsunie od Polski groźbę realizacji żydowskich roszczeń majątkowych. Niestety zamiast zwalczać rozsiewaną po globie antypolską propagandę, sami finansujemy ośrodki tworzące kłamstwa na temat historii.

 

Tak było w przypadku newsa, jaki niedawno obiegł świat. Zgodnie z nim „antysemityzm w Polsce szczytuje”. Wszystkie powtarzające taką tezę media (także media z Namibii), oparły swoje sensacje o „ustalenia” jednej z agend Uniwersytetu Warszawskiego: Centrum Badań nad Uprzedzeniami.

 

„Na czele tego państwowego ośrodka akademickiego, stoi niejaki Michał Bilewicz, wyposażony w dumny tytuł i posadę doktora, których dorobił się chyba właśnie na polskim antysemityzmie – mimo stosunkowo młodego wieku jest to wielce już zasłużony działacz frontu ideologicznego, w swoim czasie red. nacz. pisma Jidełe / Żydek, znany czytelnikom Krytyki Politycznej, Forum Żydów Polskich, no i oczywiście słuchaczom radia (Rynsz)TOK-FM; stypendysta Fullbrighta, zastępca szefa Komitetu Psychologii Polskiej Akademii Nauk, kierownik ww. Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW, udzielający się również aktywnie pod szyldem Forum Dialogu Między Narodami” – pisze w swoim felietonie Grzegorz Braun.

 

„A więc najwyraźniej szczodry naród polski zapewnia panu doktorowi Bilewiczowi wikt i opierunek. (…) Wszystko po to, aby pan dr Bilewicz mógł spokojnie badać mniemaną korelację wzrostu antysemityzmu w Polsce ze wzrostem nastrojów anty-imigranckich” – dodaje były kandydat na prezydenta RP, zauważając, że nie wie, czy antysemityzm w badaniach Bilewicza polega na braku sympatii wobec Żydów, czy też braku sympatii Żydów wobec innych.

 

„Tak, czy inaczej, fundowanie przez naród polski działalności, która służyć ma za pożywkę kolejnej fali antypolskiej nagonki – to jest praktyka, której normalne, poważne państwo nie powinno tolerować. A przecież III/IV RP nie tylko toleruje, ale ewidentnie wspiera i stymuluje (…) . Żadnej dobrej zmiany na tym odcinku nie widać, wręcz przeciwnie. Rządy żoliborskiej grupy rekonstrukcji historycznej sanacji – wbrew pozorom rozsnuwanym przez ekstensywne nadużycie patriotycznej retoryki – zdają się programowo dążyć do ustanowienia rekordów serwilizmu wobec PPP (państwa położonego w Palestynie) i diaspory żydowskiej (zwłaszcza w USA)” – czytamy w tekście opublikowanym na łamach „Polski Niepodległej”.

 

„Choćbyśmy pobudowali i za własne pieniądze utrzymywali nie jeden, ale dziesięć takich ośrodków propagandowych, jak tzw. Muzeum POLIN w Warszawie (w istocie eksterytorialne centrum antypolskiej agitacji) – niczego to nie zmieni i w niczym nie pomoże. Kto sądzi, że jak tylko wprowadzimy do kodeksu karnego penalizację antysemityzmu, a do programów nauczania egzaminy obowiązkowe z judeo-idealistycznej politgramoty, to może wówczas Żydzi nam odpuszczą – kto tak się łudzi, ten najwyraźniej nie rozumie bezlitosnych zasad tej gry, w którą dajemy się wciągać. Reguły tej gry nie przewidują osiągnięcia żadnego konsensusu – nie ma takiej linii demarkacyjnej, po osiągnięciu której Polacy będą mogli czuć się wolni od agresji propagandowej i uroszczeń żydowskich, i więcej nie usłyszą o antysemityzmie wyssanym z mlekiem matki ani o polskich obozach zagłady i nie będą już więcej wzywani do spłaty urojonych długów. Takiej granicy nie ma” – dodaje dokumentalista.

 

„Powinniśmy zadbać przynajmniej o to, by antypolska propaganda w szerokim świecie nie dysponowała tak znakomitą pożywką i doskonałym alibi, jakich dostarczają im mniemani badacze – najbezczelniej występujący pod szyldami narodowych instytucji nauki i kultury, a trudniący się zawodowo pisaniem donosów na Polskę. Dlaczego to tak śmiertelnie ważne? (…) Chodzi o delegitymizację Polski na arenie międzynarodowej, a finalnie – o przejęcie kontroli nad terytorium. Chodzi o to, by wyzuwanie narodu polskiego z suwerenności nie tylko nie spotkało się z jakimkolwiek sprzeciwem, ale owszem, z powszechną aprobatą” – ostrzega Grzegorz Braun, który wieszczy etap przejściowy – „polsko-izraelskie braterstwo broni”.

 


Źródło: polskaniepodległa.pl

MWł
 


DATA: 2017-02-07 12:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

bardzo trafna opinia
ponad 3 lata temu / +++++
 
Od dawna myślę o jakiejś formie propagacji stanowiska, że to żydzi są winni Polakom ?odszkodowanie? za ochronę, przechowanie i bezgraniczne miłosierdzie w latach wojny i okupacji ? mimo utraty własnego państwa, struktur społecznych oraz ryzyka utraty życia własnego, rodziny i sąsiadów. Dla jaśniejszego wyrażenia miary tego ?odszkodowania? ? wyceńmy je na początek na jakieś 65 miliardów USD, wyznaczmy kilka kancelarii do ?obsługi? tego ?długu? i poczekajmy na odpowiedź.
ponad 3 lata temu / wPotylicy
 
Gdyby Polacy znali "A quo primum" Benedykta XIV (ma tylko 7 stron!) nigdy nie bali by się terminu "antysemityzm". Milczenie mediów i uczelni temat tego dokumentu wskazuje na terror intelektualny wrogów polskiej racji stanu.
ponad 3 lata temu / Leo
 
Cóż czekam na prawicowe partię, która powstanie w Polsce inaczej nic się nie zmieni w temacie żydzi cały czas okupują sejm i różne instytucje przebrani za Polaków. Smutny ten nasz los bo Polak Polaka nie wspiera a niszczy i to trzeba w narodzie zmienić mamy się wzajemnie wspierac i tego trzeba uczyć dzieci
ponad 3 lata temu / Aaa
 
Każdy udowodniony przypadek, świadomej działalności wymierzonej we własny kraj, powinien być ścigany i surowo karany jako zdrada. Opisany pan doktor Michał Bilewicz, powinien być przykładnie osądzony i skazany na zapłacenie wielomilionowej kwoty z ewentualna zamianą na bezwzględne więzienie. To byłaby stosowna zapowiedź dla ewentualnych naśladowców, którzy pod przykrywką dozwolonej wolnością słowa krytyki, uprawiają fajdanie we własne gniazdo i szkodzenie Polsce.
ponad 3 lata temu / wmo
 
@Robokopo: dokładnie. Trzeba brać przykład z Pana Jezusa, który też nie tłumaczył się przed faryzeuszami, tylko mówił im ostrymi słowami prawdę. Należy jednak mieć świadomość, że może się to skończyć analogicznie jak dla Pana Jezusa.
ponad 3 lata temu / r
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.