DZIŚ JEST:   10   GRUDNIA   2019 r.

NMP Loretańskiej
Św. Grzegorza III, papieża
Bł. Adolfa Kolpinga
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


wedlug katechizmu a wedlug biblli jak jest
2 miesiące temu / andrev
 
W.g. starych katechizmów, bo w aktualnym niewiele o tych grzechach znajdziemy, istotą wykroczenia przeciwko Miłości, jaką jest Duch Św. jest utrata Jego asysty a bez niej nikt nie może własnymi ustami nawet wypowiedzieć: Jezus Chrystus Panem moim jest! Utrata tej asysty powoduje zupełną niemożliwość skruchy i żalu za jakikolwiek grzech, tak iż ten stan upodabnia tego biedaka do szatana, którego kolana bydlęcia nie mogą się zgiąć tak by uklęknąć. Wszechmoc Boga Ojca jest Absolutem, więc nie ma grzechu którego Stwórca nie mógłby wybaczyć lub unicestwić, problem tkwi w sumieniu grzesznika, więc strzeżmy się nawet namiastki tego strasznego grzechu przed którym ostrzega nas w Ewangelii sam Zbawiciel.
5 miesięcy temu / Andrzej BR
 
Jakże wiele się dowiedziałem i zrozumiałem Choć już nie jestem młody Ale człowiek uczy się całe życie i głupi w samotności umiera
6 miesięcy temu / [email protected]
 
Jezeli sumienie Ci to wyrzuCa to powinnienes sie z tego wyspowiadac bo nie bedziesz mnial spokoju.nie obawiaj sie Bog cie kocha i na Ciebie czeka
6 miesięcy temu / DoNorbi
 
I jakże powszechne są dziś te grzechy!Niestety również niektórzy duchowni przykładają się do ich rozpowszechnienia.Proszę mnie dobrze zrozumieć,nie piszę tego przeciwko wszystkim duchownym,nawet tym,którym PRAWDZIWE dobro dusz im powierzonych bardzo leży na sercu,ale przeciw tym,którzy tak bezmyślnie propagują powszechność Bożego Miłosierdzia,że aż zapominają o tym iż Bóg jest sędzią sprawiedliwym.A także nie napominają dusz,nie głoszą,że za łamanie wszystkich przykazań,za brak SZCZEREGO żalu za grzechy i sumiennej pokuty czeka te dusze wieczne potępienie.Dlatego też te zaniechania napominań księżowskich skutkuje tym,że wielu grzeszników skarży się,że "ksiądz to tylko straszy,a nie naucza" i z największą starannością grzeszą,ci grzesznicy,przeciwko Duchowi Świętemu.
6 miesięcy temu / dzwonek
 
Grzech przeciw Duchowi Świętemu to wypowiedziane bluźnierstwo przeciwko Duchowi Świętemu i tylko to.
6 miesięcy temu / Jeden
 
Działanie Ducha Świętego to uzdrawianie chorych, mówienie językami, głoszenie Ewangelii wśród wilków. Obecnie wyśmiewa się ludzi, którzy działają z mocą Ducha Świętego. Wyśmiewa i zwalcza. Pomyślcie.
6 miesięcy temu / Second
 
Jest taki film o terorystach irlandzkich z Bobem Hoskinsem, o ile mnie pamięć nie myli, Modlitwa za konajacych... Końcowa scena jest odpowiedzią dla wszystkich wszystkich grzesznych ludzi... Czasami ostatnia chwilą może wystarczyć, o ile człowiek wcześniej starał się otworzyć na poznanie Prawdy...
6 miesięcy temu / Krakusik
 
@brx3 Tak, Bóg Ci wybaczy. Każdy grzesznik, nawet ten najbardziej zatwardziały, może się w każdej chwili nawrócić i otworzyć na Jego działanie, jeśli tego szczerze pragniesz. Najlepiej, jeśli samemu spróbujesz powiedzieć Mu w modlitwie, że żałujesz i że chcesz do Niego wrócić.
7 miesięcy temu / Do brx3
 
Mogę zadać tylko jedno pytanie-zagwostkę? Czy jeżeli ktoś w myślach świadomie i dobrowolnie poprosił raz Boga, żeby mu nie wybaczał grzechu nawet jeśliby mocno żałował, bo nie chce go sobą martwić, i sądzi, że to decyzja ostateczna, a parę dni później żałuje swoich myśli widząc swój brak logiki i żałuje swojej prośby, to Bóg mu wybaczy? Czy taka osoba jak chce znowu się otworzyć na Boga, może to zrobić, czy dokonała grzechu niewybaczalnego? Ja taką mam sytuację.
8 miesięcy temu / brx3
 
@Stefan Tak, wybaczy każdemu proszącemu o wybaczenie, jednak nie pozostawi go bez konsekwencji jego złych czynów. A grzeszący przeciw Duchowi Św. raczej nie proszą o wybaczenie.
ponad 1 rok temu / Ordodogz
 
Bardzo przytatny artykul, pozdrawiam.
ponad 1 rok temu / BógJestTylkoJeden
 
Fajny artykol
ponad 1 rok temu / Terdi
 
mam się tego nauczyć
ponad 1 rok temu / miraculum
 
https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/encykliki/dominum_2.html
ponad 1 rok temu / Beatas
 
Mam nieodparte wrazenie, ze caly portal pch24 opisuje starotestamentowego, surowego i karajacego Boga. Mnie uczono o Bogu milosiernym, kochajacym i wybaczajacym kazdemu kto prosi o wybaczenie. Nijak sie to ma do tego co tutaj piszecie, ciagle pojawia sie "wieczne potepienie", "kara" itp.
ponad 1 rok temu / stefan
 
który numer KKK o tym traktuje?
ponad 2 lata temu / Lubcok
 
1. Dobrowolnie zostałeś księdzem, celibatariuszem. Jednak później zamiast służyć Bogu i ludziom w prawdzie i miłości. Tworzysz sobie swój świat, pełny mamony i kobiet, a swoje upadki i winę przerzucasz na innych. Spowiadasz się i dalej to samo robisz. Masz podwójne życie w koloratce i bez majtek. Stajesz przed Bogiem i mówisz słaby jestem, ale, że głupi, to już tego mu nie powiesz. Nic nie zmieniasz w swoim życiu... Wtedy grzeszysz przeciwko Duchowi Świętemu. Jesteś potępiony na wieki. 2. Dobrowolnie ozeniles się czy wyszlas za mąż. Dobrowolnie slubowales wierność i miłość. Po kilku latach stwierdzasz, że to pomyłka. Nie poszło po twojej egoistycznej myśli, zdradzasz, unikasz swoje dzieci. A Chcesz być przed ludźmi czysty, załatwisz sobie za pieniądze i układy kościelne unieważnienie ślubu. Dostajesz, bo nie mówisz prawdy. Wtedy grzeszysz przeciwko Duchowi Świętemu. Jesteś potępiony na wieki. 3. Grzeszysz tak jak ja i ty, jak każdy z nas. Widzisz grzech, zło, które Cie zniewa
ponad 2 lata temu / Paszyn.pl
 
źle to interpretujecie
ponad 2 lata temu / to nie tak
 
Bardzo dziękuję za pomoc!
ponad 2 lata temu / Niebieska lala 2314
 
Na youtube jest wiele ciekawych filmików, które to wyjaśniają m.in. kazania. Należy pamiętać że podważanie nauk Kościoła jest również odrzuceniem Boga który ten Kościół stworzył, a prawa chrześcijańskie to nie ''ludzkie wymysły''.
ponad 2 lata temu / J17
 
Grzech przeciwko Duchowi Świętemu jest postawą w której nie możemy otrzymać przebaczenia ze względu na brak żalu i postanowienia poprawy tak jak w wyżej wymienionych przykładach, ale gdy człowiek się nawróci i zrozumie swój błąd to przeszkoda znika. Ten grzech jest po prostu stanem w którym sami odrzucamy Boga i jeśli człowiek np. przez całe życie liczy na nawrócenie na starość to ma już tak zatwardziałe serce że nie potrafi szczerze żałować.W sytuacji w której żałujemy szczerze i boimy się tego grzechu, ten grzech nie występuje.
ponad 2 lata temu / J17
 
Wydaje mi się ,że zgrzeszyłem przeciw Duchowi Świętemu co mam robić skoro on jest niewybaczalny
ponad 2 lata temu / Jan
 
Naprawde polecam nigdzie indziej nie mogę znaleźć
ponad 2 lata temu / Odkładać pokutę aż do śmierci.
 
Prosze Cie Jezu wybacz moje grzechy za to ze przestalem tobie ufac I wierzyc I zazdroscilem wielu ludziom szczescia, bylem bardzo glupi nie wiedzialem co robie. Przepraszam ze przez tyle lat nie chodzilem do kosciola na msze swiete I do spowiedzi. Prosze wybacz mi I wybaw mnie od smiertelnego grzechu!
ponad 3 lata temu / robercik521
 
Problemem jest to, że te grzechy są w sumie bardzo, może nawet za bardzo, codzienne i łatwe do popełnienia. Oby dobry Bóg miał dla nas dużo litości, bo boję się nie tylko o siebie, ale i o bliskich czy po prostu obcych ludzi, którzy są na nasze ziemskie warunki dobrymi ludźmi, mają takie samo życie, problemy i zmartwienia jak ja, jesteśmy przecież wszyscy tak bardzo podobni a nawet starając się być pomocnym innym i nie wyrządzając krzywdy nikomu, jesteśmy zagrożeni wiecznym potępieniem - to jest naprawdę smutne. Proszę o modlitwę za zwykłych ludzi i za mnie też niech się ktoś pomodli! ;)
ponad 3 lata temu / Brixxxxxon
 
Dziękuję za ten tekst. Jestem przekonany, że Pan Bóg nas prowadzi przez zycie, aby do Niego dotrzeć i ten tekst to taki drogowskaz, gdzie się kierować. Jeszcze raz dziekuję. Zapewniam o modlitwie.
ponad 3 lata temu / DS
 
To teraz zagwozdka; czy żyjący w sytuacji \'nieuregulowanej\' grzeszy przeciwko Duchowi św,czy nie? Czy cudzołóstwo utrwalone w związku nieregularnym jest zuchwałym grzeszeniem, czy nie?
ponad 3 lata temu / ab
 
@m: A czytał Pan ten fragment Biblii: "Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które, gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, które by trzeba napisać"(J21,25)? Dlaczego więc, bluźnierczo wbrew Biblii, uzurpuje sobie Pan prawo do ograniczania nauk Pana Jezusa TYLKO do Biblii? Upamiętaj się Pan!
ponad 3 lata temu / Rozczarowany
 
Cały kościół rzymski bluźni przeciw Bogu.Do Biblii nic nie wolno dodawać, ani odejmować. Katechizm to bluźniercza książka oparta na ludzkich wymysłach. Upamiętaj się Babilonie!
ponad 3 lata temu / m
 
Super
ponad 3 lata temu / lolek
 
bez BOGA ani do proga gdzie BOG na pierwszym miejscu tam wszystko na pierwszym miejscu lepiej wiezyc niz miezyc
ponad 4 lata temu / benia
 
To jest bardzo fajna strona i pomaga w zadaniach z Religii.
ponad 4 lata temu / Rafimaniaak
 
Mam prośbę idę jutro na spowiedź i aż mi żal się przyznać ale jak byłem mały w 2 klasie zniszczyłem obrazek z Jezusem i powiedziałem "skróce mu cierpienia" nie chce dyskusji czy był to grzech lekki czy nie ważne jest to że nie powiedziałem tego na komunii, szczerze żałuje z tego boje się żeby nie iść do piekła ale też chce być z bogiem i aby mnie od takiego czegoś bronił nie chce już tego nigdy więcej zrobić (narazie jeszcze mi się to nie powtórzyło). Wtedy jak byłem mały nie słyszałem nigdy o grzechu ciężkim i śmiertelnym oraz zatajeniu, obecnie mam 15 lat mam nadzieję że nie popełniłem grzechu śmiertelnego, naprawdę kocham Boga i chce być z nim i zdaje sobie sprawę że nic nie ma za darmo
ponad 5 lat temu / Norbi
 
moim zdaniem ta strona jest bardzo świetno strone
ponad 5 lat temu / patrysiak
 
Czy o życiu bez ślubu autor miał na myśli tych, co mają partnera ale żyją bez ślubu czy tych, którzy żyją samotnie i nie mają partnera?
ponad 5 lat temu / koteq
 
Cenny jest to tekst, zwlaszcza, ze grzechy przeciw Duchowi sw. sa lekcewazone.
ponad 5 lat temu / Bea
 
Słowa Jezusa: " Każdy grzech i bluźnierstwo będą odpuszczone ludziom, ale bluźnierstwo przeciwko Duchowi nie będzie odpuszczone. 32 Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym".(Mt. 12: 31-32)
ponad 5 lat temu / ***
 
@jkl To nie biurokracja. Świętość nie jest za zasługi, dobre uczynki, tylko za przyjęcie zbawienia, które wysłużył nam Chrystus na krzyżu. Dlatego, nawet gdybyś był najbardziej uczciwym człowiekiem na świecie nie zasłużysz sobie na niebo, dopóki odrzuciłeś Chrystusa poprzez grzech. Bóg może (i chce!) odpuścić każdy grzech człowiekowi. Ale te grzechy rzeczywiście nigdy nie zostaną wybaczone, bo zamykają człowiekowi drogę do nawrócenia. Jeśli człowiek nawróci się przed śmiercią, to oznacza, że nie popełnił grzechu przeciw Duchowi Świętemu.
ponad 5 lat temu / TFilip
 
Wielkie poruszenie. PCh24, Deo gratias za katechizację. Dziś wielu przywłaszczyło sobie patent na Trzecią Osobę Trójcy Przenajświętszej.I dlatego- "obmyj co nie święte". Domine, exaudi nos.
ponad 5 lat temu / Leo
 
Polacy to jeźdźcy Rohanu
ponad 5 lat temu / Ramona
 
Oj Panie, Panowie... Pisma Świętego się nie czyta? Sam Jezus powiedział, że bluźnierstwo przeciw jemu samemu może być odpuszczone, ale bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu nie. Droga jest prosta, ale najtrudniejsza jaką można sobie wyobrazić: Czytać Biblię i wierzyć jak dziecko... ufnie. Wszelkie wątpliwości, wszystko co Cię odciąga od Boga i Kościoła to po prostu działania złego. I to sobie w końcu uświadomcie: największy sukces szatana to to, że pozwolił ludziom nabrać przekonania, że go nie ma. Wasze wątpliwości mają podłoże w ludzkim egoizmie, zapatrzeniu na siebie. Pan Bóg z miłości do nas dał nam wolną wolę, a my czynimy z niej grzeszną samowolę. Można już prawie wszystko i najgorsze, że w zgodzie z majestatem prawa. Bóg dał Ci wolną wolę. I PAMIĘTAJ NAJGORSZE W PIEKLE JEST TO, ŻE TAK JAK NIEBO TRWA WIECZNIE. Wybierz samowolkę tu, chwile złudnej przyjemności by potem cierpieć WIECZNIE. Bądź ufny jak Dziecko, poproś Jezusa a on do Ciebie przyjdzie!
ponad 6 lat temu / Gość
 
I MAM NADZIEJE ZE PRZEBACZYSZ MI JEZU MOJE GRZECHY POPELNIONE POPROSTU JA SIE POGUBILAM ALE JESTEM DOBRYM CZLOWIEKIEM ZA ROK IDE NA PIELGRZYMKE NA JASNA GORE I BEDE SIE SPOWIADAC I BEDE DOBRA OSOBA BEDE CZYTAC PISMO SWIETE I KORONKE BEDE ODMAWIAC I GODZINKI BEDE ODMAWIAC I OBIECUJE POPRAWE PRZEPRASZAM CIE PANIE ZA WSZYSTKO
ponad 6 lat temu / IRENA
 
A JA BYM BARDZO CHCIALA BOGA PRZEPROSIC ZA SWOJE ZACHOWANIE I ZA SWOJE GRZECHY MOZE ZLE ALE POSTANAWIAM SIE ZMIENIC I ISC DO SPOWIEDZI I ZYC PO KATOLICKIEMU I ZYC WZGLEDEM CIEBIE PANIE BO JA JESTEM DOBRYM CZLOWIEKIEM TYLKO COS MNIE ZGUBILO I PRZEPRASZAM CIE PANIE JEZU ZA MOJE SLOWA I ZA MOJE UPADKI BEDE SIE MODLIC OBIECUJE POPRAWE KOCHAM CIE PANIE JEZU CALYM SEREM
ponad 6 lat temu / IRENA
 
Wierzę w Pana Boga,ale gdzieś w głębi duszy mam wątpliwości.Modlę się codziennie,ale mam niedosyt.Chcę wierzyć zawsze i do końca. Jak pozbyć się tych wątpliwości? Czy On naprawdę jest Wielki i miłosierny?TAK. w to wierzę.Ale te wątpliwości.....
ponad 6 lat temu / malina
 
Ludzie, ja wierzę w Pana Boga, nie w ludzkie wymysły! Bóg jest Wielki!
ponad 6 lat temu / Joanna
 
Gdy Ducha Świętego Co dzień nie wzywamy, To wtedy nadziei, Nijakiej nie mamy. Kiedy go wezwiemy, Bóg nas mocą mości, A Syn Boży, Jezus, Uczy nas miłości.
ponad 6 lat temu / Eterno Vagabundo
 
Czyli można być uczciwym, dobrym i kochającym człowiekiem, ale brak oficjalnej przysięgi skazuje na wieczne potępienie?? Toż to nie sprawiedliwość a biurokracja...
ponad 6 lat temu / jkl
 
Rzeczywiście mamy pewne pomieszanie. Katechizm katechizmem, ale generalnie grzechy są lekkie, ciężkie, śmiertelne i wołające o pomstę. Te ostatnie, to zabójstwo z premedytacją, sodomia, uciskanie ubogich, wdów i sierot oraz niezapłacenie za wykonaną pracę (to ostatnie dedykuję Szanownym Rodakom Katolikom). Jedyny nieodpuszczalny grzech to "zasmucenie Ducha Św.", które jest równoznaczne z fundamentalnym zerwaniem więzów z Bogiem. Katechizmowa egzemplifikacja chyba idzie za daleko.
ponad 6 lat temu / Darek
 
Czy mi się wydaje, czy cześć jest lekko przekręcona? O 6 w życiu nie słyszałem dla przykładu. Poza tym, że właściwie to on ociera się o kopię. P.S. Tak właściwie to jednego nie rozumiem. Grzechy przeciwko Duchowi Świętemu z definicji są niezbywalne, ale czy to samo przez się nie gryzie się z 2. z grzechów przeciwko Duchowi Świętemu? W końcu de facto Bóg może odpuścić każdy grzech, jeśli chce. Co nie znaczy, ze to zrobi, liczenie na to, że z całą pewnością to zrobi to znów łamanie popełnianie 1. z tych grzechów. Ale mógłby to zrobić widząc skruchę grzesznika. Tym bardziej, jeśli ktoś zwątpiłby pod wpływem depresji, albo innej choroby, bo to w sumie nie do końca jest dla niego świadome.
ponad 6 lat temu / UndeadKing
 
... zaraz zaraz, grzechy przeciw duchowi swietemu nigdy nie beda odpuszczone, jesli ktos popadl w grzech smiertelny to koniec!!! cos sie autorowi chyba pokrecilo!!!
ponad 6 lat temu / korwinista
 
dziękuję
ponad 6 lat temu / marta
 
Do krótkiej modlitwy- "W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego"warto dodać równie krótkie-"Przyjdż Duchu Święty,ja pragnę"
ponad 6 lat temu / ela251159
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.