DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


@abc Każda kobieta powinna nosić Maryję na sztandarze swojego serca i naśladować Jej liczne cnoty. Ona jest Arcydziełem Bożym. Maryja na sztandarze u feministek? Na pewno nie dla poparcia tych postulatów, jakie obecnie głoszą. Najpierw musiałyby się na Niej wzorować i odrzucić ze swojego życia to, co nie jest zgodne z Wolą Bożą.
9 miesięcy temu / Czytelniczka
 
Mnie zastanawia czy rzeczywiście ten znak na niebie z apokalipsy to Maryja - warto wiedzieć że Maryja nie miała grzechu pierworodnego i w związku z tym nie miała bólu rodzenia, którym był obłożony grzech pierworodny, a kobieta z wizji jednak "cierpi bóle i męki rodzenia"; chociaż wczoraj się dowiedziałem w jednym z objawień o Matce Bożej że ten obraz jednak dotyczy Maryi ale w takim razie dlaczego cierpi "bóle i męki rodzenia" bo Emmerich i Maria z Agredy mówią że nie boleści związanych z narodzinami Jezusa nie doznała...
9 miesięcy temu / misiek
 
Owa niewiata,ktora miażdży głowę węża to konkretnie NMP.To Ona "niewiata obleczona w słońce,księżyc pod jej stopami a na głowie wieniec z gwiazd dwunastu" Maria została wywyższona przez Boga ponad wszelkie stworzenia.Ksiądz kiedyś na kazaniu u mnie w kosciele powiedział,ze feministki powinny ją nosić na sztandarach.
9 miesięcy temu / abc
 
Niewiasta o której poszesz to kościół, a nie żadna kobieta.
9 miesięcy temu / @Mirek
 
Mirek - potomstwo niewiasty zmiażdży głowę węża. Czy aby nie Zbawiciel jest tym miażdżącym?
9 miesięcy temu / Jot
 
Nowa teologia nie doczytala Nowego Testamentu. W którym nowa kobieta - Maryja, miażdży głowę węża i ostatecznie zwycięża. Zatem ostatecznie kobieta została wywyzszona. Nie rozumiem ruchu feministycznego - w którym miejscu niby kobiety są ponizane w KK?
9 miesięcy temu / Mirek
 
Nie ważne czy to była Ewa czy Adam - człowiek uległ pokusie grzechu,który rozbija wszelką wspólnotę z BOGIEM i mędzy ludźmi
9 miesięcy temu / rucola
 
"niektóre parafie katolickie i grupy kościelne w stolicy Chile, Santiago, już nauczają i praktykują ten rzekomy egzorcyzm" CO TAM SIĘ DZIEJE ?
9 miesięcy temu / Ryś
 
Feminizm przynajmniej w tej formie najbardziej radykalnej dąży do panowania kobiety nad mężczyzna czyli do takiego lewicowego rewanżu na jakiejś grupie. I jest to wbrew temu co mówi Biblia że Bóg stworzył ich rownymi. Pochodnym jest ruch transwestytow którzy są wbrew słowom że Bóg stworzył ich mężczyzna i kobietą. Jest też feminizm bardziej łagodny niedązacy do przewrotow ale tylko do laicyzacji i też jest lewicowy.
9 miesięcy temu / bbb
 
Sp, fakt- to już nie jest teologia. Ten obrządek z jabłkiem jest po prostu kpiną z Boga, a przyznaniem racji diabłu, to satanizm. Jak tak czytam i słucham o tym, co się wokół dzieje, mam nieodparte wrażenie, że Jezusa i nasi wrogowie muszą się nawzajem wytracić, ich idee są przecież w dużej części całkowicie sprzeczne.
9 miesięcy temu / L
 
Teologia to nauka o Bogu. Jeśli ktoś nie uznaje Boga, to jego "teologia" jest nauką o niczym - zbiorem pustych frazesów, przeznaczonych dla tak samo pustych głów, jak jego/jej.
9 miesięcy temu / sp
 
ciekawa teoria jest w opowiadaniu Baranieckiego "Głowa Kassandry" polecam przeczytać całość
9 miesięcy temu / klik
 
"Zmarła już teolog i zakonnica, Madonna Kolbenschlag, proponuje natomiast formułę-rytuał, swoisty egzorcyzm przeciwko mitowi Ewy służącemu według niej jako podstawa doktryny o patriarchacie". \\ KTO SPRAWOWAŁ OPIEKĘ NAD TYM ZAKONEM, W KTÓRYM BYŁA TA TEOLOG ?
9 miesięcy temu / Ryś
 
A jeśli to prawda, że nie było grzechu Ewy tylko grzech Adama? Nowa Ewa czyli Maryja się narodziła. Nowego Adama musiał zrodzić Pan Bóg.
9 miesięcy temu / Anna
 
Feministki zabraly się za walkę z chrześcijaństwem ale na przeszkodzie ich koncepcji stoi też islam. Czy potwierdzą wtedy swoje tezy?.
9 miesięcy temu / jw
 
normalnie jak alternatywna księga rodzaju w 'seksmisji'!"Zeżarli nasz święte jabłka!" Wtedy to było śmieszne. Teraz śmieszne już nie jest...
9 miesięcy temu / Samanta
 
Zgniłe jabłka pseudokatolickiego feminizmu.
9 miesięcy temu / Daniel A. Nowic
 
Typowe odwracanie kota ogonem. Adam popełnił grzech, a Bóg nie przyjął tłumaczenia, że to przez Ewę.
9 miesięcy temu / Robert
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.