DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Gruzja: aktywiści LGBT organizują homoparadę. Po drugiej stronie może stanąć 100 tys. osób

Gruzja: aktywiści LGBT organizują homoparadę. Po drugiej stronie może stanąć 100 tys. osób
Zdjęcie ilustracyjne FOT. William Joubrel/Wostok Press/Maxppp France/FORUM
#GRUZJA    #HOMOOFENSYWA    #TIBILISI    #SPRZECIW    #HOMOPARADA    #LGBT

Aktywiści LGBT, wbrew ostrzeżeniom władz Gruzji o niebezpieczeństwie, jakie może sprowokować ich parada na ulicach Tbilisi, podjęli decyzję o zorganizowaniu marszu. Działania środowisk LGBT popierają m.in. członkowie korpusu dyplomatycznego z innych państw. Politycy z partii przeciwnych szerzeniu dyktatu LGBT mówią, że na drodze demonstracji Tibilisi Pride stanąć może nawet 100 tys. zwolenników tradycyjnych wartości.

 

Przeciwnicy marszu LGBT w Tbilisi już 12 czerwca przyszli pod ambasadę Stanów Zjednoczonych, żądając zaprzestania wspierania propagandy LGBT w Gruzji. – Przyszliśmy tutaj, żeby powiedzieć, aby nikt i nigdy nie uznał sodomickiego grzechu za normę – cytował jednego z polityków, obecnego pod amerykańską ambasadą, portal „Kawkazkij Uzeł”. Mimo sprzeciwów społeczeństwa, środowiska mniejszości seksualnych na okres 18 – 23 czerwca przygotowały szereg wydarzeń, które mają promować ich działalność na Kaukazie. Grożąca konfrontacją z przeciwnikami LGBT demonstracja pierwotnie była planowana na 23 czerwca. Organizatorzy z Tbilisi Pride prawdopodobnie nie zmienią daty parady mniejszości seksualnych ani nie zrezygnują z jej przeprowadzenia, mimo ostrzeżeń resortu spraw wewnętrznych, że funkcjonariusze nie będą w stanie zapewnić im bezpieczeństwa.

 

Spór o organizację „Marszu godności” środowisk LGBT w gruzińskiej stolicy zaostrza się od kilku dni. Po tym, jak patriarchat Gruzji stwierdził, że organizowanie publicznej demonstracji mniejszości seksualnych jest „absolutnie nie do przyjęcia”, grupa działaczy LGBT zebrała się 14 czerwca pod budynkiem rządu. Aktywistom LGBT nie udało się jednak uzyskać od władz państwowych deklaracji o możliwości przeprowadzenia demonstracji w Tbilisi. Ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych uzyskali jednak deklarację, że inne imprezy i wydarzenia funkcjonariusze służb bezpieczeństwa będą starali się zabezpieczyć, ale demonstracji ulicznej nie będą w stanie zagwarantować spokojnego przejścia. Taka sytuacja miała miejsce np. w maju 2013 roku, gdy parada została rozbita przez osoby opowiadające się po stronie tradycyjnych wartości.

 

Mimo to organizator parady Tbilisi Pride prze do publicznego demonstrowania poglądów, których nie podzielają obywatele Gruzji. Środowiska LGBT popiera w tych dążeniach jeszcze 14 innych organizacji pozarządowych z kraju oraz wymienieni w oświadczeniu Tbilisi Pride „przedstawiciele międzynarodowych organizacji, korpusu dyplomatycznego i obywatele sąsiednich państw”. Jeżeli udział dyplomatów z innych państw w paradzie okazałby się faktem, byłaby to duża niefrasobliwość członków korpusu dyplomatycznego, demonstrującego politykę odmienną od władz państwa, którego są gośćmi. Obecna ofensywa LGBT w Gruzji ma na celu wymuszenie na rządzie i parlamencie przygotowania zmian w konstytucji, które będą na rękę „mniejszościom seksualnym”.

 

JB


DATA: 2019-06-20 08:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

powinni pogonic dewiantów!
4 miesiące temu / ZBOCZENIA DO LE
 
Brawo Gruzini wygląda na to, że to z Kaukazu przyjdzie rekonkwista moralna. Byłem świadkiem takich protestów w Erewaniu. Tam w parlamencie chciał zboczeńeic przemówić, a przed tłumy protestowały. Oni tam wieki ucisku chrześcijaństwa przeżyli więc są twardzi i zaprawieni w bojach. Prowadź nas Chryste zawsze i wszędzie przeciw degrengoladzie moralnej i daj siłę polskiemu kościołowi by wsparty na Twoim Krzyżu wyparł z europy i świata zło zamknięte w lewactwo.
4 miesiące temu / Nico
 
Dostaną solidną bęckę o którą usilnie się dopraszają!
4 miesiące temu / Karol
 
Niech tylko policja ich przestanie bronić , to nigdzie nie przejdą
4 miesiące temu / Łuki
 
Niech władze Kościoła Polskiego również mają odwagę otwarcie przeciwstawić się marszom lgbt w Polsce
4 miesiące temu / Polak
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.