DZIŚ JEST:   03   SIERPNIA   2020 r.

Św. Lidii z Tiatyry
Św. Nikodema
 
 
 
 

Grupa Wyszehradzka razem. Priorytetem będzie ochrona i uszczelnienie granic

Grupa Wyszehradzka razem. Priorytetem będzie ochrona i uszczelnienie granic
Źródło: mswia.gov.pl

Polska objęła roczne przewodnictwo w ramach Grupy Wyszehradzkiej. W najbliższym czasie Polska, Węgry, Czechy i Słowacja chcą postawić nacisk na ochrona i uszczelnienie granic. To odpowiedź na nieudolną politykę imigracyjną prowadzoną przez Unię Europejską.

 

Wszyscy jesteśmy zgodni co do negatywnej oceny systemu automatycznej relokacji uchodźców. Ten system jest nieefektywny i się nie sprawdza, jest czynnikiem przyciągającym kolejne fale migracji. Zgodziliśmy się co do tego, że priorytetem naszych działań będzie ochrona i uszczelnienie granic – powiedział Mariusz Błaszczak, szef MSWiA.

 

Minister podkreślił, że podstawowym zadaniem będzie zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. - Jesteśmy też zgodni co do tego, że bardziej efektywna jest pomoc udzielana uchodźcom w miejscach, gdzie są rzeczywistymi uchodźcami, a więc w Libanie, Jordanii, Turcji. Zaproponowałem, aby pomoc świadczona przez nasze państwa uchodźcom była skoordynowana – powiedział Błaszczak.

 

Polska złożyła też Węgrom propozycję zaangażowania się w ochronę węgierskich granic i oczekuje deklaracji o skali oczekiwanej pomocy. Błaszczak zaznaczył też, że jesienią odbędzie się spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Grupy Wyszehradzkiej w rozszerzonej formule, a zaproszeni zostaną przedstawiciele Rumunii, Bułgarii oraz państw bałtyckich.

 

Państwa V4 podjęły też zobowiązanie, że dla zachowania jedności, stanowiska państw Grupy będą konsultowane przed każdym posiedzeniem Rady Unii Europejskiej. Państwa Grupy Wyszehradzkiej będą wspólnie sprzeciwiały się zaproponowanemu przez Komisję Europejską stałemu systemowi dystrybucji uchodźców z konsekwencjami finansowymi dla państw, które mu się nie podporządkują.Źródło: radiomaryja.pl, mswia.gov.pl

MA
  


DATA: 2016-07-12 08:09
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wreszcie jakieś głosy rozsądku.
ponad 4 lata temu / Kruchy88
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.