DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Grupa Wyszehradzka apeluje do Brytyjczyków: zostańcie w Unii Europejskiej!

Grupa Wyszehradzka apeluje do Brytyjczyków: zostańcie w Unii Europejskiej!
fot. REUTERS/Clodagh Kilcoyne/FORUM

Państwa tzw. Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Czechy, Słowacja i Węgry) na dwa tygodnie przed referendum w Wielkiej Brytanii zaapelowały do Brytyjczyków, by głosowali za pozostaniem w Unii Europejskiej.


Premier Polski, Beata Szydło przemawiając na spotkaniu w Pradze podkreśliła, że Londyn odegrał bardzo ważną rolę w UE i „potrzebujemy tam Wielkiej Brytanii”. Szydło ostrzegła także, że „nie będzie możliwe stworzenie dobrej platformy do współpracy z Wielką Brytanią poza UE”.

 

Premier Słowacji Robert Fico, którego kraj przejmie od 1 lipca sześciomiesięczną prezydencję w UE mówił, że „Brexit” pozostanie problemem, niezależnie od wyniku referendum. Zauważył, że jeśli Wielka Brytania nie opuści struktur europejskich, to Brukselę czeka trudny okres wdrażania reform, przewidzianych w zawartym niedawno porozumieniu UE z Londynem. Fico dodał, że w traktatach europejskich nie ma opracowanej strategii na wypadek, gdyby jakieś państwo członkowskie zamierzało wystąpić z UE.

 

Premierzy czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej wydali wspólne oświadczenie, sugerując, że byłoby łatwiej dla UE stawić czoła wielu wyzwaniom, gdyby Brytyjczycy pozostali w jej strukturach.  

 

Grupa Wyszehradzka odniosła się także do strategii imigracyjnej Brukseli, wzywając Komisję i państwa członkowskie do prowadzenia „bardziej zrównoważonej i bardziej realistycznej polityki”. Premierzy podkreślili, że Bruksela powinna powstrzymać się przed wprowadzeniem rewolucyjnych zmian systemowych.

 

 

 

Źródło: euractiv.com., AS.

DATA: 2016-06-10 08:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Brytowie dajcie przyklad. Pokazcie ze na UE swiat sie nie konczy. Z UE korzysci sa minimalne a gospodarka krajowa jest tlamszona na maxa. UE szanuje tylko tych co nie należa do niej.
ponad 4 lata temu / Jas
 
A ta "Grupa Wyszehradzka" co to apeluje to kto? Kto się pod tą nazwą ukrywa? Miro, Rycho i Zbycho?
ponad 4 lata temu / Niktoś
 
To jest dobre - Węgry i Polska są tłamszone przez Eurosojuz, ale apelują, by UK się w tym bagnie kisiła. Powinniśmy raczej dopingować naród brytyjski, by wyciągnął swój kraj, a następnie pomógł nam!
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Słuszne stanowisko - od wyjścia WB gejropa się nie rozleci, a tylko Niemcy będą realizować swoje interesy już bez żadnych hamulców. Prawie nieuniknioną odpowiedzią będzie również "jeszcze więcej integracji", a my jesteśmy jeszcze za słabi i zupełnie nieprzygotowani aby z tego bagna teraz wyjść.
ponad 4 lata temu / abc
 
a może by tak Grupa Wyszehradzka razem ogłosiła, że chce wystąpić z Eurokołchozu ze względu na łamanie prawa w tym sztucznym i zepsutym do szpiku kości tworze? może to ostudziłoby szaleńcze pomysły Jewropejskiego lewactwa? a jaki problem powiedzieć tym łajdakom "sprawdzam"? i albo Europa wolnych narodowych krajów, albo rozwód z tymi łajzami; inna rzecz, że kto to ma zrobić? te ...?
ponad 4 lata temu / JARO
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.