DZIŚ JEST:   18   LUTY   2020 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Groził w internecie wysadzeniem gmachu Sejmu. Został namierzony i trafi przed sąd

Groził w internecie wysadzeniem gmachu Sejmu. Został namierzony i trafi przed sąd
By No machine-readable author provided. VaGla assumed (based on copyright claims). [Public domain], via Wikimedia Commons

Głupi żart, a może realna groźba? To nie ma znaczenia. Mężczyzna, który w internecie zamieszczał groźby dotyczące wysadzenia Sejmu został przez służby zidentyfikowany i zatrzymany. Za wpisy odpowie przed sądem.

 

Sprawą zajmowali się policjanci Biura do walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji. To dzięki nim mężczyzna, który groził w internecie, że podłoży ładunki wybuchowe pod Sejmem, został namierzony i zatrzymany. Policji w operacji pomógł portal społecznościowy, na którym zamieszczane były groźby.

 

Ustalenie sprawcy nie było trudne. Funkcjonariusze przekazali informację do miejscowej jednostki policji, która zatrzymała mężczyznę. W jego mieszkaniu zabezpieczono też dwa komputery.

 

Jak podała Komenda Stołeczna Policji, sprawca przyznał się do zamieszczenia wpisów na portalu społecznościowym i kierowanych przez niego gróźb. W takich sytuacjach powiadamiany jest wydział dw. z terrorem kryminalnym i zabójstw KSP. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności.Źródło: wprost.pl

MA
  


DATA: 2017-08-24 08:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wewnętrzne wytyczne pewnych naszych służb mówią wprost o przekonywaniu obywateli, że mogą owe służby wszystko: wyśledzić kogoś w internecie, odczytać każdy szyfr, zrifflować smartfon itd. Jaka/jakie jest/są pierwsze reakcje człowieka, który dowiaduje się, że ktoś o nim wie WSZYSTKO? Wnioski pozostawiam Szanownym Czytelnikom. (1)
ponad 2 lata temu / Stroke
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.