DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Gronkiewicz-Waltz oskarża o antysemityzm. Burza po słowach prezydent Warszawy

Gronkiewicz-Waltz oskarża o antysemityzm. Burza po słowach prezydent Warszawy
Fot: Krystian Maj/FORUM

W ramach uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu powstania w warszawskim getcie, prezydent miasta nie uniknęła utarczek politycznych i po raz kolejny zasugerowała, że Polacy są antysemitami i ksenofobami. Zdaniem publicystów, jej wypowiedzi były zaplanowane i zobligowane na uderzenie w partię rządzącą, ponieważ obchody rocznicy powstania w getcie warszawskim są obserwowane przez elity polityczne świata.


Wystąpienie prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, to kolejny dowód na to, że dla ludzi Platformy Obywatelskiej takie wartości jak „interes państwowy” najzwyczajniej nie funkcjonują. Powstanie w getcie warszawskim było okazją do jasnej sugestii i zasygnalizowania światu, że Polacy mają poważny problem z antysemityzmem i wszelką ksenofobią. Gronkiewicz Waltz odwołała się także do obecnie trwającego kryzysu migracyjnego zarzucając, że w Europie „narastają nastroje niechęci wobec osób z innych kultur”. Prezydent Warszawy przywołała również postać zmarłego Władysława Bartoszewskiego.


- Jeszcze w ubiegłym roku był z nami i tutaj, w tym miejscu mówił, że istnieją wartości ponadczasowe, które wywodzą się z przykazań danych Mojżeszowi. (…) To te wartości dotyczące godności i życia człowieka. Kilka miesięcy temu we Wrocławiu spalono kukłę Żyda, a kilka dni temu w ślad za milczącą postawą polityków, odprawiono mszę, w której szkalowano Polaków i Polki o odmiennych poglądach, a niektórym narodowościom odbierano prawo istnienia – powiedziała.


Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej poinformowała również, że zaangażowała się w inicjatywę burmistrzów, którzy deklarują otwartość dla każdego, niezależnie od rasy czy światopoglądu.


Szkalujące Polaków wypowiedzi Gronkiewicz Waltz nie pozostały bez echa wśród publicystów. Zdaniem Rafała Ziemkiewicza, wystąpienie prezent miasta było absolutnie niedopuszczalne i „jest dowodem zacietrzewienia politycznego odbierającego rozum”. Publicysta „Do Rzeczy” stwierdził również, że podjęcie przez prezydent Warszawy tematu rzekomego antysemityzmu w Polsce, stwarza wrażenie, że getto w Warszawie spłonęło z winy Polaków i za ich przyzwoleniem.


- Dla polityków głównej opozycji każda okazja sprowadzona jest do bieżącej walki politycznej. W tym wypadku mamy do czynienia z czymś gorszym. To obchody, na które świat zwraca uwagę – mówił Ziemkiewicz.

Podobnego zdania jest Stanisław Janecki z tygodnika „wSieci”, który powiedział, żeGronkiewicz-Waltz całkiem świadomie zlekceważyła polską rację stanu, żeby przykleić do PiS naprawdę obrzydliwe cechy. (…) Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej kolejny raz dowiodła, że jest osobą wyjątkowo wyrachowaną, bezwzględną i zapiekłą w kwestiach politycznej mściwości i w rewanżyzmie.” – czytamy na portalu wPolityce.pl.Źródło: wPolityce.pl, TVP Info

POz

DATA: 2016-04-20 09:08
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Hania wiernie służy partii i jej egzekutywie. PO nas choćby POtop.Warszawę niszczyła tyle lat. Teraz niszczy wizerunek Polski..
ponad 4 lata temu / bezczel
 
Powinno się wprowadzić ustawę w Polsce o ujawnianiu nazwisk rodowych (z pomocą ABW) w Dowodach Osobistych , podwójnych nazwisk na listach wyborczych do organów państwa polskiego ,aby Polacy mogli odsiać nie Polaków od Polaków. Dobrze wiedzieć jakich ma się sąsiadów i komu powodzi się w Polsce, a komu nie: np.,itd.
ponad 4 lata temu / zaniepokojony
 
Kto pluje na Polske na szafot
ponad 4 lata temu / jacek
 
Albo nie zwracać na to uwagi, albo pod sąd. Szkoda naszego czasu. Fajnych mamy warszawiaków, skoro na nią głosowali. Żenada roku.
ponad 4 lata temu / rozsądny
 
Warszawo!!!!! Kogos Ty wybrala. ??? Wroga Narodu Polskiego ???? I to ma byc STOLICA POLSKI?????????????
ponad 4 lata temu / Adam zza wody
 
@NN: Komentując twój wpis o talmudzie katolik powie: "jedynka z historii. Doucz się". Żyd powie: "jestem z ciebie dumny, bo kłamiesz jak każe talmud, na korzyść żydów. Masz prawo i obowiązek to robić".
ponad 4 lata temu / @
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.