DZIŚ JEST:   05   GRUDNIA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
 
 
 
 

Grey już nie jest wiceministrem. Zataił współpracę z amerykańskimi służbami?

Grey już nie jest wiceministrem. Zataił współpracę z amerykańskimi służbami?
Robert Grey (w środku). Fot. MSZ

Czterdziestotrzyletni Amerykanin polskiego pochodzenia Robert Ethan Grey został zdymisjonowany z wysokiego stanowiska w resorcie spraw zagranicznych.

 

W środę po południu „Gazeta Wyborcza” i „Rzeczpospolita” napisały, że przyczyną odwołania było zatajenie przez wysokiego urzędnika MSZ swoich związków z tajnymi służbami Stanów Zjednoczonych. Resort energicznie zaprzeczył tym informacjom.


„Stanowczo dementujemy bezpodstawne doniesienia niektórych mediów, że dymisja ta ma związek z rzekomym zatajeniem przez niego współpracy z amerykańskimi służbami. Ministerstwo planuje w inny sposób wykorzystać wiedzę i doświadczenie Roberta Greya. Robert Grey pełnił funkcję podsekretarza stanu od 30 września br. i odpowiadał za dyplomację ekonomiczną oraz politykę amerykańską i azjatycką” – czytamy w komunikacie wydanym przez ministerstwo.


Nominacja Greya na eksponowaną funkcję w polskim rządzie wywołała szereg komentarzy odnoszących się do faktu, iż w imieniu władz RP kontaktami ze stroną amerykańską oraz współtworzeniem polityki gabinetu w Warszawie zajmować się miał obywatel USA.


Poseł Robert Winnicki odniósł się do dymisji w mocnych słowach i zapowiedział na czwartkowe popołudnie demonstrację z żądaniem ustąpienia szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego oraz jego zastępcy, Jana Dziedziczaka. „Od początku października jako jedyny poseł alarmowałem w sprawie nominowania na wiceministra Spraw Zagranicznych Roberta Greya, obywatela USA, który miał m.in. odpowiadać za strategiczne kierunki w naszej dyplomacji i prowadzić negocjacje handlowe z USA oraz państwami Azji. (…) Nie ma żadnego wstawania z kolan. Jest bananowa republika i kolonia Waszyngtonu (…)” – przeczytać można na profilu posła w portalach społecznościowych.

 

Źródło: msz.gov.pl; rp.pl; Facebook

RoM

 


DATA: 2016-12-01 10:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Tomasz: Jakim tam obcym wywiadem - przecież każdy rząd dałby wszystko naszemu bratniemu narodowi amerykańskiemu. To agenta zwalniają? Prowadzimy przecież wspólną politykę, a przynajmniej naszym rządzącym się tak wydaje. Ciąg dalszy "laski" ministra Radka S.
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Również współpraca z wywiadem niemieckim brytyjskim rosyjskim to też zdrada.Branie pieniędzy na destrukcję Polski np Sorosa to Targowica.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
Wolnościowiec współpraca z obcym wywiadem obywatela Rzeczypospolitej to zdrada karana w okresie II Rzeczypospolitej karą śmierci.
ponad 4 lata temu / Tomasz
 
A co jest złego we współpracy z bratnim wywiadem amerykańskim? Przecież dla każdej kolejnej władzy Unia Stanów Ameryki to sojusznik po wsze czasy!
ponad 4 lata temu / Wolnościowiec
 
Jeśli chodzi o zbrodnię robienia z Polaków "królików doświadczalnych" na procederze przymusowych szczepień, to dużo publikuje w internecie dr Jerzy Jaśkowski, w zakresie GMO ostatnio wypowiedziała się p. Edyta Jaroszyńska, a zgody rządu na ekspansję sodomitów - Magdalena Trojanowska z organizacji "Stop Seksualizacji Naszych Dzieci". Czyżby zarząd PiS to POP-y (pełniący obowiązki Polaków)?
ponad 4 lata temu / Jurek
 
Rząd od 2017 będzie kastrował chemicznie dziewczynki od 12 roku życia. Dopisano do szczepień obowiązkowych a więc przymusowych szczepionkę na kurzajki czyli HPV. Nie ma żadnego dowodu na to że chroni ona przed rakiem. W wielu krajach jest zakazana a Europejska Agencja Leków już podjęła śledztwo w tej sprawie. Tylko do 2013 roku po jej podaniu zmarło 130 osób, a 30 000 zostało kalekami. Dziewczynki masowo mdleją po jej podaniu, dostają drgawek, wyją z bólu, wiele przechodzi wczesną menopauzę i już w wieku 15 lat traci okres. PANIE DUDA CO Z PANA ZA KATOLIK!
ponad 4 lata temu / do zdrada
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.