DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Greta Thunberg o polskich górnikach zwolnionych z pracy: oni walczą o zmianę klimatu

Greta Thunberg o polskich górnikach zwolnionych z pracy: oni walczą o zmianę klimatu
Greta Thunberg, fot. BENOIT DOPPAGNE/FORUM

Nie jest jasne z kim z Polski tak naprawdę rozmawiał Greta Thunberg, gdy starała się o zgodę na zdjęcia do filmu bełchatowskiej elektrowni. Szczególnie, że z jej relacji wynika, iż zwolnieni z pracy polscy górnicy zajmują się głównie… walką ze zmianami klimatycznymi. Czy Greta wie o czymś, o czym my w Polsce nie mamy pojęcia?

 

Opowieść o polskich górnikach, którzy walczą o to, by klimat się zmienił, Greta Thunberg przedstawiła podczas swojego wystąpienia na szczycie Światowego Forum Gospodarczego w Davos. Dziewczynka, która stała się idolem ekologistów i jest przez nich bezlitośnie wykorzystywana, mówiła, że wbrew zapewnieniom rządów o podejmowanych staraniach, „emisje CO2 nie zmniejszyły się”.

 

Zdaniem Thunberg konieczna jest powszechna edukacja w sprawie zmian klimatycznych, bo w przeciwnym razie „nie będziemy mogli rozwiązać tego kryzysu”. Dziewczynka, w trakcie wystąpienia, zapragnęła podeprzeć się jakimś dramatycznym przykładem tego, jak to ludzie rzekomo walczą o poprawę klimatu. I nawiązała do Polski. – W zeszłym tygodniu spotkałam się z górnikami z Polski, którzy stracili prace ze względu na zamknięcie ich kopalni. Nawet oni się nie poddali. Wręcz przeciwnie, zdają się rozumieć bardziej niż wy, że musimy się zmienić – mówiła.

 

 

 

Źródło: dorzeczy.pl

ged


DATA: 2020-01-22 09:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Greciu czy ty wiesz które państwa są największymi trucicielami na świecie nie podpowiedzieli twoi mocodawcy to,Chiny Indie USA Brazylia itd,itd,jeśli chodzi o Europę to Niemcy. Poproś swoich mocodawców,aby zawieźli cię do swoich,i twoich przyjaciół Chińczyków,oni z pewnością dostosuje sie
29 dni temu / Kazimierz
 
Nic nie pomoże samo czytanie tzw. "literatury naukowej" opartej na ideologii, a nie na faktach i logicznych wnioskach. Ponieważ bronisz tego dziecka, wnioskuję że uważasz tak jak ono, że należy zmienić klimat redukując emisję CO2. To czysta ideologia. Po pierwsze, nie ma żadnych dowodów że zmniejszenie przez ludzkość emisji CO2 zmieni klimat na lepsze. Po drugie, W PRAKTYCE nie jest możliwe zmniejszenie przez ludzkość emisji CO2. I ludzie sterujący Gretą dobrze o tym wiedzą, dlatego nie wysyłają jej do największego emitenta w przyszłości, czyli Chin. A nic nie da ograniczenie emisji przez Europę czy nawet USA, gdy reszta świata będzie emitować CO2 w najlepsze. Podobno wieszczycie katastrofę już za kilka lat. To lepiej dajcie Grecie spokój, bo w tak krótkim czasie na pewno nic światu nie pomożecie, a tylko pogorszycie samopoczucie Grety. Co wam ona zawiniła że tak się nad nią znęcacie?
1 miesiąc temu / @assets
 
CZy wiecie, że ona ma 17 lat???
1 miesiąc temu / Igor
 
do assets: Witamy w Związku Thunbergistów Polskich!
1 miesiąc temu / tonfisk
 
Słabe dziennikarstwo, jeśli dziennikarstwo w ogóle. Czy musicie uciekać się to takich tanich tricków, jak nazywanie Thunberg dziewczynką, żeby podkreślić jej wiek? Naprawdę nie rozumiecie co się dzieje? Jej pokolenie odczuje skutki katastrofy klimatycznej, nie stare pryki jak Trump, czy kaczyński. Obecnym 50 -60 latkom może już wszystko jedno, ale młodzież ma prawo się buntować. Czy jeśli podnoszącym temat nie jest 40letni facet, to nie będziemy sprawy traktować poważnie? Poczytajcie literaturę naukową zamiast gościa niedzielnego, a potem pomyślcie przez chwilę.
1 miesiąc temu / assets
 
Czy ktoś wreszcie zatrzyma to całe klimatyczne szaleństwo i pośle tę irytującą dziewczynkę tam gdzie jest jej miejsce, czyli z powrotem do szkoły???!!
1 miesiąc temu / Król Artur
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.