DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Grecki sposób na uniknięcie ataków fundamentalistów. Po 180 latach w Atenach stanie meczet

Grecki sposób na uniknięcie ataków fundamentalistów. Po 180 latach w Atenach stanie meczet
Meczet muzułmański w Tracji. By Ggia (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
#ISLAM    #ZŁOTY ŚWIT    #MECZET    #CERKIEW    #ATENY    #IMIGRANCI    #GRECJA    #SPRZECIW    #MUZUŁMANIE    #FUNDAMENTALIŚCI

Ponad 200 tysięcy muzułmanów w stolicy Grecji od lat czeka na uzyskanie odpowiednich pozwoleń i rozpoczęcie budowy wielkiego meczetu. Uroczyste piątkowe nabożeństwa do tej pory odbywały się w opuszczonych halach, garażach czy nawet na otwartym powietrzu.

 

Choć brzmi to niewiarygodnie, Ateny są jedyną europejską stolicą, w której nie ma meczetu! W XIX wieku jako miasto stanowiące część Imperium Osmańskiego posiadało kilkanaście takich obiektów.

 

Decyzja o budowie meczetu podjęta została w czasie burzliwego posiedzenie greckiego parlamentu. Wcześniej, na podobnych posiedzeniach, zwolennikom budowy meczetu brakowało w głosowaniach kilku głosów.

 

Nowoczesna i sporych rozmiarów świątynia powstanie na terenie dawnych koszarów marynarki wojennej w dzielnicy Votanikos. Teren i budynki położone w atrakcyjnym, pełnym zieleni miejscu, od lat niszczeją.

 

Świątynia o powierzchni tysiąca metrów kw. będzie mogła pomieścić co najmniej 500 wiernych. Łączny koszt budowy wynosi około 16 milionów euro. Na budowę meczetu z „dziurawego” – jak wiadomo – greckiego budżetu, przeznaczono aż 887 tys. euro. Plan przewiduje, że nowy meczet zostanie oddany do użytku za około pół roku.

 

Grecki Minister ds. Edukacji Nikos Filis powiedział, że budując meczet w Atenach Grecy unikną ryzyka ataków terrorystycznych ze strony muzułmańskich fundamentalistów.

 

Budowie nowego meczetu sprzeciwia się skrajnie nacjonalistyczna partia „Złoty Świt” oraz – tradycyjnie już – Grecka Cerkiew Prawosławna.

 

Muzułmanie w Atenach, podobnie jak i w innych greckich miastach, to przede wszystkim migranci z krajów bałkańskich (Albanii, Kosowa, Bośni) oraz coraz liczniejsi migranci z Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, Pakistanu i Bangladeszu.

 


Źródło: www.islamnews.ru

ChS
  


DATA: 2016-10-14 10:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czy moze mi ktos wyjasnic ten mechanizm? jak zbudowanie meczetu moze zmniejszyc ryzyko ataków terrorystycznych ze strony muzułmańskich fundamentalistów???
ponad 3 lata temu / Katyani 26 (Ania)
 
Im więcej serca okazuje się fanatykom, tym bardziej są bezwzględni.Grecy będą mieli święty spokój, jak francuski ksiądz, od razu beatyfikosany( prawie)
ponad 3 lata temu / panda
 
Jak chcą uniknąć ataków to niech lepiej zaczną płacić muzułmanom dzizję bo meczet to za mało.
ponad 3 lata temu / Radek
 
Teraz wyedukowani w meczecie terroryści przystąpią do działania.
ponad 3 lata temu / TZ.
 
Co za absurd. Ostatni bastion padł !!! Wyłącznym ratunkiem dla świata jest delegalizacja islamu, albowiem muzułmanie w odmienności od innych religii, zawsze głosiili, głoszą i wprowadzają w czyn mordowanie nie-muzułmanów, pedofilię i poniżanie godności człowieka (dzieci i kobiet).
ponad 3 lata temu / odszkodowania
 
Czyż on to naprawdę powiedział: "Grecki Minister ds. Edukacji Nikos Filis powiedział, że budując meczet w Atenach Grecy unikną ryzyka ataków terrorystycznych ze strony muzułmańskich fundamentalistów." Zaraz dosłownie padnę trupem z naiwności tego Pana.
ponad 3 lata temu / alan
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.